Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Ścieżka kariery generała/zarządcy

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    05.05.2012
    Posty
    5
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Ścieżka kariery generała/zarządcy

    Uważam, że powinna zostać wprowadzona możliwość rozwoju generała na wzór rozwoju postaci z Renesansowych Królestw - jeśli ktoś w to grał. Nie chodzi tutaj o wzrost zwykłego doświadczenia, ale stworzenie niewielkiego systemu rozwoju postaci. W zależności od drogi podstawowej kariery, postać mogłaby rozwijać się w kierunku militarnym albo gospodarczym. Dodatkowo każda ścieżka rozbita byłaby na kolejne gałęzie. Po uzyskaniu odpowiednio dużego doświadczenia, należałoby wybrać, jaka cecha zostanie przypisana generałowi. Dla przykładu po przekroczeniu odpowiedniego progu, można generałowi na ścieżce militarnej, rozwijać specjalizacje: łucznictwo w kierunku celność. "X" tysięcy doświadczenia, pozwalałoby dopisać 1 punkt procentowy więcej, dzięki czemu np. łucznicy strzelaliby celniej albo łucznictwo w kierunku zadawanych obrażeń, dzięki czemu zwiększyłyby się punkty obrażeń zadawanych przez łuczników. Oczywiście istniałby limit możliwych punktów doświadczenia, więc nie powstałby superbohater. Dopiero wielu tygodniach albo kilku miesiącach gry, powstałby generał, pod wodzą którego np. łucznicy zwiększają zadawane obrażenia o 20% i to byłby kres możliwości generała. Pewne gałęzie w ścieżce kariery byłyby substytucyjne: można mieć generała, który o 12% zwiększa obrażenia oraz o 8 punktów procentowych celność. Inne ścieżki wykluczałyby się. I tak nie można byłoby rozwijać dowodzenia jednostkami piechoty, jeśli wybrało się łucznictwo. Natomiast inne ścieżki byłyby wspólne. Np. rozwinięcie wytrzymałości powodowałby o x% (z granicą do y% np. 20) szybszą regenerację po przegranej bitwie, a szybkość powodowałaby o x% szybsze dotarcie/powrót z przygody.

    Idea tego jest taka, aby móc różnicować pewne cechy, mające wpływ na przebieg rozgrywki, jednak nie na tyle, aby ją całkowicie wypaczyły. Chodzi o pewne subtelne, aczkolwiek widoczne różnice. Docelowo mój pomysł opiera się na Gildiach, aby tylko one mogły wysyłać na przygody (docelowo w pvp także) armię złożoną z kilku generałów, z których każdy dowodziłby swoim wojskiem. Wtedy byłby w ogóle sens należenia do Gildii, które w swoich szeregach chciałyby mieć różnego rodzaju graczy z różnymi zdolnościami swych generałów. Wysyłając dwóch generałów do przygody, którzy:
    Generał 1
    wytrzymałość 7%
    łucznictwo obrażenia 13%
    skład armii:
    60 łuczników
    40 rekrutów

    Generał 2
    szybkość 10%
    walka wręcz celność 10%
    skład armii:
    80 ochotników
    20 łuczników

    Szybkość 10% generała 2 wpływa na szybsze dotarcie do przygody i zwycięski powrót z niej o 10% dla całej armii.
    Wytrzymałość 7% generała 1 wpływa na 7% szybszą regenrację całej armi po klęsce
    łucznictwo obrażenia 13% generała 1 wpływają na zwiększenie zadawanych obrażeń przez:
    a) tylko jego łuczników o 13%
    b) całości łuczników obu armii
    Wariant do wyboru na sztywno zapisany w grze, ze względu na utrzymanie odpowiedniego balansu walk albo zależny np. od charyzmy generała, którą można byłoby także rozwijać albo współdzielić i po przekroczeniu x% domyślny wariant a, zamieniałby się na wariant b.

    To są tylko wyłącznie przykłady militarne pewnej szerszej ideii, która powinna wpłynąć na dość liniowy przebieg wszystkich walk oraz rozgrywek obecenie, nadać sens istnieniu Gildiom oraz być może urozmaicić walki PVP, jeśli w końcu się pojawią. Nie chodzi bowiem o liniowe nabieranie doświadczenia, o którym już mówiono, ale pewną koncepcję jego wykorzystania w celu urozmaicenia rozgrywki.

    W przypadku generała zarządcy (czyli ścieżki ekonomicznej) - mógłby on "rzucać" buffy wyłącznie na budynki członków Gildii, dzięki czemu w bardzo powolny sposób, podnosiłby swoje ekonomiczne zdolności. Podobnie jak powyżej, mógłby wpływać on na prędkość produkcji, zwiększenie czasu trwania buffa albo zwiększenie jego mocy (zamiast 2 przyrost produktu to 3 krotny przy maksymalnych umiejętnościach). Inne zdolności oraz ścieżki w tym wypadku są także do wymyślenia.

    Dla dobrego balansu każdy gracz mógłby mieć jednego takiego standardowego generała od początku + ewentualnie generał weteran (kupiony za klejnoty albo zdobyty), mógłby mieć też tego typu możliwości. W każdym razie nie powinno ich być za wielu.
    Ostatnio edytowane przez sabat85 ; 24.05.2012 o 14:32

  2. #2
    Początkujący Odkrywca Awatar Herr_Uther
    Dołączył
    29.02.2012
    Posty
    369
    Serwer
    Nowy Świat
    "Warianty" czynią generała weterana i innych z item shopu nieprzydatnym, co przyczyni się do spadków dochodów z IS. Spadek dochodów dla BB = pomysł nie zostanie zrealizowany na 100%
    "We are monetizing all the weakness of people" - Teut Weidemann, lead designer of Settlers Online

  3. #3
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    05.05.2012
    Posty
    5
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Wcale nie czyni z nich nieprzydatnymi. Generał ze sklepu ma po pierwsze 250 miejsc na wojska, czego w ogóle nie proponuję. Po drugie jest szybszy o 50%, a z maksymalnym wariantem, po kilku miesiącach gry w mojej propozycji, mógłby osiągnąć maksymalnie 20%. Po trzecie gracz miałby wyłącznie jednego generała do rozwoju i tylko "sklepowi" mogliby się nadal rozwijać. Ci co sobie będę chcieli rozwijać postać miesiącami, będą to robić. Ci co nie, kupią sobie w sklepie albo kupią dodatkowego, aby móc rozwijać kilka ścieżek. Jak dla mnie powoduje to wzrost popytu, a nie jego spadek. Już nie mówię o addytywności procentów pomiędzy podstawowymi cechami generała weterana, a możliwością jego rozwinięcia, dzięki czemu zachowana zostanie różnica taka - jak teraz. Generał weteran zawsze będzie o 50% szybszy w przypadku rozwoju tej umiejętności. Ewentualnie będzie miał opcję 50% regeneracji po bitwie tak jak teraz + 20% zwiększonych obrażeń dla łuczników, co nadal czyni go bardziej atrakcyjną postacią niż każdy inny zwykły generał "niesklepowy".
    Ostatnio edytowane przez sabat85 ; 24.05.2012 o 18:20

  4. #4
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    z jednej strony sabat ma racje i ciekawy pomysł ale z drugiej strony musieli by ten pomysł wprowadzić również w kwestii weterana. Co znowu zrównoważyło by grę. Więc nie wiem czy w ogóle jest jakiś sens wprowadzania takich bajerów. Ale jeżeli mamy już pomysł o dodatkowej prędkości. To w IS mogli by dodać jakieś specjalne Bonusy do zakupienia za kryształy. Które dają np. na 12h +30% prędkości dla wybranego dowódcy. Coś w stylu buffa. Albo jak już pisałem jakiś czas temu taki pomysł. Wpiszcie sobie "Wywar druida" w wyszukiwarce to znajdziecie mój temat. Też chodzi o bonusy do zakupienia w IS ma on na celu automatyczne wyleczenie pohatera po przegranej bitwie. Mogliby dodać wiele innych bonusów do zakupienia w IS ale musieli by się trochę nagłowić jakie, po co i za ile. Bo szczerze mówiąc ja nie kupuję kryształów ale nie chcę aby wszystko było za darmo. Bo jak będzie za tanio to ten co kupuje kryształy i tak będzie korzystał na taniości reszty możliwości. Co jeszcze bardziej zostawi mnie w tyle a gra musi dawać jakiś poziom rozgrywki. Więc co do twoich Bonusów to jest super sprawa ale nie wydaje mi się aby była uznana przez Tych z góry za bonus stały. Wiem jedno że jeżeli więcej ludzi będzie kupowało kryształy to ceny w IS będa spadały. Będą robić jakieś eventy promocyjne w IS. Ze względu na to że dostajemy co tydzień darmowe kryształy to sądzę że w IS będzie o wiele więcej bonusów niż możecie sobie w tej chwili wyobrażać. Bo 45 kryształów to jest dość dużo. A nie wydaje mi się aby weteran był jedynym możliwym ciekawym przedmiotem do zakupu.

  5. #5
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    05.05.2012
    Posty
    5
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Oczywiście, że generał weteran także będzie mógł otrzymywać dodatkowe bonusy poza swoim bazowym. Zatem ten, co kupuje weterana za kryształy, nadal osiąga korzyść z jego podstawowych bonusów, tak jak do tej pory. Dodatkowo będzie mógł tworzyć na nim kolejne bonusy, wedle własnego upodobania. Ponadto poza zamym faktem bonusów, chodziło mi o rozruszanie Gildii, które w ten sposób walczyłyby o członków z generałami o odpowiednich kwalifikacjach, aby wyruszać na wspólne przygody. Dzięki czemu korzystałaby cała Gildia na wspólnych wyprawach.
    Na razie jest to bardziej idea, a balansowanie rozgrywki, to już inna kwestia, która opiera się na przydzielaniu odpowiednich wag (czyli procentów albo wartości liczbowych) do poszczególnych cech, ale od tego są już konkretni ludzie z BB.

  6. #6
    Początkujący Odkrywca Awatar Herr_Uther
    Dołączył
    29.02.2012
    Posty
    369
    Serwer
    Nowy Świat
    ... A teraz gildie walczą o "premiowców", z kolei ludzie kupują premki żeby być w lepszych gildiach bo zalezy im na jak najlepszej ekipie do misji - interes dla BB się kręci, a Ty to chcesz tak brutalnie zamknąć :-)
    "We are monetizing all the weakness of people" - Teut Weidemann, lead designer of Settlers Online

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.