Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Interakcja

  1. #1
    Osadnik
    Dołączył
    23.05.2012
    Posty
    91
    Serwer
    Słoneczny Gród

    Interakcja

    Odnoszę się do wersji przypadku w grze, dla mnie gra wygląda dość szablonowo, zdobywasz surowce, budujesz budynki, armie i walczysz... dochodzi do tego handel, ale tego nie wliczajmy. Moim skromnym zdaniem jest zbyt mało przypadku w grze, czemu by nie dorzucić do tego jakiegoś ryzyka? Urzeczywistniając dostarczy nam ona więcej rozrywki, możemy popatrzeć na to tak...
    Na naszej wyspie może zdarzyć się choroba/ epidemia (jak kto woli), mogła by ona dopaść naszych osadników, zmniejszając ich wydajność lub powodować śmierć, ale może się to też tyczyć obozów bandytów, zmniejszając ich liczebność, ewentualnie uszczuplać życie. Kwestia szczęścia w grze też nie jest zbyt zróżnicowana, mam na myśli to iż może się zdarzyć dzień w którym osadnicy "wstali" by "szczęśliwi" zwiększając swoją wydajność dwukrotnie na określony czas, tak samo działało by to w drugą stronę... trochę szczęścia trochę pecha
    Tak samo tyczy się to odkrywcy, wysyłamy go np. na 12godz. poszukiwań i mając tzw. "szczęśliwy dzień" albo "chwilę" () oprócz standardowej przesyłki którą mógł by zdobyć dorzuciło by się (np.) +10 monet.
    Wyjaśniłem mniej więcej na czym polega to "szczęście", więc to samo mogło by się tyczyć budynków, na krótki (nieokreślony bliżej) czas. Zwiększenie ich wydajności poprzez zwiększenie zasobów, czy też "tępa" pracy.
    Najlepsze zostawiłem na koniec, ciekawie by było (oczywiście to wszystko, to tylko moje zdanie ), że przytrafiała by się w jakimś dniu, na parę krótkich minut, "obniżka" kosztów za budowanie budynków, np. zmniejszenie jednego z surowców o prawie całość, czy też zmniejszenie kosztu wszystkich surowców o połowę itd.
    Gra mi się podoba i witam tu chętnie z każdym razem, jeżeli macie jakiś bliżej mi nieokreślony szablon wizji gry, bądź jakiś schemat według którego postępujecie, i wprowadzacie do gry nowości, to przepraszam. Wiem iż jest to wersja Beta, więc nie mam pojęcia czy wszystko będzie tak jak w oryginalnych grach, których to grało się za dawnych lat

  2. #2
    Osadnik Awatar Sedzia_Dredd
    Dołączył
    26.02.2012
    Posty
    157
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Za jakiś czas wprowadzą pvp. Myślę, że to wystarczająco urozmaici rozgrywkę na jakiś czas

    Niemniej propozycja ciekawa, ale nie wszędzie.

    Tak samo tyczy się to odkrywcy, wysyłamy go np. na 12godz. poszukiwań i mając tzw. "szczęśliwy dzień" albo "chwilę" () oprócz standardowej przesyłki którą mógł by zdobyć dorzuciło by się (np.) +10 monet.
    Jest nagroda dzienna. Często można trafić coś fajnego - egzo, granit, miecze, itp.
    Ostatnio edytowane przez Dozymetryczny ; 24.05.2012 o 21:03
    ::. .:: Emotions... There oughta be a law against them ::. .::

  3. #3
    Osadnik
    Dołączył
    23.05.2012
    Posty
    91
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Wątpię, biorąc pod uwagę iż gracze którzy zawitali tu wcześniej zdążyli się na tyle rozwinąć że nie będzie dla nich wyzwaniem pokonanie kogoś w walce Nie wspominając o ewentualnych wpłatach na grę.
    PvP dla innych graczy stanie się mordęgą Ale co ja tam wiem.

  4. #4
    Osadnik Awatar Sedzia_Dredd
    Dołączył
    26.02.2012
    Posty
    157
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Nie wiadomo jak będzie pvp wyglądać. Może będą ograniczenia co do poziomów (wiadomo, że ktoś mający Ł nie ma co konkurować z kimś z WŁ) oraz czy i co atakowani ludzie będą tracić w walce.
    ::. .:: Emotions... There oughta be a law against them ::. .::

  5. #5
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    05.05.2012
    Posty
    5
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Pomysł dobry, ale zapewne chodzi Ci o zamienienie modelu liniowego produkcji na oparty o jakiś rozkład zmiennej losowej, gdzie czas produkcji (zużywanie surowców albo wielkość produkcji) zależałby od pewnego prawdopodobieństwie wystąpienia określonych zdarzeń. Jak dla mnie jest to bardzo dobra rzecz, ale nie do zrobienia na ich obecnym silniku gry oraz architekturze.

  6. #6
    Osadnik
    Dołączył
    23.05.2012
    Posty
    91
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Jestem tego świadom sabat85, ale propozycja zawsze do przemyślenia... Moja osoba rzuca tylko pomysły
    Mam tylko nadzieje że pracują tam na grą, a nie śpią.

  7. #7
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    14.03.2012
    Posty
    14
    Serwer
    Czarci Gaj
    System losowy nie byłby uczciwy dla graczy. Wszystko musailoby sie odbywac w ramach statystyki wiec np takie wydarzenie musialoby miec miejsce conajmniej raz dziennie abys w ciagu roku mogl na nie trafic min 3x 100 razy dla rownej proby statystycznej.

  8. #8
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    11.03.2012
    Posty
    259
    Serwer
    Kolonia
    Element przypadkowości zapewniają losowe zdobycze z wysyłania odkrywców (które właśnie dają dodatkowe surowce) oraz losowe dropy z przygód. Ewentualnie można byłoby wprowadzić losowość pojawiania się pewnych nagród za logowanie, według rang ważności (pierwszego dnia kamień, drewno lub woda, piątego trochę rudy złota albo szczypta granitu, ostatniego klejnoty). Jednak poza tym większa losowość oznaczałaby większą niestabilność rynku.


    Za jakiś czas wprowadzą pvp.
    Dobre sobie
    Keep dreaming.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.