Strona 6 z 9 PierwszyPierwszy ... 4 5 6 7 8 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 83

Wątek: Zaginął generał i wojsko, to część ewentu?

  1. #51
    Początkujący Osadnik Awatar Marsik
    Dołączył
    28.01.2012
    Posty
    22
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez LukasXXI Zobacz posta
    DZisiaj wszystkie gienerały powrócą z zaświatów- nie martwcie się
    taa, coś się niesprawdziło

  2. #52
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    3
    Serwer
    Słoneczny Gród
    hmmm mi wcieło 100 konnych po powrocie z meczu otwarcia....

  3. #53
    Osadnik
    Dołączył
    05.03.2012
    Posty
    120
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Kolejny dzień bez odpowiedzi. Może mam zły adres e-mail? Administracjo, czy ten będzie właściwy żeby złożyć reklamację pakietu startowego?

    info@bluebyte.de

  4. #54
    Retired CM Awatar BB_xaar
    Dołączył
    17.01.2012
    Posty
    1,958
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Proszę pamiętać, że w niektórych okolicznościach generał wysłany na przygodę, może z niej powracać nieco dłużej niż 30 minut (w przypadku standardowego generała). Jeśli Wasz generał nie powróci do, powiedzmy, 4 godzin, proszę pisać bezpośrednio do naszego Supportu: Jak skontaktować się z Supportem?

    Adres e-mail podany w poście wyżej (info@bluebyte.de) nie służy do zgłaszania problemów z grą.

  5. #55
    Osadnik Awatar costam
    Dołączył
    20.02.2012
    Posty
    39
    Serwer
    Nowa Ziemia
    BB_xaar sek w tym ze nasi generalowie nie wracaja od kilku dni , jest to zglaszane ale pozostaje bez odpowiedzi
    nie ladnie ze strony supportu ze nie pokusi sie o jakakolwiek odpowiedz , bo ta generowana automatycznie to jednak jest nie do przyjecia
    od czwartku wysylamy ze jest z nimi nie tak i cisza

  6. #56
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    21.02.2012
    Posty
    7
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Ja napisałem już trzy razy i zero odpowiedzi .Meczu otwarcia nie mogłem skończyć bo nie działało odsyłanie armii. Po upływie czasu fakt generał który zaginął się pojawił ale bez wojska dosyć już mam tej gry.

  7. #57
    Początkujący Osadnik Awatar Scorpiuss
    Dołączył
    12.02.2012
    Posty
    20
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez BB_xaar Zobacz posta
    Proszę pamiętać, że w niektórych okolicznościach generał wysłany na przygodę, może z niej powracać nieco dłużej niż 30 minut (w przypadku standardowego generała). Jeśli Wasz generał nie powróci do, powiedzmy, 4 godzin, proszę pisać bezpośrednio do naszego Supportu: Jak skontaktować się z Supportem?

    Adres e-mail podany w poście wyżej (info@bluebyte.de) nie służy do zgłaszania problemów z grą.


    A to ciekawe bo moja armia wraz z 3 generałami nie wrócili od czwartku... Kontaktuje się z supportem od tego czasu i w piątek uciął się kontakt. Zostałem poproszony przez kogoś z supportu o wysyłanie maili czy wrócili, więc tak też robie, dziennie wysyłam jednego maila z wiadomością że jestem wku..... zdenerwowany ponieważ od czwartku jedyne co mogę robić to handlować. Zaginęło w akcji ponad 700 chłopa w tym kusznicy, konni i żołnierze... Z supportu do tego momentu nikt nie raczył się ze mną skontaktować i powiadomić mnie czy coś robią w tej sprawie czy po prostu mogę sobie usunąć konto i bo nie są w stanie zwrócić mojego wojska mimo tego że w statystykach ludności (mieszkańcy pracujący) armia widnieje.

  8. #58
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    29.01.2012
    Posty
    27
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Scorpiuss Zobacz posta
    A to ciekawe bo moja armia wraz z 3 generałami nie wrócili od czwartku... Kontaktuje się z supportem od tego czasu i w piątek uciął się kontakt. Zostałem poproszony przez kogoś z supportu o wysyłanie maili czy wrócili, więc tak też robie, dziennie wysyłam jednego maila z wiadomością że jestem wku..... zdenerwowany ponieważ od czwartku jedyne co mogę robić to handlować. Zaginęło w akcji ponad 700 chłopa w tym kusznicy, konni i żołnierze... Z supportu do tego momentu nikt nie raczył się ze mną skontaktować i powiadomić mnie czy coś robią w tej sprawie czy po prostu mogę sobie usunąć konto i bo nie są w stanie zwrócić mojego wojska mimo tego że w statystykach ludności (mieszkańcy pracujący) armia widnieje.
    identyczna sprawa u mnie, od wprowadzenia eventu nie ma weterana, w limicie ludności ujęci są żołnierze których z nim wysłałem, mogę zrobic sobie 100 rekrutów na raz bo wiecej sie nie miesci a support nie odpisuje... czekam... czekam... i tak dalej

  9. #59
    Osadnik
    Dołączył
    05.03.2012
    Posty
    120
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez BB_xaar Zobacz posta
    Proszę pamiętać, że w niektórych okolicznościach generał wysłany na przygodę, może z niej powracać nieco dłużej niż 30 minut (w przypadku standardowego generała). Jeśli Wasz generał nie powróci do, powiedzmy, 4 godzin, proszę pisać bezpośrednio do naszego Supportu: Jak skontaktować się z Supportem?

    Adres e-mail podany w poście wyżej (info@bluebyte.de) nie służy do zgłaszania problemów z grą.
    O czym Administratorze piszesz? Generał Szłom (ten z pakietru startowego za ok 40 zeta) zaginął mi w czwartek w tamtym tygodniu, nie cztery godziny temu. Wysłałem dwa zgłoszenia do supportu w odstępach dwudniowych (poprzez formularz ze strony i dostałem potwierdzenie zgłoszenia), jedno (PW) wiadomość do Ciebie Administratorze, wysmarowałem posta na forum i dalej żadnej odpowiedzi. Teraz zgłosiłem problem do innego supportu. Ile jeszcze trzeba wysłać wiadomości do Polskiej Administracji, żeby dostać odpowiedź?

  10. #60
    Osadnik
    Dołączył
    26.01.2012
    Posty
    45
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Właśnie dostałem 5000 chleba 2000 mieczy i 1000 piwa za zaginioną armię, ale generała dalej nie ma, i nie jestem pewien, czy zwolniło się miejsce w rezydencjach za te zaginione wojsko.

Strona 6 z 9 PierwszyPierwszy ... 4 5 6 7 8 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.