Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: Propaganda Zła

  1. #1
    Początkujący Osadnik Awatar Tuskafka
    Dołączył
    22.05.2012
    Posty
    10
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Propaganda Zła

    Witam, chce zwrócić waszą uwagę na pewną rzecz.

    Jak powszechnie wiadomo w Polsce zakazane jest propagowanie Faszyzmu, gdybym więc wyszedł na ulice ze Swastyką na ramieniu mógłbym trafić do więzienia. Co się jednak stanie gdy na ramieniu zamiast swastyki będzie liczba 666? Otóż nic, ponieważ w Polsce (Demokratycznym kraju w którym 90% społeczności deklaruje przynależność do Kościoła Katolickiego) nie ma prawa każącego za propagowanie satanizmu.

    Wiem co powiedzą niektórzy z was: "666 to liczba jak każda inna". Otóż liczba 666 nie jest pierwszą lepszą liczbą, dlaczego? Do ilu liczb (cyfr) jest przypisane jakieś konkretne znaczenie poza tym co czyni je liczbą? Kilkanaście, kilkadziesiąt? biorąc pod uwagę że liczb jest nieskończoność to im dalej od zera tym znaczenie znaczenia liczby 666 jest coraz większe.

    Nawet jeżeli nie wierzy się w Boga, czy się chce czy nie, liczba 666 będzie kojarzyć się ze Złem ponieważ wbiła się w Kanon ludzki. A Zło jest czymś czego człowiek nie powinien promować (To chyba nie podlega dyskusji?) Wiara w Boga nie ma nic do rzeczy.

    Pamiętajmy też że i Swastyka ma kilka znaczeń, kiedyś była związana z wieloma kultami i symbolizowała Słońce. Nazwa Swastyki pochodzi od: su (dobrze), asti (on jest), svasti (powodzenie) svastika (tworzący dobrobyt). Czyli jej znaczenie diametralnie się różniło od znaczenia dzisiejszego. Jednak i tak promowanie jej jest zakazane przez Prawo.

    Dlatego czymś kompletnie absurdalnym jest zakaz propagowania Faszyzmu który jest Zły, przy jednoczesnym zezwoleniu na propagowanie symbolu czystego Zła... kompletny absurd.

    Co myślicie na ten temat? Czy liczba 666 powinna być tak samo piętnowana jak swastyka? Liczę na rzeczową dyskusję, bez wzajemnego obrzucania się wyzwiskami, prowokowania, wyśmiewania itp.
    Ostatnio edytowane przez Horrendum ; 24.05.2012 o 21:38

  2. #2
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    13.02.2012
    Posty
    19
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Tylko jedna uwaga,
    Najpierw napisałeś że 666 jest symbolem satanistów, a potem że symbolem "czystego zła". Więc w końcu czego jest symbolem?
    Aha, i zanim napiszesz że sataniści to "czyste zło" radze najpierw przeczytać biblię szatana.
    Pozdrawiam

  3. #3
    Odkrywca Awatar spyderek
    Dołączył
    07.02.2012
    Posty
    877
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Kura Zobacz posta
    radze najpierw przeczytać biblię szatana.
    xD
    ide chyba po popkorn bo coś czuję że będzie się działo ;]

  4. #4
    Początkujący Osadnik Awatar Tuskafka
    Dołączył
    22.05.2012
    Posty
    10
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Kura Zobacz posta
    Tylko jedna uwaga,
    Najpierw napisałeś że 666 jest symbolem satanistów, a potem że symbolem "czystego zła". Więc w końcu czego jest symbolem?
    Aha, i zanim napiszesz że sataniści to "czyste zło" radze najpierw przeczytać biblię szatana.
    Pozdrawiam
    Nie napisałem że liczba 666 jest symbolem Satanistów. Napisałem że liczba 666 promuje Satanizm. Jeśli pytasz o jaki satanizm mi chodzi, to chodzi mi o ten skrajny czczący Szatana - Czyste Zło.

  5. #5
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    @Horrendum jak chcesz trollować wybrałeś zły temat.

    Art. 256 mówi, że "kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch".

    i nie myl pojęć bo jeżeli dla ciebie przykładowo swastyka indyjska wygląda jak swastyka III Rzeszy to tylko pogratulować.


    btw. Nikt cie nie zamknie jeżeli to nie jest swastyka III rzeszy.
    Ostatnio edytowane przez Idho ; 24.05.2012 o 22:25

  6. #6
    Początkujący Osadnik Awatar Tuskafka
    Dołączył
    22.05.2012
    Posty
    10
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Idho Zobacz posta
    @Horrendum jak chcesz trollować wybrałeś zły temat.
    To że temat jest kontrowersyjny nie znaczy że trolluje, kontrowersja nadaje smaku dyskusji. Przyklejanie łatki "Trolla" każdej osobie która zacznie kontrowersyjny temat nie jest rozsądnym posunięciem.

    Cytat Zamieszczone przez Idho Zobacz posta
    Art. 256 mówi, że "kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch".

    i nie myl pojęć bo jeżeli dla ciebie przykładowo swastyka indyjska wygląda jak swastyka III Rzeszy to tylko pogratulować.


    btw. Nikt cie nie zamknie jeżeli to nie jest swastyka III rzeszy.
    Jeżeli taka byłaby linia twojej obrony przed sądem to możesz być pewien że skończyłbyś za kratkami. A jeśli jesteś pewien swojej racji to idź jutro z "Indyjską Swastyką" na posterunek policji, albo jeszcze lepiej pokręć się przed sejmem.
    Ostatnio edytowane przez Horrendum ; 24.05.2012 o 22:45

  7. #7
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    13.02.2012
    Posty
    19
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Każde wyznanie ma formę skrajną, idąc takim tropem mogę domagać się zakazania symboli Isalmu czy nawet Chrześcijańskich bo i tu by sie znalazły skrajne odłamy. A z symbolami jest po prostu problem, o ile rzeczywiście wyjdziesz z swastyką to będziesz ogóle fe i be, ale wyjdź na ulice z sierpem i młotem na koszulce, lub CCCP, lub che guevara i jakoś jest ok, mimo że to też symbole ustrojów totalitarnych.

  8. #8
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Temat nie jest kontrowersyjny, może ty jesteś za "mało" inteligentny aby to zrozumieć.

    Swoje wymysły nie opierasz na żadnych faktach, po prostu spamujesz i trollujesz dla samego faktu, z chęcią zgłoszę ciebie abyś dostał ostrzeżenie, zastanawia mnie jedno czy jak zablokują ciebie na forum, będziesz mógł grac dalej :>

    Jeżeli nie chcesz się ośmieszać, i chcesz obronić resztki swojej wymarłej inteligencji znajdź wyrok Trybunału Konstytucyjnego z lipca 2011 roku dotyczące tej tematyki

  9. #9
    Początkujący Osadnik Awatar Tuskafka
    Dołączył
    22.05.2012
    Posty
    10
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Kura Zobacz posta
    Każde wyznanie ma formę skrajną, idąc takim tropem mogę domagać się zakazania symboli Isalmu czy nawet Chrześcijańskich bo i tu by sie znalazły skrajne odłamy. A z symbolami jest po prostu problem, o ile rzeczywiście wyjdziesz z swastyką to będziesz ogóle fe i be, ale wyjdź na ulice z sierpem i młotem na koszulce, lub CCCP, lub che guevara i jakoś jest ok, mimo że to też symbole ustrojów totalitarnych.
    Zaraz, Zaraz, tylko ten skrajny satanizm byłby propagowany przez liczbę 666. Dlaczego? Liczba 666 jest symbolem Szatana, a Ci lżejsi sataniści przecież go nie czczą... tak więc po co mieliby nosić liczbę 666 na ramieniu? Faszyzm też ma różnorakie natężenie, a swastyka jest symbolem tego skrajnego. Propagowanie komunizmu też jest zabronione... nie jest to tak piętnowane jak faszyzm ponieważ (Tu pokuszę się o śmiałe twierdzenie) nie dotyczy w większym stopniu Żydów.

    Cytat Zamieszczone przez Idho Zobacz posta
    Temat nie jest kontrowersyjny, może ty jesteś za "mało" inteligentny aby to zrozumieć.
    A czy Ty jesteś na tyle Inteligentny aby to zrozumieć: "Liczę na rzeczową dyskusję, bez wzajemnego obrzucania się wyzwiskami, prowokowania, wyśmiewania itp."?

    Cytat Zamieszczone przez Idho Zobacz posta
    Swoje wymysły nie opierasz na żadnych faktach, po prostu spamujesz i trollujesz dla samego faktu, z chęcią zgłoszę ciebie abyś dostał ostrzeżenie, zastanawia mnie jedno czy jak zablokują ciebie na forum, będziesz mógł grac dalej :>

    Jeżeli nie chcesz się ośmieszać, i chcesz obronić resztki swojej wymarłej inteligencji znajdź wyrok Trybunału Konstytucyjnego z lipca 2011 roku dotyczące tej tematyki
    Nadal proponuję Ci spacer po posterunku ze Swastyką na ramieniu. Człowiek Człowiekowi nie równy, jak ktoś ma plecy i kasę to wyłga się ze wszystkiego, tak działa Polska sprawiedliwość. Jeśli chcesz to możesz się nadal upierać że za promowanie nie-faszystowkiej swastyki nic Ci nie grozi, proszę bardzo... żyj dalej w tej mydlanej bańce.

    Na zakończenie dodam że dyskutant który obrzuca błotem oponenta to żaden dyskutant. Inteligentny człowiek ucieka się tylko i wyłącznie do argumentów w rozmowie.

    PS: Zgłaszaj sobie gdzie chcesz, ja nic nie mam na sumieniu.

  10. #10
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Podsumowując:

    Temat: Uświadamianie Horrendum jego problemów z rozumieniem pisma czytanego oraz karmienie trolla

    Argumenty Horrendum:
    1) Kolega kolegi kiedyś widział, a raczej jego kolega widział ale mu powiedział co widział, że chłopak z podkoszulką JPII został zatrzymany przez policjanta, bo myślał, że to takie inne podobnie zaczynające się skretyniałe hasło które zostało wymyślone, przez niedoszłych muzyków, dla gówniarzy co maja za dużo pieniędzy i chcą kupić bluzę za 250zł a przynajmniej mu się tak wydawało - w skrócie "spacer po posterunku"
    2) To, że nie potrafię czytać ze zrozumieniem, i nie potrafię się przyznać do błędu, a także pomimo niezdanego egzaminu do gimnazjum zainteresowałem się takim fajnym słowem jak swastyka, którego nie znam znaczenia, ale to nie powód aby mnie obrzucać błotem. - w skrócie " dyskutant który obrzuca błotem oponenta to żaden dyskutant"

    Moje argumenty:
    1)
    Publiczne propagowanie faszystowskiego lub innego totalitarnego ustroju państwa − przestępstwo okreslone w art.256 k.k. polegające na publicznym przedstawianiu faszystowskiego lub innego totalitarnego ustroju państwa w zamiarze przekonania do niego np. za pomocą wydawnictw, wypowiedzi w mediach, ulotek itd. Nie podlega natomiast karaniu propagowanie totalitarnego ustroju państwa np. w prywatnej rozmowie. Eksponowanie symboli reżimów totalitarnych nie stanowi przestępstwa o ile nie ma na celu rozpowszechniania tych symboli (art. 256 par. 2 kk) lub propagowania ustroju.
    2)
    Przepis, który przewidywał kary m.in. za produkcję i przechowywanie w celu rozpowszechniania symboli komunistycznych, tak samo jak faszystowskich i innych totalitarnych, jest niezgodny z ustawą zasadniczą - źródło TK lipiec 2011 co za tym idzie nie tyle co pójdziesz siedzieć za podkoszulkę z Che, a to że jak będziesz nawoływał, żeby ludzi zamykać w kołchozach, łagrach, etc
    Horrendum przykro mi, ale jak na razie to z tobą się nie da dyskutować, bo muszę przykro stwierdzić, aby wystąpiła jakakolwiek polemika w tym temacie potrzeba drugiej osoby inteligentnej, a ty tego warunku nie spełniasz, jak na razie to ja próbuje ci coś wytłumaczyć.

    Zauważyłem, że jesteś anty polski, dobrze, że nie żyjesz w innych krajach takich jak:
    Litwa:
    Pracownicy litewskiej służby komunalnej zapłacą w przeliczeniu od 580 do 1200 zł kary za to, że odśnieżali ulice łopatami z wizerunkiem sierpa i młota. Pracownicy służby komunalnej w Poniewieżu ze starej sklejki, która zalegała w jej magazynach od czasów ZSRR, zrobili łopaty do usuwania śniegu. Z oszczędności, ale teraz łopaty mogą się okazać najdroższymi w kraju. Litwa ma bowiem najostrzejszą w Europie ustawę przeciw używaniu symboli nazistowskich i komunistycznych. W 2008 r. parlament zabronił "demonstrowania flag, herbów, symboli, mundurów nazistowskich Niemiec, Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich i Litewskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej". Władze Poniewieża skierowały już sprawę łopat do sądu. Same łopaty zostały skonfiskowane.
    -źródło wyborcza

Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.