Zamknięty wątek
Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 2 3 4
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40

Wątek: 3k diamentów za 1 slot

  1. #31
    Odkrywca Awatar Hakardrag
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    772
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Herr_Uther Zobacz posta
    Wstępna idea trybu PvP jest taka, że wyspa "startowa" będzie "niezajmowalna" a walki PvP toczyć się będą tylko i wyłącznie o "dodatkowe", bardzo cenne wyspy "niczyje" (cenne, gdyż tylko na nich będą surowce "egzotyczne"). Tu pojawia się pytanie: czy ładowanie realnej kasy w walkę o kilka dodatkowych wysp ma sens, skoro to samo możemy (trosze wolniej ale za to bezstresowo) uzyskiwać na misjach? Czy będzie opłacało się rezygnować z robienia przygód i zajmować coś, co w każdej chwili silniejsza gildia (lub nawet jeden koks-nolife) może nam z łatwością odebrać? Czy 10, 20, 30 zł wydane na jakieś ulepszenia w ogóle będą miały sens, skoro te złotówki moga zostać w każdej chwili "spalone" przez przeciwników? I z drugiej mańki - czy opłaca się wykupywać weteranów, pozwolenia etc tylko po to, żeby nie uczestniczyć w "realnej" walce z zywymi graczami a jedynie robić przygody (i najważniejsze - po co w ogóle "koksować" miasto i bohatera, skoro nigdy nie będzie on uczestniczył w "prawdziwej" walce a jedynie pykał sobie przygody od czasu do czasu?). Przed twórcami gry stoi naprawdę ciężkie zadanie...

    Można można tak przemyśleć to całe PvP, żeby nie było w tej grze tradycyjnej już w sieci głupawej nawalanki dla przygłupów, ale żeby to była super strategia ekonomiczno -wojenna. Ot, np. na początek dać możliwość odkrycia nowej cywilizacji z którą będziemy handlować rywalizując oraz możliwość budowy portów i doków na poziomie mistrzowskim....itd. ... tu pozostawię miejsce na inwencję twórczą Adminów.

  2. #32
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    22.03.2012
    Posty
    20
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Herr_Uther Zobacz posta
    Wstępna idea trybu PvP jest taka, że wyspa "startowa" będzie "niezajmowalna" a walki PvP toczyć się będą tylko i wyłącznie o "dodatkowe", bardzo cenne wyspy "niczyje" (cenne, gdyż tylko na nich będą surowce "egzotyczne"). Tu pojawia się pytanie: czy ładowanie realnej kasy w walkę o kilka dodatkowych wysp ma sens, skoro to samo możemy (trosze wolniej ale za to bezstresowo) uzyskiwać na misjach? Czy będzie opłacało się rezygnować z robienia przygód i zajmować coś, co w każdej chwili silniejsza gildia (lub nawet jeden koks-nolife) może nam z łatwością odebrać? Czy 10, 20, 30 zł wydane na jakieś ulepszenia w ogóle będą miały sens, skoro te złotówki moga zostać w każdej chwili "spalone" przez przeciwników? I z drugiej mańki - czy opłaca się wykupywać weteranów, pozwolenia etc tylko po to, żeby nie uczestniczyć w "realnej" walce z zywymi graczami a jedynie robić przygody (i najważniejsze - po co w ogóle "koksować" miasto i bohatera, skoro nigdy nie będzie on uczestniczył w "prawdziwej" walce a jedynie pykał sobie przygody od czasu do czasu?). Przed twórcami gry stoi naprawdę ciężkie zadanie...
    Wydaje mi się że mam pomysł jak rozwiązać ten problem - prawdziwe realne nagrody i system turniejowy - przykładowo Bitwa o Anglię - ustalona data startu, określona nagroda (może być uzależniona od ilości graczy np - każdy daje 10 zł połowę kasy zgarnia zwycięzca a połowę firma - aha zwycięzca musi odpowiedzieć na pytanie - coby to był Quiz a nie hazard np - jaki budynek trzeba postawić coby rosły drzewka ), puchar, kaska, zdjęcie w gazecie - cokolwiek co ludzi kręci i są gotowi na to marnować kasę i czas - wpisowe - bądź w gotówce bądź w klejnotach (trzeba by stworzyć możliwość obrotu klejnotami w ramach gry - chyba że już jest a ja jeszcze się nie zorientowałem - coby firma zarobiła i miała na nagrodę - tak czy siak klejnoty sprzedaje firma i ma kaskę

    Konieczne może się okazać ustalenie kategorii wagowych - albo i nie - każdy wchodzi na arenę z tym co ma - temat do przemyślenia ?? Można przecież iść w kilku cieniasów i rozwalić koksa Mogą być różne kategorie turniejów - od hard po soft 1 vs 1 all vs all - gildiowe i solowe (jak cię gildia przegłosuje że oni się boją :P)

    Generalnie wyglądałoby to tak - w chwili startu wysyłamy armie - oczywiście doświadczeni generałowie lądują pierwsi - i zaczynamy naparzankę - ostatni stojący na nogach bierze wszystko! - szybkie dynamiczne starcia godzina dwie i pozamiatane - tylko te bitwy powinny być ładniejsze i wyraźniejsze :P Wiecie odcięte nóżki główki tudzież inne członki...

    Jakie to daje możliwości - umawiamy się z drugą gildią na sojusz po zadymie oni są mocno przetrzebieni a my całkiem spoko - no to robimy krótką szarżę i nagroda w całości nasza - piękne - a w następnej walce wszyscy walą w nas jak w bęben i możemy się potem kłócić na forum kto jest większym palanatem cieniasem czy noobem

    Do tego klasyfikacja punktowa - pierwsze trzy gildie na liście w swojej kategorii dostają kaskę i uścisk dłoni BB - w zależności od kaski to można by rzucić robotę i tylko grać - moje marzenie zarabiać w gierce

    Oczywiście konieczne będą statystyki indywidualne również z nagrodami - czasem gildii się nie wybiera tylko się ją ma

    No i oczywiście globalna klasyfikacja punktowa z nagrodą roczną dla najlepszej gildii i dla najlepszego gracza - 10 punktów wygrany turnie solo, największa roczna produkcja wody 100 pktów no i oczywiście - 1000 pktów donos do admina :P

    Rozdanie nagród - sala kongresowa - tv kamery dziennikarze - a potem na piwko - sorki na napitek

    Wersja walki powolnej i długotrwałej - dla fanatyków - lądujemy na wyspie każdy z tym samą ilością zasobów i z takim samym rozkładem surowców - budujemy budujemy i bijemy ten kto zostanie ostatni na wyspie zbiera nagrodę i znowu można zawierać krótkotrwałe doraźne sojusze - łamać je itd itp....

    Zaznaczam że wszystkie te pomysły i sugestie przekazuje społeczności Settlers Onlajn - całkowicie za darmo i nie ponoszę odpowiedzialności za ich ewentualne wykorzystani

    Ale jakiś dowód uznania mogę przyjąć

    Ponadto podstawą tej gry musi - powtarzam musi być nietykalna wyspa - i to będzie poziom rywalizacji ekonomiczno gospodarczej - im lepiej rządzimy im lepiej rozpracowujemy przygody (ponosząc mniejsze straty), tym więcej mamy zasobów na walkę i tym jesteśmy groźniejsi!
    Gdy ktoś wejdzie na moją wyspę to odpuszczam sobie grę - 20 kolejnych ataków gostków których jedynym celem w życiu jest psucie zepsuje każdemu zabawę.
    Generalnie powinno być tak jak w boksie - na ringu nie ma litości - potem każdy wraca do własne szpitala i nikt go tam nie sklepie
    No chyba że pożyczył kaskę na grę od niewłaściwych gości

    Aha supergenerała uzbierałem ręcznie z jajeczek - ale i tak władowałem kaskę coś prawie 200 stówki - więc jestm i leszczem i nolifem
    Dostaje mi się z obu stron :P - jak w życiu!

    Sorki za przydługi post ale miałem natchnienie
    Pozdrawiam szanownych Settlersonlinowców
    J

  3. #33
    Odkrywca Awatar zylaja
    Dołączył
    27.01.2012
    Posty
    667
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez kazuja Zobacz posta
    Nie wiadomo jak to bedzie wygladac wiec nie filozofujmy
    alez ja nie filozofuje :P . pisze to co BB zaspowiadal . czyli startowe wyspy beda nietykalne. co za tym idzie nie bedzie farm

  4. #34
    Początkujący Odkrywca Awatar Majamas
    Dołączył
    13.05.2012
    Posty
    387
    Serwer
    Kolonia
    I bardzo dobrze, pvp to mabyc niezobowiazujacy dodatek a nie wyniszczajacy graczy przymus narzucany przez paru pokitrańców co marnuja zycie nolifując.

  5. #35
    Początkujący Odkrywca Awatar Herr_Uther
    Dołączył
    29.02.2012
    Posty
    369
    Serwer
    Nowy Świat
    Zależy jak na to patrzeć - gry oparte na systemie "plemionowatym" (gdzie w wyniku ataku można stracić absolutnie wszystko) są ciekawsze i bardziej ekscytujące (na pewno nie ma w nich tak jak u nas leszczydeł trolujących na czacie, bo wiedzą że w każdej chwili moga być karnie "zajechani" militarnie za głupie posty :-) ale z drugiej strony wymuszają styl grania "wstaje o 3 w nocy żeby zobaczyć czy ataki na mnie nie idą" a to już masakruje real life - a idea gier przeglądarkowych (w przeciwieństwie do np. FPP shooterów czy MMO RPG które wymagają długich "posiedzeń" w kilka osób) jest właśnie to, że można w każdej chwili grę wyłączyć i grać dokładnie tyle ile chcemy a nie ile musimy bo mamy klanówkę albo zebrał się dobry team na expienie.

  6. #36
    Początkujący Osadnik Awatar Phoenix5
    Dołączył
    14.02.2012
    Posty
    1
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Powiększenie kolejki o jeden slot "na stałe" za 60 diamentów można by się było zastanowić ale to kurcze jest na 1h tylko ... To jest .... a zresztą nie wiem jak to nazwać ... idiotyzm ?

  7. #37
    Odkrywca Awatar spyderek
    Dołączył
    07.02.2012
    Posty
    877
    Serwer
    Nowa Ziemia
    no to nie powiększaj co za problem? Mi jeszcze żadna kończyna nie odpadła a nie powiększałem ani razu - można śmiało założyć że to bezpieczne

  8. #38
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    19.04.2012
    Posty
    6
    Serwer
    Słoneczny Gród
    lekko fantazja ich poniosla za slot budowlany na 60 minut - 60 diamentow z tym ze go kupilem bo myslalem ze to na stale a jak sie najezdza na ta oferte to nie pisze na ile to ejst takie jakby to nazwac male oszustwo a z tym generalem to juz wogole 5k diamentow xddddddd

  9. #39
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Eventy to super sprawa ale jak sprawdzałem event Euro to jest on strasznie pogmatwany, sama walka nie jest trudna ale czasochłonna i kosztowna. Nie każdy ma czas aby spędzać przynajmniej 2h dziennie na internecie. Więc co wiąże się z tym ceny przedmiotów za piłki są trochę wygórowane, wydaje mi się że specjalnie to zrobili aby jak najdłużej siedzieć na tej stronce i z nerwów za czasochłonność kupować klejnoty. Co do ceny weterana jest dla mnie super pozytywem, bo aby go zdobyć musisz się napracować, mi osobiście zależy na nim więc wiem że go nie kupię za klejnoty bo mam ich jedynie 45 co tydzień. Więc zbierania byłoby z pół roku. Ale mam nadzieję że będzie jeszcze event na którym będzie szansa zakupu takiego o to dowódcy bo jak widać są osoby które się spóźniły na event a powinni mieć szansę też zdobyć owe cudo. Mam nadzieję że jest limit na owych weteranów. I w następnych eventach będzie można nadgonić tych co już ich posiadają. Ale wracając do ceny 1 slotu to jestem jak najbardziej za wysokimi cenami gdyż ja nie kupuję kryształów a chcę mieć dość wyrównane szanse rozwoju z tymi co "Lubią iść na łatwiznę"...
    Ostatnio edytowane przez Piotru70 ; 23.05.2012 o 15:43

  10. #40
    Osadnik
    Dołączył
    13.02.2012
    Posty
    74
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Johny65 gratuluje poczucia humoru, dawno się tak nie uśmiałem. wysoka cena za slot ani mnie zimni ani grzeje, bo nie mam zamiaru kupić i nie widzę żadnego powodu aby ktokolwiek miał kupić. Kompletnie zbędny dodatek, wcześniej go nie było i jakoś dawalismy sobie radę bez niego. Nawet gdy zaczynasz grę, lepiej przeznaczyć te klejnoty na coś innego.

Zamknięty wątek
Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 2 3 4

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.