Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Niekontrowany wypływ surowców

  1. #1
    Początkujący Osadnik Awatar Mirethil
    Dołączył
    10.04.2012
    Posty
    2
    Serwer
    Słoneczny Gród

    Niekontrowany wypływ surowców

    Na razie pisze ten watek tutaj w dyskusjach, ponieważ nawet nie wiem, czy jest to jakiś problem, czy moje osobiste przywidzenie. Choć może nie takie osobiste, ale o tym zaraz. Od jakiegoś czasu zauważyłam jakiś dysonans w moich surowcach. Mianowicie ubywa mi surowców, których do niedawna zupełniej ubywać mi nie mogło. Przykładowo, gospodarka stoi dłuższy czas bez zmian, czyli nic mi nie brakuje. Nagle 5 kopalnie miedzi z niewiadomych przyczyn nie wystarczają, trzeba dorobić 6 (dodam, ze nic nie było podnoszone na wyższy lvl, ani nie było budowane co używa miedzi). Po jakimś czasie (mimo braku zmiany zupełnie w lvl i ilości młynów, koni, czy napitku) zaczęło z niewiadomych przyczyn brakować zboża, mimo iż dobudowałam dwa gospodarstwa na 3 lvl. Potem problem poszerzył się na bale liściaste i rude żelaza. Zaznaczam z cala mocą, ze nie dobudowywałam budynków, ani nie lvl innych, które ciągną te surowce. Dla porównania cala reszta surowców stoi w miejscu jak była. Wiem również z rożnych źródeł (konkretnie z czatu pomocy), ze nie tylko ja się borykam z takim problemem. Wydaje się, ze problem zaczął się po ostatnim czwartku. I teraz pytanie, jak wiele ludzi i czy w ogóle ma ktoś również wątpliwości.

  2. #2
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    10.03.2012
    Posty
    1
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Mam podobny przypadek - w ciągu kilku dni z kilkaset drewna liśc zrobiło mi się 0. Kopalnie miedzi miałem 3 i wystarczały, teraz musiałem dobudowac czwartą. Dodam, że nic nie zmieniałem w budynkach związanych z przepływem czy produkcją drewną liściastego. Mam teorię, że niepostrzeżenie zmienił się czas produkcji albo coś w ten deseń, ale może ktoś bardziej kompetentny potwierdzi to

  3. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    06.04.2012
    Posty
    0
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Mam praktycznie identyczny problem, miałem zapas ponad 3tyś pni iglastych... wg. kalkulatorów i czasów minimalne nadwyżki powinny dalej występować...
    Wcześniejszy bilans dzienny wyglądał tak:
    10 drwali iglastych na resztę budowli które potrzebują surowca = +640/dzień
    Obecny:
    12 drwali / wcześniejsze budowle + 2 smolarzy = +180/dzień
    A bali ubywa... z 3tyś, na chwilę obecną zostało już 2tyś. i ilość dalej spada.

  4. #4
    Początkujący Osadnik Awatar Morfeusz12
    Dołączył
    08.04.2012
    Posty
    24
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Może warto spróbować zatrzymać całą produkcję na kilka czy kilkanaście godzin po zatrzymaniu spisać stan magazynu i sprawdzić po jakimś czasie, np po nocy.
    Taka sugestia tylko ale może warto, sam tak zrobię

  5. #5
    Początkujący Odkrywca Awatar Herr_Uther
    Dołączył
    29.02.2012
    Posty
    369
    Serwer
    Nowy Świat
    Mam ten sam problem, do tej pory mając 6 kopalni miedzi na 2 poziomie bez problemu miałem nadwyżki rudy bez buffów, teraz mam cały czas 0 i nawet po zbuffowaniu niewiele pomaga... Ktoś się chyba bawił w bazie danych czasami produkcji i dostarczania surowca do magazynu i coś namieszał!
    "We are monetizing all the weakness of people" - Teut Weidemann, lead designer of Settlers Online

  6. #6
    deSade
    U mnie problem pojawil sie ze zbozem. Do niedawna gospodarstwa sie elegancko wyrabialy, i nawet niewielka nadwyzka byla. Na chwile obecna dostawilem jeszcze 2 gosp. a zobza ubywa. Mysle ze racje ma Herr_Uther. Innej mozliwosci nie widze.

  7. #7
    Osadnik
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    33
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Herr_Uther Zobacz posta
    Mam ten sam problem, do tej pory mając 6 kopalni miedzi na 2 poziomie bez problemu miałem nadwyżki rudy bez buffów, teraz mam cały czas 0 i nawet po zbuffowaniu niewiele pomaga... Ktoś się chyba bawił w bazie danych czasami produkcji i dostarczania surowca do magazynu i coś namieszał!
    To samo, ale zamiast ubywać mi 500derwna iglastego to go przybywa
    Zawsze potrzebowałem dokupić tego surowca co jakiś czas, a teraz? lekka nadwyżka ...

  8. #8
    Początkujący Osadnik Awatar Mirethil
    Dołączył
    10.04.2012
    Posty
    2
    Serwer
    Słoneczny Gród
    @up

    To mam to samo tylko z węglem. Na dobie przybywa mi prawie 300 więcej niż powinno.
    Beeing stupid is apparently not enough.

  9. #9
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    10.03.2012
    Posty
    1
    Serwer
    Słoneczny Gród
    U mnie nic niestety nie przybywa... wszystko się prawie kończy ;/ czy jakaś kompetentna osoba wypowie się, dlaczego tak się dzieje?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.