Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Wątek: Propaganda Zła

  1. #11
    Początkujący Osadnik Awatar Tuskafka
    Dołączył
    22.05.2012
    Posty
    10
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Idho Zobacz posta
    Idho

    Podsumowując:

    Temat: Uświadamianie Horrendum jego problemów z rozumieniem pisma czytanego oraz karmienie trolla

    Argumenty Horrendum:
    1) Kolega kolegi kiedyś widział, a raczej jego kolega widział ale mu powiedział co widział, że chłopak z podkoszulką JPII został zatrzymany przez policjanta, bo myślał, że to takie inne podobnie zaczynające się skretyniałe hasło które zostało wymyślone, przez niedoszłych muzyków, dla gówniarzy co maja za dużo pieniędzy i chcą kupić bluzę za 250zł a przynajmniej mu się tak wydawało - w skrócie "spacer po posterunku"
    2) To, że nie potrafię czytać ze zrozumieniem, i nie potrafię się przyznać do błędu, a także pomimo niezdanego egzaminu do gimnazjum zainteresowałem się takim fajnym słowem jak swastyka, którego nie znam znaczenia, ale to nie powód aby mnie obrzucać błotem. - w skrócie " dyskutant który obrzuca błotem oponenta to żaden dyskutant"

    Moje argumenty:
    1)
    Publiczne propagowanie faszystowskiego lub innego totalitarnego ustroju państwa − przestępstwo okreslone w art.256 k.k. polegające na publicznym przedstawianiu faszystowskiego lub innego totalitarnego ustroju państwa w zamiarze przekonania do niego np. za pomocą wydawnictw, wypowiedzi w mediach, ulotek itd. Nie podlega natomiast karaniu propagowanie totalitarnego ustroju państwa np. w prywatnej rozmowie. Eksponowanie symboli reżimów totalitarnych nie stanowi przestępstwa o ile nie ma na celu rozpowszechniania tych symboli (art. 256 par. 2 kk) lub propagowania ustroju.
    2)
    Przepis, który przewidywał kary m.in. za produkcję i przechowywanie w celu rozpowszechniania symboli komunistycznych, tak samo jak faszystowskich i innych totalitarnych, jest niezgodny z ustawą zasadniczą - źródło TK lipiec 2011 co za tym idzie nie tyle co pójdziesz siedzieć za podkoszulkę z Che, a to że jak będziesz nawoływał, żeby ludzi zamykać w kołchozach, łagrach, etc
    Horrendum przykro mi, ale jak na razie to z tobą się nie da dyskutować, bo muszę przykro stwierdzić, aby wystąpiła jakakolwiek polemika w tym temacie potrzeba drugiej osoby inteligentnej, a ty tego warunku nie spełniasz, jak na razie to ja próbuje ci coś wytłumaczyć.

    Zauważyłem, że jesteś anty polski, dobrze, że nie żyjesz w innych krajach takich jak:
    Litwa:
    Pracownicy litewskiej służby komunalnej zapłacą w przeliczeniu od 580 do 1200 zł kary za to, że odśnieżali ulice łopatami z wizerunkiem sierpa i młota. Pracownicy służby komunalnej w Poniewieżu ze starej sklejki, która zalegała w jej magazynach od czasów ZSRR, zrobili łopaty do usuwania śniegu. Z oszczędności, ale teraz łopaty mogą się okazać najdroższymi w kraju. Litwa ma bowiem najostrzejszą w Europie ustawę przeciw używaniu symboli nazistowskich i komunistycznych. W 2008 r. parlament zabronił "demonstrowania flag, herbów, symboli, mundurów nazistowskich Niemiec, Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich i Litewskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej". Władze Poniewieża skierowały już sprawę łopat do sądu. Same łopaty zostały skonfiskowane.
    -źródło wyborcza
    Ja mam problemy z rozumiem pisma czytanego a jednak sam pokazujesz że nie zrozumiałeś za wiele z tego co napisałem... a raczej zrozumiałeś na swój sposób.

    Odpowiedź na twoje argumenty:

    1. Nosząc publicznie swastykę na ramieniu możesz zostać posądzony o propagowanie ustroju faszystowskiego. W Polsce nie jedna osoba został za to ukarany a w Niemczech były nawet przypadki karania za noszenie koszulki z przekreśloną swastyką.

    2. Trybunał Konstytucyjny uznał za niezgodny z konstytucją karanie za "samo przygotowanie do propagowania totalitaryzmu lub nawoływania do nienawiści". Czyli możesz trzymać w domu tonę koszulek ze swastykami, ale nadal nie możesz wyjść w niej na ulicę... I Ty śmiesz twierdzić że nie rozumiem pisma czytanego?

    Co więcej: "Trybunał bardzo mocno podkreślił, że żadna forma propagowania, rozpowszechniania czy nawet przygotowywania materiałów o treściach komunistycznych lub faszystowskich nie będzie akceptowana."

    Teraz takie małe sprostowanie: Nie jestem zwolennikiem karania za głoszenie swoich poglądów, nawet tych które uważam za propagowanie Zła. Zasada jednak została złamana i patrząc z tej perspektywy analogiczne byłoby wprowadzenie zakazu propagowania Satanizmu. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt że Polska jest krajem demokratycznym a większość obywateli to Katolicy wierzący w Boga.

    Ty Idho nawet nie zarysowałeś tematu który podjąłem, przyczepiłeś się jednej rzeczy i kurczowo jej się trzymasz nie widząc innej drogi ratunku... przy tym plujesz i krzyczysz jak małe dziecko. Naucz się dyskutować z ludźmi i szanować oponenta, nawet jeżeli uważasz go za kompletnego idiotę. Dorośnij. Jeżeli nadal masz zamiar rozmawiać w taki dziecinny sposób to sobie daruj, bo ja nie mam ochoty grzebać w gównie i wyciągać z niego czegoś na kształt argumentów.
    Ostatnio edytowane przez Horrendum ; 25.05.2012 o 03:29

  2. #12
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    21.01.2012
    Posty
    361
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Ludzie! On ma rację! Zło jest wszędzie!


  3. #13
    Osadnik
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    66
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Swastyka swastyce nierówna.
    To jest swastyka:

    I to również są takowe:

    A i to także jest swastyka:

    Proszę nie mylić swastyki z symbolem III Rzeszy, którą jest kanciasta prawoskrętna swastyka obrócona o 45 stopni, w białym kole, na karmazynowym tle. Znam ludzi, którzy jako poganie noszą swastykę i to bynajmniej nie ukrytą gdzieś pod ubraniem, a na przypinkach, na szyi w postaci wisiora, czy haftu na koszuli i nie mają z tego powodu nieprzyjemności. Wystarczy nawet zastąpić słowo "swastyka" greckim odpowiednikiem "gammadion", czy swojskim słowiańskim "swarga" i już mamy coś, co całkowicie nie budzi uprzedzeń. Podobna kwestia dotyczy pentagramu. Jeśli nie wygląda on stereotypowo, ludzie nawet nie skojarzą co to jest. Natomiast utożsamianie swastyki tylko z nazizmem, czy pentagramu tylko z satanizmem, jest dla mnie pokazaniem całkowitej ignorancji i z osobami reprezentującymi taki pogląd nie mam zamiaru na ten temat absolutnie dyskutować.
    Co do liczby 666, jest to symbol biblijny. Nie sądzę, żeby sataniści uznawali za swój symbol coś, co jest zaczerpnięte z biblii. Chociaż, odłamów jest mnóstwo i pewnie jacyś by się znaleźli. Ale nie postrzegałabym całości przez ich pryzmat.

  4. #14
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    ale się uśmiałem

    Horrendum dziecko ograniczone zrozum w końcu, że za samą swastykę (termin, który mylisz ze swastyką III rzeszy - to jeszcze inna sprawa) noszenie jej to żadne przestępstwo. Wg. twojej chorej wyimaginowanej rzeczywistości powinni zamykać osoby co mają nie tylko swastykę, ale Che na podkoszulce, sierp i młot, co tam nawet jak ktoś ma czerwoną podkoszulkę, albo uszatkę z czerwoną gwiazdą.

    1. To że dostałeś wp.. na ulicy, to nie było za tą swastykę tylko za twarz, albo może ktoś był altruistycznie nastawiony do twojej persony i chciał za darmo wykonać facelifting
    2. Przeczytaj to jeszcze raz bo widzę, że nie zrozumiałeś. a dokładnie w sumie możesz to: tylko:
    Trybunał bardzo mocno podkreślił, że żadna forma propagowania, rozpowszechniania czy nawet przygotowywania materiałów o treściach komunistycznych lub faszystowskich nie będzie akceptowana.
    Jakbyś nie zrozumiał pewnych słów co na pewno nastąpiło, będę tak wielkoduszny że wytłumaczę ci jeden
    Propagować - rozpowszechniać jakieś idee, myśli, przekonania łac. propagare ‘krzewić, szerzyć’

    sorry koleś ale do ciebie nic nie dociera jak grochem o ścianę :/ Powiedz jak to jest wytykać samemu sobie własną głupotę nie wiedząc o tym??
    Zacytowany artykuł dotyczy zmian do wcześniejszej art 256kk z 2010, co było niezgodne z konstytucją. Wcześniejsza wersja wyglądała tak:
    art. 256 k.k. w pierwotnym brzmieniu zabronione
    jest publiczne propagowanie faszystowskiego lub innego totalitarnego ustroju państwa lub
    nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych,
    wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość. Ponadto art. 256 k.k. w brzmieniu
    obowiązującym od 8 czerwca 2010 r. zakazuje również produkowania celem
    rozpowszechniania, utrwalania lub sprowadzania, nabywania, przechowywania,
    posiadania, prezentowania, przewożenia lub przesyłania druków, nagrań lub innych
    przedmiotów zawierających treść określoną w poprzednim zdaniu albo będących
    nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej.
    Ten link co zamieściłeś, jest informacją o potrzebie zmiany, a także stanowiskiem TK. Jeszcze raz podkreślę: "żadna forma propagowania, rozpowszechniania czy nawet przygotowywania materiałów o treściach komunistycznych lub faszystowskich nie będzie akceptowana"


    Inna sprawa jak się nie znasz na symbolach to kupuj podkoszulki w jednym kolorze. Uświadomię cie swastyka z flagi faszystowskiej od tradycyjnej różni się tym, że leży pod kątem 45 stopni, jest wpisana w okrąg i ma odpowiednia kolorystykę, którą zapewne już znasz

    Ja jeszcze osobiście dodam, że poprosiłem moda o wykasowanie moich postów, a także zamknięcie tego tematu.

  5. #15
    Początkujący Osadnik Awatar Povi
    Dołączył
    24.05.2012
    Posty
    4
    Serwer
    Słoneczny Gród
    @Herrendum, jedyną osobą która nie rozumie pewnych spraw, jesteś ty. Jedyna zabroniona swastyka to swastyka III rzeszy. Swastyka III rzeszy propaguje faszyzm, a co za tym idzie, ktoś kto ją nosi, pokazuje na wgląd publiczny łamie prawo. Noszenie innego rodzaju swastyki nie łamie prawa i każdy kto dał się przez to zastraszyć czy zamknąć jest po prostu idiotą.

    @Idho, nie rozumiem twojego śmiesznego oburzenia na ten temat. Jeżeli wszystko dobrze rozumiem to jest to podforum "Off-Topic", więc można tu rozmawiać o czym się chce, a temat który poruszył kolega jest całkiem ciekawy, chociaż jemu brakuje wiedzy żeby takie tematy poruszać. Jedna zamykanie tematu tylko dlatego, że autor nie ma wiedzy na ten temat mija się z celem, bo są inni którzy tą wiedzę mają i mogą dyskutować na ten temat.


    No i trochę o temacie. O swastyce nie będę mówił, bo to już jest wyjaśnione i nie ma o czym rozmawiać.
    Jednakże temat mnie rozbawił, bo porównywanie liczby szatana do swastyki jest jak porównanie dokonań Adama Małysza i Roberta Mateji.

    Po pierwsze, Polska z czego bardzo się cieszę przestaje być katolickim krajem i to nie dlatego że nie wierzę w Boga, bo taka wiara we mnie jest.
    Dlatego, że nie wierzę w kościół, który jest obecnie oszustwem i po prostu śmiesznym przedstawicielem wiary.

    Szatan to postać jak każda inna. Ja jako człowiek wierzący w Boga, jednak nie wierzący w kościół nie rozumiem dyskusji na tematy szatana.
    Śmieszy mnie mówienie o liczbach, znakach i nie wiadomo jeszcze czym związanych z szatanem. Szatan to alternatywa dla ludzi, dla ateistów.
    Szatan jest rzączą potężniejszą anieżli zwykły człowiek, więc jego symbole nie mogą być zakazywane, każdy ma prawo do swojego wyboru.
    Zaś rzeczy związane obecnie z naszym życiem, z ustrojami, ze złym ustrojami muszą być zakazywane i na tym polega różnica.

    Propagowanie do faszyzmu to po prostu łamanie prawa. Szatan jest złem wcielonym, więc to jakie decyzje będziemy podejmować zależy tylko od nas.
    Są ludzie, których szatana ciekawi, np. Nergal. Czy jest on mordercą? Nie. Czy kradnie? Nie. Nagrywa tylko bardzo mroczną, wręcz szatańską muzykę.
    Same znaki i liczby związane z szatanem nie robią niczego złego, nie namawiają do zabijania. Po prostu kojrzą się ze złem, czego nie rozumiem.

    Znaki szatana kojarzą się złem dla ludzi wierzących. Dla ateisty liczba 666 to liczba jak każda inna, tak samo jak krzyż dla niego jest zwykłym krzyżykiem.
    Nie można zabraniać czegoś, co tylko dla wybranej części ludzi jest złe, swastyka, ta faszystowska kojarzy się ze złem dla wszystkich ludzi. To jest ta różnica.

  6. #16
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    JAk dla mnie liczba 666 to jest liczba prawie taka sama jak 333 tylko dwa razy większa. Co ty chrzanisz o szatanistach. Jak ktoś będzie chciał chodzić z kondomem na głowie to sobie będzie łaził.

    Horrendum a co do grzebania w gównie to jest nim twój temat, i problem związany z propagowaniem jakiś religii/wyznań/poglądów. Mieszkamy w wolnym kraju i znaki faszystowskie są zakazane ze względów historycznych i narodowych a religia nie jest dziedziną nauki. Jedni może uważają ją za dziedzine nauki ale to jest jak WDŻ(wychowanie do życia) w szkole albo W-F. Więc Jak wyznajesz szatanizm to masz do tego prawo tak jak do Islamu. Przecież nie powiesimy na szubienicy jakiegoś Araba bo przyjechał do nas na wczasy. Ludzie wyznają nawet celtyzm pomimo że ta religia dawno wymarła. Jak ktoś wymyśli sobie jakiegoś Boga. Powiedzmy ja zacznę wierzyć w Tabaluge. To nikt nie ma prawa mi tego zabraniać. Jeżeli Znakkiem rozpoznawczym byłby pęknięty kondom. To tez nikt nie mógłby mi zarzucić. Bo to moja wiara i tyle. A co do kultu zła. To pamiętaj że dobro i zło jest miarą równowagi. Nie może być dobra bez zła. Bo gdyby było tylko dobro na świecie to nie nazywało by się dobrem tylko "normalnością". Ale dobro zło to jest jedynie kierunek nastawienia psychicznego. Dobro, do tak zwanego, lamerstwa, pomagania, braku agresji w razie potrzeby. A zło to wiadomo Agresja. Ale gdybys był księdzem i zabił człowieka w samoobronie bo chciałby cię zachlastać nożem to już nie możesz być klechą? Bo popełniłeś zbrodnię? Jeżeli tak jest to zacznij wyznawać szatanizm. bo w końcu to do jednego prowadzi. Nie będę tutaj nic więcej dodawał bo rozmowa o temetyce religijnej powinna być tematem tabu. I nikogo nie powinno obchodzić kto w kogo wierzy.
    Ostatnio edytowane przez Piotru70 ; 25.05.2012 o 14:49

  7. #17
    Początkujący Osadnik Awatar Tuskafka
    Dołączył
    22.05.2012
    Posty
    10
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Ciesze się że kilka bardziej poważnych osób dołączyło do dyskusji. Przejdę teraz do kontrargumentów.

    Swastyka swastyce nie równa, zgadzam się, wyraziłem się zbyt ogólnie pisząc że zakazane jest propagowanie swastyki. Nie za każdą swastykę możesz zostać posądzony o faszyzm, ale sytuacja w Niemczech gdzie skazano człowieka który miał na koszulce przekreśloną swastykę pokazuje że można być ukaranym za propagowanie faszyzmu nosząc na ramieniu swastykę która nie jest symbolem III rzeszy. Wniosek taki że swastyka nie musi być kanciasta, prawoskrętna, obrócona o 45 stopni, w białym kole, na karmazynowym tle aby zostać posądzonym o propagowanie faszyzmu.

    Nie postrzegam satanistów jako jednolitą grupę, tak jak napisałem wcześniej istnieje kilka stopni natężenia tak samo jak w przypadku faszyzmu. Ci najbardziej radykalni faszyści utożsamiają się ze swastyką. Najbardziej radykalni sataniści czczą Szatana i utożsamiają się z liczbą 666.

    Porównywanie liczby szatana do swastyki jest jak porównanie dokonań Adama Małysza i Roberta Mateji, zgadzam się. Tyle że dla katolika liczbą 666 będzie Adamem Małyszem, a dla Ciebie liczbą 666 będzie Robert Mateja. Dlaczego? Katolicy wierzą że 666 to esencja Zła, czyli wszelkie zło które dokonało się na ziemi jest utożsamiane z tą liczbą, a faszyzm zajmuje tylko pewien ułamek tego zła. Dla Ciebie jedynym złem spowodowanym przez liczbę 666 są działania radykalnych satanistów, zabijanie kotów, niszczenie nagrobków itp.

    Dlaczego zakazano propagowania faszyzmu? Ponieważ społeczeństwo uznało faszyzm za coś złego. W Polsce ponad 90% obywateli deklaruje przynależność do Kościoła Katolickiego, teoretycznie ponad 90% obywateli powinno uważać liczbę 666 za coś złego. Zostaje zatem niecałe 10% społeczeństwa (Albo i mniej, ponieważ nie tylko katolicy uznają liczbę 666 za coś złego) które uważa liczbę 666 za liczbę taką jak i inne. W społeczeństwie jest też grupa która uznaje swastykę III rzeszy za nic złego. Nikt nie wie ile jest radykalnych faszystów ponieważ publiczne popieranie faszyzmu jest zabronione. Zdaję sobie sprawę że to 90% jest naciągane, ale jeżeli ktoś chce być Katolikiem albo wierzyć w Boga Biblijnego to musi przyjąć że liczba 666 jest złem... a jeżeli ma inne zdanie na ten temat to rozsądnym krokiem byłaby apostazja.

  8. #18
    Początkujący Odkrywca Awatar Porit
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    258
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Horrendum Zobacz posta
    ...ale jeżeli ktoś chce być Katolikiem albo wierzyć w Boga Biblijnego to musi przyjąć że liczba 666 jest złem... a jeżeli ma inne zdanie na ten temat to rozsądnym krokiem byłaby apostazja.
    Totalna bzdura.
    Liczba 666 nie jest, nie była i nie będzie nigdy złem. Będzie nadal zwykłą liczbą.
    Liczba 666 jest tylko utożsamiana ze "znamieniem besti"
    Sama w sobie nie jest zła ani dobra.

  9. #19
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Horrendum Zobacz posta

    Swastyka swastyce nie równa, zgadzam się, wyraziłem się zbyt ogólnie pisząc że zakazane jest propagowanie swastyki. Nie za każdą swastykę możesz zostać posądzony o faszyzm, ale sytuacja w Niemczech gdzie skazano człowieka który miał na koszulce przekreśloną swastykę pokazuje że można być ukaranym za propagowanie faszyzmu nosząc na ramieniu swastykę która nie jest symbolem III rzeszy. Wniosek taki że swastyka nie musi być kanciasta, prawoskrętna, obrócona o 45 stopni, w białym kole, na karmazynowym tle aby zostać posądzonym o propagowanie faszyzmu.
    chłopcze gdzie dowody, gdzie źródła !!! mógłbym także napisać że jesteś wynikiem kazirodczego związku, który spowodował powikłania genetyczne, które uniemożliwiły jakże powszechnie wstępujący proces jakim jest myślenie.

    Jak na razie to nie użyłeś ani razy argumentu

  10. #20
    Osadnik
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    66
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Horrendum Zobacz posta
    Nie za każdą swastykę możesz zostać posądzony o faszyzm, ale sytuacja w Niemczech gdzie skazano człowieka który miał na koszulce przekreśloną swastykę pokazuje że można być ukaranym za propagowanie faszyzmu nosząc na ramieniu swastykę która nie jest symbolem III rzeszy. Wniosek taki że swastyka nie musi być kanciasta, prawoskrętna, obrócona o 45 stopni, w białym kole, na karmazynowym tle aby zostać posądzonym o propagowanie faszyzmu.
    Tam są trochę przewrażliwieni na tym punkcie. I nic dziwnego.

    Cytat Zamieszczone przez Horrendum Zobacz posta
    Najbardziej radykalni sataniści czczą Szatana i utożsamiają się z liczbą 666.
    To nie są radykalni sataniści tylko szataniści. Dzieciaki, które bawią się w wandalizm na cmentarzach, picie krwi, palenie krzyży na stosach czy żarcie kotów. Zwykła głupota najczęściej. Widzę, że mało wiesz na ten temat. "Radykalni sataniści" by Cię wyśmiali za głoszenie takich farmazonów.

    Cytat Zamieszczone przez Horrendum Zobacz posta
    Katolicy wierzą że 666 to esencja Zła, czyli wszelkie zło które dokonało się na ziemi jest utożsamiane z tą liczbą, a faszyzm zajmuje tylko pewien ułamek tego zła. Dla Ciebie jedynym złem spowodowanym przez liczbę 666 są działania radykalnych satanistów, zabijanie kotów, niszczenie nagrobków itp.
    Nie tylko katolicy. Poza tym 666 to tylko symbol Bestii. Jakoś nie wyobrażam sobie, żeby liczba 666 chodziła po świecie, robiąc zło. Co do Twojej opinii - według mnie działania dzieciaków niszczących groby nie są spowodowane liczbą 666, tylko ich głupotą i brakiem podstawowej kultury, ewentualnie chęcią zaszpanowania.

    Cytat Zamieszczone przez Horrendum Zobacz posta
    W Polsce ponad 90% obywateli deklaruje przynależność do Kościoła Katolickiego, teoretycznie ponad 90% obywateli powinno uważać liczbę 666 za coś złego.
    Dobre

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.