Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: Po co produkować samemu?

  1. #11
    Poznańczyk
    Co do trzymania jakiejś linii produkcyjnej, jeżeli się jej nie używa, dajmy na przykład Miecznik Stal i Miecznik Żelazo, to na opcję trzymania nie używanych, może sobie pozwolić osoba co kupiła pudełko albo klejnoty.

    Osoby grające bez zakupionych klejnotów muszą wybierać, albo idziesz w brąz i piekarnie i robisz przygody w miarę systematycznie, albo masz wszystkie typy mieczników i robisz tych przygód mniej.

    Dla nieświadomych dodam że, na 36-38poziomie, bez zakupu klejnotów i wydawaniu ich na jakieś bonusy. Można mieć 175pozwoleń, 155 za podbicie wyspy i 20zakupionych za logowanie i wbijanie poziomów.

    A łańcuch produkcyjny do złota jest jak najbardziej opłacalny, w moim przypadku nie stawiam, kopalnie tylko ją wyłączam, jak się kończą.

  2. #12
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez xKAPEx Zobacz posta
    tak więc polecam mieć linię do produkcji złota, jednak kopalnie pauzować i dodawać surowcę... w momencie gdy nam zabraknie do przetopu.
    Przy zalozeniu, ze srednia cena doladowania wynosi okolo 250 monet, bazujac na samych doladowaniach produkujesz de facto z 50% wydajnoscia (bo polowa zrobionych monet wchodzi w koszt ich wyprodukowania). Jesli stopujesz kopalnie albo rosnie cena doladowan to ta szybkosc spada jeszcze bardziej.
    Na niskich levelach nie jest to problemem (bo sie mozna nacieszyc z samego faktu posiadania zlota, zamiast jego nieposiadania), ale na wyzszych produkowanie 200-300 monet dziennie to jest problem i daleko sie na takiej produkcji nie zajedzie. Trzeba wtedy albo postawic 2-4 dodatkowe kopalnie i je nieustannie ladowac (ergo - raz albo 2 razy dziennie po 3-5 papug), albo pojsc po rozum do glowy i rozbudowac samoczynna produkcje surowcow oraz budowac nowe kopalnie.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  3. #13
    Osadnik
    Dołączył
    21.02.2012
    Posty
    233
    Serwer
    Nowa Ziemia
    na początku też chciałem papugi kupować ale jak policzyłem to nie ma kompletnie sensu.
    3 mennice i 3 piece złoto na 3 i już niebawem na 4tym lvlu i do tego :
    1 kopalnia złota na 5tym lvl i doładowywana jak z przygód wpadnie - odpalam ją jak się uzbiera 1700+ na króliczej łapce na 3 dni
    7 kopalń na 2 lvl na normalnych bufach kosze i kanapki i zawsze mam rudy złota dużo w nadmiarze a nie zawsze pracują kopalnie a mennice non stop.
    mam 3 geologow wesołych co mi ułatwiają z tymi kopalniami i kasuje kopalnie tuz przed końcem.
    Marmur i deski i narzędzia na stawianie to produkcja własna więc nic nie muszę kupować.

    niektórzy stawiają mennic 5-6 sztuk na 3 lvl ja wole 3 na 4tym ponieważ ilość bufów jest ważna.
    po za tym mój przyrost złota wystarcza na moją wioskę a z czasem jak już się powzmacnia budynki gdzie dużo monet potrzeba to monety będą potrzebne tylko do odkrywców i stracą na wartości tak jak na początku cenny był marmur a już nie jest. Monety to etap przejściowy w rozwoju wioski.

  4. #14
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez ToRsTeN Zobacz posta
    z czasem jak już się powzmacnia budynki gdzie dużo monet potrzeba to monety będą potrzebne tylko do odkrywców i stracą na wartości tak jak na początku cenny był marmur a już nie jest. Monety to etap przejściowy w rozwoju wioski.
    Bardzo mocno sie mylisz.

    Po pierwsze, jesli planujesz cokolwiek kupowac za monety, to etap ukonczenia upgradow budynkow za monety bardzo mocno sie przedluza, szczegolnie jesli kupujesz od ludzi rezydencje (wydajesz na domki i pozniej po 1k monet na upgrade kazdego z nich). Po drugie, jesli chcesz w miare wydajnie expic na pozniejszych levelach, nie mozesz pozwolic sobie na robienie takich przygod jakie wpadna w rece, tylko zbierasz monety i kupujesz te najbardziej efektywne. Po trzecie, znowu jesli chcesz wydajnie expic, to bedziesz musial sporo surowcow dokupywac (bo przez ograniczona ilosc budynkow jakie mozesz postawic nie bedziesz ich w stanie tak szybko produkowac).
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  5. #15
    Osadnik
    Dołączył
    21.02.2012
    Posty
    233
    Serwer
    Nowa Ziemia
    sparkz po części masz racje.
    Tylko że w handlu monety już tracą na wartości i główną waluta chyba będzie granit.
    Co do potrzeby kupowania lepszych przygód to mam 14 odkrywców i przynoszą mi może nie najlepsze ale wystarczającą ilość przygód.
    Co do expienia to wbiłem 42 lvl i się jakoś nie pcham teraz z lvlem a raczej w rozwój wioski tzn w wzmacnianie a do tego to większość przygód się nadaje.
    Nie zależy mi na 48+ lvl szybko a stopniowo też dobije. 42 lvl już daje w tej grze większość aspektów gry gdzie można się bawić.
    Wyścig szczurów mnie nie interesuje bo jak widzę jak kupują wikingów za realną kasę a wychodzi to pewnie z kilkanaście zł lub może i nawet kilkaset dziennie to ja odpadam.
    Wyższe lvle też coś dają ale już nic wielkiego a i tak się wbije tylko może 2x dłużej niż kilku na serwie

    46 przygody wyższe
    48 puszkarz

  6. #16
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    18.02.2012
    Posty
    3
    Serwer
    Nowy Świat
    sparkz chyba opisywał sytuacje kogoś kto nie kupuje diamentów, dla kogoś kto ma tych 4 odkrywców jest nie realne szybkie expienie bez kupowania przygód od innych graczy.

  7. #17
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    NA cholerę mi smolarze jak mam kopalnie węgla. I zamiast bawić się w handel to buduję kopalnie i produkuje wojsko. Nic dodać nic ująć. Pozdrawiam.

  8. #18
    Początkujący Odkrywca Awatar Herr_Uther
    Dołączył
    29.02.2012
    Posty
    369
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez ToRsTeN Zobacz posta
    monety już tracą na wartości i główną waluta chyba będzie granit.
    Granit jeszcze dłuuuugo nie będzie główną walutą bo jednak do podniesienia wszystkich podstawowych ważnych budynków (gospodarstwa, tartaki, węglary, rezydencje etc) które umożliwają w miarę luksusowe expienie na przygodach trzeba niebotyczne ilości monet (po 500 na każdy budynek + 1000 na rezydencje). Poza tym zauważ, że granit wbrew pozorom jest dośc łatwo dostępny - np. w misji Mroczni kapłani wypada niemal zawsze po 200-300, Wyspa Piratów ponad 800 (a są to "podstawowe" misje, które można robić już na 32 lvl spokojnie bez kupowania za kryształy bonusów) zaś "złoto" wypada JEDYNIE w postaci grudek, sztabek bądź doładowań do kopalni (a więc ktoś bez procesu produkcyjnego jest, delikatnie mówią, w dolnej czesci pleców :-) i musi sprzedawać nieprzerobione surowce za monety z niekorzystnym przelicznikiem), a monety jako takie są jedynie w kilku misjach (tych natrudniejszych i wymagających sporych nakładów np. Wiktor Podstepny) a szansa na ich wydrop nie jest wielka i są to ilości 150-300. Reasumując - potrzebujesz, tak pi raz oko, 10-20k monet na podniesienie podstawowych budynków o jedno oczko, ile zajmie produkcja monet na nie? A ile by zajął wydrop wyłącznie z misji?

  9. #19
    Osadnik
    Dołączył
    21.02.2012
    Posty
    233
    Serwer
    Nowa Ziemia
    10-20k monet piszesz i mniej więcej masz racje czyli jak ja produkuje 1,4k monet dziennie to dużo dni mi to zajmie?
    rezydencje dużo monet pochłoną ale obecnie mam ich zapas i populacji 4400 która starcza na grę więc to nic pilnego

  10. #20
    Początkujący Odkrywca Awatar Herr_Uther
    Dołączył
    29.02.2012
    Posty
    369
    Serwer
    Nowy Świat
    Torsten, nie rozumiesz chyba słowa pisanego (bez urazy) więc Twoje zdanie jest mało wartościowe ale mimo to odpiszę: nie piszę o sytuacji zbuffionych koksów 40+ lvl z powykupowanymi premkami (bo ile jest takich ludzi na serwerze, 10-20 osób?) którzy na dodatek zaczynali grę w pre-becie i już wtedy mieli budynki na 4 poziomie (dodatkowo obłowili się złotem na wejściu od tych, którzy zaczynali grę później i np. kupowali marmur za monety w przeliczniku 1:1) tylko o sytuacji WIĘKSZOŚCI, bo to WIĘKSZOŚĆ kreuje rynek. A większość graczy ma tak jak ja 32-36 poziom, z trudem robi po jednej przygodzie z 2-3 dniowymi przerwami, złota ma tyle co kot napłakał, bo stać ich na jedną kopalnię raz na 2-3 dni a to też tylko na 2-3 poziom. Dla takich ludzi jak ja złoto wciąż jest na wagę... złota :-) a granit i deski egzotyczne to tylko niepotrzebny dodatek wyskakujący z misji bo z budynków póki co większość "podstawowych" budynków mam na 3 poziomie a one nie wymagają do ulepszenia lepszych surowców. Takich graczy jak ja są setki i póki choćby połowa z nich nie przeskoczy z poziomu "leszcz bez złota" na poziom "kasiasty master" to monety pozostaną najważniejszą walutą.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.