Zamknięty wątek
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Opactwo - czy zużywa 4 razy więcej surowców?

  1. #1
    Osadnik Awatar Concave
    Dołączył
    16.02.2012
    Posty
    33
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Opactwo - czy zużywa 4 razy więcej surowców?

    Witam! Opactwo produkuje 4 razy więcej napitku, ale czy do tego zużywa 5 razy więcej surowców? Czy może tyle surowców co zwykły browar?

  2. #2
    Odkrywca Awatar Fourola
    Dołączył
    24.02.2012
    Posty
    635
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Tak. 4x więcej.

    Opactwo:

    2x3 pola na mapie, tyle co Młyn Wodny, 1.5 normalnego budynku.
    Produkuje 4x więcej piwa kosztem 4x większej ilości surowców [co jednak oszczędza na buffach].
    Upgrade na 2 i 3 w kosztach jest znikomy, dlatego każde opactwo można traktować jako minimum 12 poziomow piwowarow.
    Nie zajmuje pozwolenia.
    Można wyburzyć i zbudować ponownie, bo bedzie w menu gwiazdy.
    Ostatnio edytowane przez Fourola ; 31.05.2012 o 23:03

  3. #3
    Osadnik Awatar Concave
    Dołączył
    16.02.2012
    Posty
    33
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Hmm, skąd wziąć na to zboża...? Szkoda, że właśnie wrzuciłem drugiego piwowara na 4ty poziom.
    Dzięki za odpowiedź.

  4. #4
    Odkrywca Awatar Fourola
    Dołączył
    24.02.2012
    Posty
    635
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Concave Zobacz posta
    Hmm, skąd wziąć na to zboża...? Szkoda, że właśnie wrzuciłem drugiego piwowara na 4ty poziom.
    Dzięki za odpowiedź.
    To go usuń. Bardziej Tobie opłaca się Opactwo. Nawet z braku 500 monet, jednak będziesz miał pozwolenie. : )
    +Powiedzmy, że masz dwóch na 4tym. Budujesz klasztor na 2 i możesz buffować go, zamiast 2 piwowarów. Osobiście burzę swoich.

  5. #5
    Osadnik Awatar Baranicomber
    Dołączył
    07.05.2012
    Posty
    121
    Serwer
    Kolonia
    Szkoda, że taki klasztor nie zastępuje 4 piekarni, to dopiero by było zbieranie piłek. Tak to nie bardzo widzę sens zbierania na więcej niż 2 klasztory.
    Inteligentni ludzie robią inteligentne rzeczy żeby głupi ludzie mogli być jeszcze głupsi...

  6. #6
    Odkrywca Awatar Fourola
    Dołączył
    24.02.2012
    Posty
    635
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Baranicomber Zobacz posta
    Szkoda, że taki klasztor nie zastępuje 4 piekarni, to dopiero by było zbieranie piłek. Tak to nie bardzo widzę sens zbierania na więcej niż 2 klasztory.
    Trudno mi sobie wyobrazić klasztor produkujący chleb, ale 4x piekarnie na pewno by zrobiły lepszy efekt. Wydaje mi się, że po evencie będzie można kupić Opactwo, podobnie jak weterana. ; )

    Przeszła mi przez myśl "A jak by sie ludzie rzcili, gdyby nie bylo limitu na pozwolenia." : D

  7. #7
    MG1988PL
    Cytat Zamieszczone przez Fourola Zobacz posta
    Trudno mi sobie wyobrazić klasztor produkujący chleb, ale 4x piekarnie na pewno by zrobiły lepszy efekt. Wydaje mi się, że po evencie będzie można kupić Opactwo, podobnie jak weterana. ; )

    Przeszła mi przez myśl "A jak by sie ludzie rzcili, gdyby nie bylo limitu na pozwolenia." : D
    Można będzie kupić, za 2450 klejnotów i zgadnij, nie ma limitu

  8. #8
    Osadnik Awatar Baranicomber
    Dołączył
    07.05.2012
    Posty
    121
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez Fourola Zobacz posta
    Przeszła mi przez myśl "A jak by sie ludzie rzcili, gdyby nie bylo limitu na pozwolenia." : D
    Bogatym to by chyba placu na wyspie zabrakło ;D

    No nie chodziło mi dokładnie o klasztor, tylko o taki budynek zastępujący piekarnie (oczywiście pod inną nazwą).
    Inteligentni ludzie robią inteligentne rzeczy żeby głupi ludzie mogli być jeszcze głupsi...

  9. #9
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    08.02.2012
    Posty
    6
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Opactwo zupełnie się nie opłaca. Zysk jest TYLKO w postaci mniejszej ilości budynków do bufa (o ile czyjaś gospodarka wymaga bufowania browarów). Jeśli chodzi o sloty to również nic nie zyskujemy, a nawet jest to strata, gdyż za cenę opactwa kupimy 10 pozwoleń, które długofalowo dają 2x większą korzyść.

    koszt opactwa: 840 piłek
    koszt 10 pozwoleń (5+5) = 740 piłek

    Ktoś napisze, że trzeba dodać koszt upgr. 4 browarów ... na 40+ levelu przy rozwiniętej gospodarce jest to koszt symboliczny, gdyż browar to budynek podstawowy. Do tego większość graczy 40+ ma już kilka browarów na 4-5 levelu więc bezcelowym jest je burzyć, lepiej kupić pozwolenia, no chyba że ktoś już ma limit ...

  10. #10
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    chyba nie zauważyłeś ze za piłki można kupić tylko 5 pozwoleń, jakby można było więcej to walić to opactwo

Zamknięty wątek
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.