Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Hodowla Owiec i Świnek

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    26.02.2012
    Posty
    10
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Hodowla Owiec i Świnek

    Wpierw hodowla Świnek

    pamiętam bardzo dobrze pierwsze dwie części gry the settlers na PC

    od nic właśnie dostawało się mięsko na wędlinę
    kosztem zboża i wody

    Plusem było by zaniechanie robienia woni dziczyzny

    jednak kosztem zboża i wody ja pisze wyżej


    co do Hodowli owiec

    http://www.picshot.pl/public/view/full/123344

    zamieszczam linka do obrazka z przygody Banici jest tam domek dobrze odwzorowujący moje założenie ze taki budynek może powstać

    co za tym idzie produkcja wełny

    Tkalnia (Płótno)

    budynek produkujący z wełny płótno
    z płótna mogą być ubrania lub materiały na żagle
    upieram się przy tym do drugiej wersji gdyż chodzi mi o

    Stocznie

    produkcja z desek egzotycznych i płótna lub żagli
    Statków

    po co statki
    w niedalekiej przyszłości panowie BB_ chcą wprowadzić przygody ekonomiczne
    jeśli tak to na przygodzie będzie trzeba wybudować
    Magazyn kamieniołom granitu Drwala Egzotycznych
    ja się pytam kto będzie nosił surowce do budowy tych budynków Generał ?

    no trochę nie logiczne a statki by mogły wodzić surowce z przygody ekonomicznych do naszych włości kiedy będziemy chcieli
    dzięki za przeczytanie moich pomysłów
    i wiem ze miało być tylko o świnkach i owcach ale musiałem się rozpisać

  2. #2
    Osadnik
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    44
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Pomysł dobry, dodatkowo można powiedzieć rozpisałeś się o czymś co i tak na 100% nastąpi. Otóż będzie w dalekiej przyszłości opcja zdobywania wysp, będą statki itd.
    Co do świnek to pomysł fajny ale chyba przy obecnej produkcji chleba, koni trzeba będzie pół wyspy obsiać zbożem.

  3. #3
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    26.02.2012
    Posty
    10
    Serwer
    Nowa Ziemia
    nie jeśli gospodarstwo będzie na 5 poziomie
    Hodowla świnek to budynek Mistrzowski

  4. #4
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    26.02.2012
    Posty
    10
    Serwer
    Nowa Ziemia
    i tak obsiejesz całą wyspę zbożem bo na pewno będziesz chał mieć opactwo

  5. #5
    Osadnik Awatar Baranicomber
    Dołączył
    07.05.2012
    Posty
    121
    Serwer
    Kolonia
    Pomysł całkiem fajny, ale nie sądzę by bardziej opłacało się hodować zwierzęta niż polować. Woń dziczyzny nie jest taka droga i niedługo się robi a zboża zawsze mało. Nawet gdyby była hodowla to może nieliczni w celach pooglądania sobie jej by ją postawili.
    Inteligentni ludzie robią inteligentne rzeczy żeby głupi ludzie mogli być jeszcze głupsi...

  6. #6
    Osadnik
    Dołączył
    02.02.2012
    Posty
    37
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Jeśli chodzi o meritum to nie zgadzam się. Pomysł uważam za kiepski.

    Co do języka wypowiedzi. Tutaj jest już żenująco.

  7. #7
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    26.02.2012
    Posty
    10
    Serwer
    Nowa Ziemia
    wymyśl coś lepszego Mądralo

  8. #8
    Początkujący Odkrywca Awatar Herr_Uther
    Dołączył
    29.02.2012
    Posty
    369
    Serwer
    Nowy Świat
    Moim zdaniem pomysł jest dość dobry, ale wymagałby dopracowania - ja to widziałbym tak: byłyby trzy rodzaje budynków produkujących "mięsko"
    1. dotychczasowy mysliwy (odnawiany rybami i wodą)
    2. hodowca owiec
    3. hodowca świnek/krówek (odnawiany pszenicą i wodą)
    Hodowca owiec produkowałby mięsko, ale znacznie wolniej od mysliwego i świnkownika ;-) ale nie wymagałby nic - po prostu budujesz, owieczki hasają sobie po halach, po jakimś czasie pojawia się mięsko, hodowca świnek/krówek działałby równie szybko jak myśliwy tylko że zużywałby pszenicę i wodę jako paszę (i szło by jej trochę więcej, niż na uzyskanie 1 sztuki mięsa u myśliwego). Myśliwy i hodowca świnek to byłyby budynki zaawansowane (nawet jest jedno miejsce wolne w okienku :-) a hodowla owiec, z racji tego że nie wymaga żadnych surowców - mistrzowskie i kosztowałaby oczywiście analogicznie dużo, tyle co inne budynki mistrzowskie.

    Co do żagli - myślę, ze mityczny tryb PvP jest tak odległą przyszłością że nie ma co mysleć o produkcji statków. A poza tym żagle do statków średniowiecznych robiło się jeżeli dobrze kojarzę z lnu i konopii a nie z wełny biednych beeeczących futrzaków :-) choć nie jestem specem i mogę się mylić w tej kwestii

    Jeżeli byłby już ten mityczny PvP to wydaje mi się, że dobrym pomysłem byłaby konieczność zajmowania wrogich wysp statkami kolonizacyjnymi - statek wiadomo, wymagałby żagla (z płótna - tego nowego materiału), dużej ilości drewna (czy egzotyczne czy liściaste - trudno na tą chwilę powiedzieć) no i armat, tak duże wymagania surowcowe utrudniłyby zajmowanie wysp innych graczy (statek budowałoby się pi razy oko tydzień a zatopić by go mogła niewielka przewaga armat w porcie) więc ryzyko byłoby duże i bardziej opłacałoby się wysyłać statki na mniej oblegane wyspy neutrealne.
    "We are monetizing all the weakness of people" - Teut Weidemann, lead designer of Settlers Online

  9. #9
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    26.02.2012
    Posty
    10
    Serwer
    Nowa Ziemia
    sam zastanawiałem się trochę nad swoim pomysłem i stwierdzam ze jeśli chcecie "gospodarstwo" robić z którego ma zbierać konopie to musiał by być POLE konopi

    czy wystarczy nam miejsca na Gospodarstwa i konopie naprawdę trudno mi powiedzieć

    materiał podstawowy na płótno tu jest droga otwarta może to być- Len Konopie WEŁNA Bawełna Jedwab

    ale jak już pisałem budynek Hodowca owiec jest już w grze na przygodzie banici wiec pytam się po co go tam dali ?

  10. #10
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    26.02.2012
    Posty
    10
    Serwer
    Nowa Ziemia
    zasięgnąłem wiedzy z Wikipedii

    Płótno – zwyczajowa nazwa tkaniny wykonanej w splocie płóciennym o wielorakim zastosowaniu.

    Surowce i wytwarzanie

    Przemysłowo wykonywane na krosnach tkackich w zakładach przemysłu lniarskiego. W zależności od przeznaczenia wykonywany z różnego rodzaju i różnej grubości przędz. Surowcem do produkcji płótna są najczęściej przędze z włókien lnianych, bawełnianych, konopnych, jutowych lub z mieszanek tych włókien. Do produkcji używa się przędz zarówno wykończonych (bielonych) jak i surowych. Z przędz surowych produkuje się tkaniny przeznaczone na cele dekoracyjne.

    Chałupniczo płótno lniane lub konopne wykonywane jeszcze dzisiaj w niektórych regionach kraju z surowej przędzy, później bielone na nasłonecznionych stokach, ma wielorakie zastosowanie w gospodarstwie wiejskim. W stanie surowym stosowane jako tzw. płachty żniwne. Często jako surowiec stosowano również włókna pokrzywy. Płótno wykonywane z pokrzywy służyło najczęściej do wykonywania worków.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.