Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Wątek: [Wskazówka] Burzenie kopalni przed wyczerpaniem

  1. #21
    Osadnik Awatar Strychnine
    Dołączył
    19.03.2012
    Posty
    97
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Nim8 Zobacz posta
    Ja uważam na tym etapie rozwoju serwa stal za dużo bardziej opłacalną, bo jest jej więcej, taniej się wydobywa a miecze idą za monety 1:1
    Pewnie ze tak.
    Monet przynajmniej na moim serwerze jest pod dostatkiem.
    Jak chodzi o stawianie kopalni tylko po to zeby wydobic 1 zloze rudy zlota, a potem ja zburzyc, to sie bardziej oplaca sprzedac surowce potrzebne na budowe kopalni.

  2. #22
    Osadnik
    Dołączył
    18.02.2012
    Posty
    32
    Serwer
    Nowy Świat
    No dobrze - wiedzę że sporo osób nie wiem ile surowców jest zwracanych za zniszczenie kopalni oraz wszystkich innych budynków, bo nikt nie podał formuły jak to jest liczone. A wzór jest dosyć prosty:

    Jest to 1/4 ceny budowy danego budynku na 1 lvl, zaokrąglona w dół do liczby całkowitej.

    Tak więc, jeśli nie zamierzamy doładowywać kopalni, opłaca się je niszczyć (to dla 1 lvl - w przypadku budynków na wyższym levlu trzeba skalkulować sobie dodatkowy koszt młotków), jeśli wydobyły ponad 75% złoża. Oczywiście nie ma co niszczyć kopalni miedzi, bo są one bardzo tanie i praktycznie nic z nich nie odzyskujemy, ale w przypadku kopalni węgla lub żelaza - niszczenie jest jak najbardziej wskazane - można odzyskać surowce warte na rynku kilkadziesiąt monet.

  3. #23
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    4
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Przykłąd z kopalni węgla odzyskujemy 50 marmuru 50 desek liść i 37 narzędzie. Jeśli Ty potrafisz to sprzedać za kilkadziesiąt monet, to niezły z Ciebie handlarz... --'

  4. #24
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,622
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez HOOVER Zobacz posta
    I wszystko jasne. Dlatego też jestem ciekaw "sensownej wyspy sparkz'a". Ciekawe, czy da się sprowokować i wrzuci screen'a. Niech się pospólstwo dowie jak się bawi burżuazja
    nie wiem czemu to ma sluzyc, ale prosze:



    Tyle surki co by się produkował spokojnie wystarczało by na kupno złota na handlu i rozbudowę wyspy
    Pomijasz kwestie zapotrzebowania i spadku cen.
    Po 6-8 miesiacach od startu serwera przy obecnym tempie rozwoju graczy sukcesem bedzie sprzedac cokolwiek poza chlebem, piwem, mieczami z brazu i monetami.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  5. #25
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    4
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Fajnie że grasz na niemieckim serwie ^^

  6. #26
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    01.02.2012
    Posty
    5
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Nie stać cię na kopalnie? Żal... Ja mam 26 lvl i produkuję dziennie tyle, że starczyłoby mi na 1 kopalnie. Wszystko ulepszone za deski i marmur, nie mam co robić z tym wszystkim no to buduje kopalnie złota. Stać mnie na to i nie jestem no-lifem żeby siedzieć 3 godziny na handlu.

  7. #27
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    21.01.2012
    Posty
    361
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    nie wiem czemu to ma sluzyc, ale prosze:





    Pomijasz kwestie zapotrzebowania i spadku cen.
    Po 6-8 miesiacach od startu serwera przy obecnym tempie rozwoju graczy sukcesem bedzie sprzedac cokolwiek poza chlebem, piwem, mieczami z brazu i monetami.
    Lepiej niż myślałem Sądziłem, że masz więcej rozumu. Pan sensowny napchał do gry więcej kasy, niż przeciętny HOOVER dostaje z zasiłku. Wiesz, że przy takiej gospodarce byłbym w stanie spekulować cenami na handlu? Przynajmniej na polskim serwie. Niemiecki mnie nie obchodzi.
    Pograj na polskim bez kasy to zobaczysz, że swoje porady możesz w buty włożyć...

  8. #28
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,622
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez HOOVER Zobacz posta
    Pan sensowny napchał do gry więcej kasy, niż przeciętny HOOVER dostaje z zasiłku.
    4x 10€ przez 1.5 roku gry (z czego 1 pakiet diamsow na pozwolenia, a reszta na generalow i odkrywcow).

    az taka biede klepiesz ? wspolczuje.

    Wiesz, że przy takiej gospodarce byłbym w stanie spekulować cenami na handlu? Przynajmniej na polskim serwie.
    Biorac pod uwage ile zajeloby Ci dojscie do takiej gospodarki i to, ze inni by w tym czasie nie siedzieli nic nie robiac, nie bylbys w stanie spekulowac niczym.
    Ostatnio edytowane przez sparkz ; 05.05.2012 o 15:25
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  9. #29
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    15.02.2012
    Posty
    5
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Niektórzy wydawanie kasy w grze traktują jak kody . Niby pomaga, ale rozgrywka już tak ciekawa nie jest.

  10. #30
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    21.01.2012
    Posty
    361
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    4x 10€ przez 1.5 roku gry (z czego 1 pakiet diamsow na pozwolenia, a reszta na generalow i odkrywcow).
    az taka biede klepiesz ? wspolczuje.
    Biorac pod uwage ile zajeloby Ci dojscie do takiej gospodarki i to, ze inni by w tym czasie nie siedzieli nic nie robiac, nie bylbys w stanie spekulowac niczym.
    Oki, zapędziłem się. Zwracam honor i przepraszam. Nie wziąłem pod uwagę, że niemieckie serwery soją nieco dłużej.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.