Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: [kalkulator] SettlersPlayer - kalkulator do gry w The Settlers Online

  1. #11
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    13.03.2012
    Posty
    6
    Serwer
    Kolonia
    Ok wiec apropo tematu dokładnego kalkulatora - ma to faktycznie sens w przypadku obliczania dokładnych strat i zysków - przemyśle jak to rozwiązać i wprowadzić osobną wersję z taką rozwiniętą funkcjonalnością.

    Co do następnej wersji którą przewiduję na 8-10 czerwca - będzie na pewno boostowanie budynków 3 typami boostow jak wspomniałem wcześniej (30 minut, 2 h i 6h) oraz program do automatycznego boostowania narazie jestem na etapie planowania jak to dokładnie rozwiązać, w każdym razie będzie można zostawić kompa i wybrać budynki a program sam będzie dokonywał boostowania jak macie jakieś propozycje jak to rozwiązać to piszcie - mój pomysł to definiowanie w trybie odpowiednim budynków na mapie - z wykorzystaniem skrótów klawiszowych gry - guziki z cyferkami 1,2,3 .. 9 które przenoszą nas w jedno z 9 miejsc na mapie, po kliknięciu 1 definiujemy np 3 budynki które mają być boostowane, po kliknięciu 4 kolejne 2 budynki, uruchamiamy automatyczne boostowanie i program w interwale co 30 minut boostuje te budynki na konkretych ekranach - jakieś inne propozycje ?

  2. #12
    Osadnik Awatar smolk20
    Dołączył
    31.01.2012
    Posty
    124
    Serwer
    Nowy Świat
    Ja staram się napisać program do buffowania. Na razie udało mi się wykonać część do produkcji koszyków. Wygląda następująco:

    Dostępna jest na forum mapka z sektorami i miejscami na budowie (mapa zabudowy)
    1 wersja to program pokazuje gdzie trzeba postawić magazyn prowiantu
    2 wersja to użytkownik klika w programie na mapkę zatwierdzając gdzie ma wybudowany magazyn prowiantu.

    Po wybraniu program sam zaczyna produkować koszyki.
    Tak samo myślałem z rozwiązaniem problemu buffowania.
    Użytkownik miałby klikać na mapie gdzie ma budynki do zbufowania. program zapisuje i bufuje.
    youtube.com/watch?v=RLVRZ843L0g

  3. #13
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    13.03.2012
    Posty
    6
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez smolk20 Zobacz posta
    Ja staram się napisać program do buffowania. Na razie udało mi się wykonać część do produkcji koszyków. Wygląda następująco:

    Dostępna jest na forum mapka z sektorami i miejscami na budowie (mapa zabudowy)
    1 wersja to program pokazuje gdzie trzeba postawić magazyn prowiantu
    2 wersja to użytkownik klika w programie na mapkę zatwierdzając gdzie ma wybudowany magazyn prowiantu.

    Po wybraniu program sam zaczyna produkować koszyki.
    Tak samo myślałem z rozwiązaniem problemu buffowania.
    Użytkownik miałby klikać na mapie gdzie ma budynki do zbufowania. program zapisuje i bufuje.
    Serdecznie dziękuję za tą jakże składną wypowiedź , czytałem to od czasu Twojego postu codziennie i ... do dzisiaj nie rozumiem btw. czytałeś temat tego tematu ? rozumiem, że może zarabiasz na programie i chciałbyś go promować, ale nie kosztem darmowego programiku daj żyć, nie bądź trollem.

    ps. Dziękuje za już 4k. usera
    ps2. prawie skończona wersja z buffami ^^

    proszę o zgłaszanie błędów na biuro@apodev.pl - dzięki wielkie za wszystkie prywatne i bezinteresowne sugestie i konstruktywne uwagi, pozdrawiam wszystkich użytkowników SettlersPlayera !!
    settlersplayer.pl - najszybszy i najwygodniejszy program do kalkulowania surowców

  4. #14
    Odkrywca Awatar Misiorww
    Dołączył
    17.04.2012
    Posty
    1,778
    Serwer
    Nowa Ziemia
    ja uważam, że droga do magazynu czy do złoża jest ważna. nie wszystkie budynki zbuduje się zaraz obok magazynu.
    sam zrobiłem sobie kalkulator w excelu. bardzo prosty i nie zajmujący dużo czasu na wprowadzanie danych.
    wprowadziłem część obecnych moich budynków do twojego kalkulatora i mi wyszło, że część surowców będzie mi maleć w magazynie.
    z moich obliczeń wyniki całkiem co innego.

    dla przykładu (1h okres czasu) - mój kalkulator (uwzględniający całkowity czas produkcji)
    1. 14x gospodarstw (lvl 3) - 196 zboża
    2. stajnia (lvl 2) - 33 zboża
    3. 2x piwowar (lvl 3) - 47 zboża
    4. 5x młyn (lvl3 x 4, lvl2 x1) - 113
    196-33-47-113=3
    Co 1h powinno zostać w magazynie 3 zboża.

    Według twojego kalkulatora powinno mi co 1h ubywać 10 zboża. Co automatycznie przekłada się na dobudowę 1 gospodarstwa, a to już strata pozwolenia.
    Ostatnio edytowane przez Misiorww ; 16.06.2012 o 18:46

  5. #15
    Początkujący Osadnik Awatar chewymosquito
    Dołączył
    06.04.2012
    Posty
    18
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Hej czy ktos moze mi powiedziec jak to sciágnác i zainstalowac?????????

  6. #16
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    13.03.2012
    Posty
    6
    Serwer
    Kolonia
    www.settlersplayer.pl - dzial download, sciagasz, rozpakowywujesz i uruchamiasz

    pozdrawiam,

    na dniach wersja z mozliwoscia (ale bez koniecznosci) ustawienia dokladnych czasow dojscia i powrotu
    settlersplayer.pl - najszybszy i najwygodniejszy program do kalkulowania surowców

  7. #17
    Początkujący Osadnik Awatar bodzioboss
    Dołączył
    12.02.2012
    Posty
    16
    Serwer
    Nowa Ziemia
    witam.

    Konto zostało zablokowane.

    To komunikat z serwera - czy projekt dalej istnieje?

  8. #18
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    13.03.2012
    Posty
    6
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez bodzioboss Zobacz posta
    witam.

    Konto zostało zablokowane.

    To komunikat z serwera - czy projekt dalej istnieje?
    Tak projekt istnieje i po weekendzie pojawi sie na nowym - większym serwerze, przepraszam za utrudnienia i ew. błędy wyskakujące w programie który w tle sprawdza czy jest nowa wersja na serwerze.

    Pozdrawiam
    settlersplayer.pl - najszybszy i najwygodniejszy program do kalkulowania surowców

  9. #19
    Nowicjusz
    Dołączył
    22.09.2012
    Posty
    0
    Serwer
    Złota Góra
    znowu nie działa i nie mozna sie z nim zapoznac

  10. #20
    Osadnik Awatar Scrool
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    226
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Dzięki kolego za informację , mnie na pewno się przyda .

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.