Zamknięty wątek
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Opactwo - czy zużywa 4 razy więcej surowców?

  1. #11
    Osadnik Awatar Concave
    Dołączył
    16.02.2012
    Posty
    33
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Sztanca Zobacz posta
    Opactwo zupełnie się nie opłaca. Zysk jest TYLKO w postaci mniejszej ilości budynków do bufa (o ile czyjaś gospodarka wymaga bufowania browarów). Jeśli chodzi o sloty to również nic nie zyskujemy, a nawet jest to strata, gdyż za cenę opactwa kupimy 10 pozwoleń, które długofalowo dają 2x większą korzyść.

    koszt opactwa: 840 piłek
    koszt 10 pozwoleń (5+5) = 740 piłek

    Ktoś napisze, że trzeba dodać koszt upgr. 4 browarów ... na 40+ levelu przy rozwiniętej gospodarce jest to koszt symboliczny, gdyż browar to budynek podstawowy. Do tego większość graczy 40+ ma już kilka browarów na 4-5 levelu więc bezcelowym jest je burzyć, lepiej kupić pozwolenia, no chyba że ktoś już ma limit ...
    Moja logika byłą identyczna do momentu, gdy nie dowiedziałem, się, że można tylko raz kupić pozwolenia. Mimo wszystko i tak uważam, że lepiej kupić 5 pozwoleń, niż jeden browar i stracić 1.000 (w moim przypadku) monet z upowania dwóch browarów.

  2. #12
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    08.02.2012
    Posty
    6
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez set2g Zobacz posta
    chyba nie zauważyłeś ze za piłki można kupić tylko 5 pozwoleń
    fakt. nie zauważyłem

  3. #13
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    30.03.2012
    Posty
    11
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Sztanca Zobacz posta
    Opactwo zupełnie się nie opłaca. Zysk jest TYLKO w postaci mniejszej ilości budynków do bufa (o ile czyjaś gospodarka wymaga bufowania browarów). Jeśli chodzi o sloty to również nic nie zyskujemy, a nawet jest to strata, gdyż za cenę opactwa kupimy 10 pozwoleń, które długofalowo dają 2x większą korzyść.

    koszt opactwa: 840 piłek
    koszt 10 pozwoleń (5+5) = 740 piłek

    Ktoś napisze, że trzeba dodać koszt upgr. 4 browarów ... na 40+ levelu przy rozwiniętej gospodarce jest to koszt symboliczny, gdyż browar to budynek podstawowy. Do tego większość graczy 40+ ma już kilka browarów na 4-5 levelu więc bezcelowym jest je burzyć, lepiej kupić pozwolenia, no chyba że ktoś już ma limit ...
    pytanie jak można na takim lvl'u nie mieć wyczerpanych pozwoleń...
    Jeśli ktoś wykupił wszystkie możliwe pozwolenia ze sklepu to może i faktycznie idzie się zdziwić.

    Jednak dla osoby, która nie wydała kasy na grę. Rezydencje chce kupować od innych graczy to nawet 1 budynek jest na wagę złota.
    Ciekawe jak chcesz mieć ok 2k osadników i dobrą gospodarkę nie wykorzystując wszystkich pozwolen.

    same gospodarstwa na wyższym poziomie to 18 minimum kopalnie ponad 20 itd....
    patentów zawsze brakuje...
    a co do Twoich pozwolen to za piłki możesz tylko raz kupić 5 pozwoleń

  4. #14
    Osadnik
    Dołączył
    09.04.2012
    Posty
    137
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Wg. mnie opłaca się zainwestować piłki w opactwo. Po pierwsze te 5 pozwoleń za piłki tylko mi mignęły ( dwie rezydencje, gospodarstwo + dwie dodatkowe kopalnie) i jeszcze by się przydało
    Mam dwa browary na 3 lvl'u. Poobserwuję gospodarkę z opactwem działającym tak na 3-4 poziomie i prawdopodobnie zlikwiduję 1 browar. Opactwo jest dla mnie cenne z ilku powodów: nie blokuje pozwoleń, szybko produkuje napitek, nawet jak będzie kiedyś w sklepie za klejnoty... to wolę zakupić manufakturę ( kolejna oszczędność albo buffów albo pozwolenia na kopalnie). Nadmiar węgla( jeżeli kiedyś będę go mieć w co wątpię) zawsze można dobrze sprzedać.

    Nie rozumiem jak dla kogoś nie jest cenne odzyskanie powolenia na budowę, przecież czym więcej pozwoleń tym większa produkcja co przekłada się przecież na szybszy rowój gospodarki.

  5. #15
    Odkrywca Awatar Hakardrag
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    772
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Zlikwidowałem wszystkie browary - Opactwo działa lepiej i wydajniej już na 3 lvl. Dalsze upgradowanie to pewnie jak sie dorobie i podskocze na 50 lvl

    Współczuję tym którzy rozwinęli browary - żal teraz zburzyć.

  6. #16
    Osadnik
    Dołączył
    09.04.2012
    Posty
    137
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Hakadrag więc rozumiem, że jedno opactwo na 3 poziomie jest wystarczające na potrzeby napojenia armii? Do tej pory moje dwa browary w zupełności mi wystarczały( czasem wrzuciłam jakiegoś buffa), ale w zasadzie dopiero od paru dni mam możliwość zwiększenia liczby osadników.

  7. #17
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    jedno opactwo na 3lvl to tak jakbyś miała 4 browary na 3poziomie, a zajmuje mniej miejsca, mniej buffow zuzywa, a co ważniejsze nie zabiera pozwoleń

  8. #18
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    11.02.2012
    Posty
    24
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Czy opactwo można normalnie sprzedać innej osobie np poprzez prezent?

  9. #19
    Odkrywca Awatar Fourola
    Dołączył
    24.02.2012
    Posty
    635
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez jandzon Zobacz posta
    Czy opactwo można normalnie sprzedać innej osobie np poprzez prezent?
    W obecnej chwili nie - jest limit. A wszystko co ma limit, nie moze byc sprzedane, zeby zapobiec dawaniu graczowi np. 500 pozwolen, 500 manofaktur itd.

    W przyszłości będzie można prezentować opactwo za klejnoty.

  10. #20
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    11.02.2012
    Posty
    24
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Ktoś napisał w innym temacie, że opactwo po evencie będzie do kupienia za 2450 klejnotów bez limitu. Prawda to?
    Jeśli tak to wynika, że będzie można sprzedać jednak opactwo jako prezent.

Zamknięty wątek
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.