Zamknięty wątek
Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3 4 5 6 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 51

Wątek: Jak powinien wyglądać poradnik idealny?

  1. #41
    Osadnik
    Dołączył
    21.02.2012
    Posty
    32
    Serwer
    Nowy Świat
    Wracając do pytania zadanego w temacie wątku - poradnik do przygody wg mnie powinien być w całości na screenie - razem ze spisem wojsk do każdego atakowanego obozu - jak u SidV (najbardziej czytelne poradniki, jakie widziałam). Poradniki niemieckie są niezłe - jak ktoś jest w stanie blokować bez ciągłych wtop, ale mało czytelne.
    Uważam, że poradnik powinien być w całości na screenie z prostego powodu - nie trzeba jeździć po poście, wygodniej czyta się tabele i wystarczy jedna zakładka a nie oddzielnie mapa, oddzielnie spis wojsk. Preferuję spisy ze skrótami od angielskich nazw, czyli np. C zamiast K.
    Oczywiście przydają się warianty na różne poziomy, tj. różne konfiguracje wojska - nie każdy będzie miał 200S lub 230 LB albo ktoś będzie wolał ukatrupić więcej R a nie robić 1k B. Tylko czy komuś chce się liczyć warianty, których nie będzie używał? I zaraz dojdzie jeszcze jedna kwestia - osoby grające teraz kupiły generała 250 za pisanki - osoby, które zaczną w tej chwili, musiałyby przeznaczyć na niego chorą liczbę klejnotów, więc większość będzie potrzebowała map na 200.
    Ważny jest też dobry spis treści - znowu kłania się poradnik SidV.

    Robienie takich poradników niewątpliwie nie należy do zadań administracji - jedyne, co powinni zrobić, to przykleić spis poradników a osoba prowadząca taki spis powinna mieć możliwość zamykania i otwierania własnego wątku, żeby inni bajzlu nie robili.

    To tak na szybko co mi do głowy przychodzi.
    Pozdrawiam
    j

  2. #42
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    21.01.2012
    Posty
    361
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez joannadarc Zobacz posta
    Wracając do pytania zadanego w temacie wątku - poradnik do przygody wg mnie powinien być w całości na screenie - razem ze spisem wojsk do każdego atakowanego obozu - jak u SidV (najbardziej czytelne poradniki, jakie widziałam). Poradniki niemieckie są niezłe - jak ktoś jest w stanie blokować bez ciągłych wtop, ale mało czytelne.
    Uważam, że poradnik powinien być w całości na screenie z prostego powodu - nie trzeba jeździć po poście, wygodniej czyta się tabele i wystarczy jedna zakładka a nie oddzielnie mapa, oddzielnie spis wojsk. Preferuję spisy ze skrótami od angielskich nazw, czyli np. C zamiast K.
    Oczywiście przydają się warianty na różne poziomy, tj. różne konfiguracje wojska - nie każdy będzie miał 200S lub 230 LB albo ktoś będzie wolał ukatrupić więcej R a nie robić 1k B. Tylko czy komuś chce się liczyć warianty, których nie będzie używał? I zaraz dojdzie jeszcze jedna kwestia - osoby grające teraz kupiły generała 250 za pisanki - osoby, które zaczną w tej chwili, musiałyby przeznaczyć na niego chorą liczbę klejnotów, więc większość będzie potrzebowała map na 200.
    Ważny jest też dobry spis treści - znowu kłania się poradnik SidV.

    Robienie takich poradników niewątpliwie nie należy do zadań administracji - jedyne, co powinni zrobić, to przykleić spis poradników a osoba prowadząca taki spis powinna mieć możliwość zamykania i otwierania własnego wątku, żeby inni bajzlu nie robili.

    To tak na szybko co mi do głowy przychodzi.
    Pozdrawiam
    j
    Na początek napiszę, że zgadzam się z każdym słowem napisanym wyżej przez joannadarc. Chcę jedyne przybliżyć jak to wygląda od strony technicznej.

    1. Poradniki obrazkowe. Sam często i gęsto korzystam z poradników przygotowanych przez SidV'a (anglojęzyczne) i Shan'a (niemieckojęzyczne). Jednak jest "ale" i to podwójne. Pierwsze, to talent plastyczny. Tego bozia mi poskąpiła, ludzie potrafiący to robić jakoś niechętnie biorą się do roboty. pure_hate skasował swój poradnik. Nie wiem, czy był hate'owany, czy nie ogarniał już ilości poprawek jakie trzeba było nanieść, ale tego dotyczy drugie "ale". No właśnie. Gdy robię poradnik w formie spisu na forum mogę go dowolnie edytować. Gdy na obrazku pojawi się choćby literówka, trzeba wymieniać cały.

    2. Oznaczenia jednostek polskie/angielskie. To da się zrobić. Nie wiem jednak czy dodatkowego bałaganu nie narobi. Może gracze już się przyzwyczaili? Piszcie na ten temat.

    3. Modowanie swoich wątków. Byłem adminem na pewnym forum i wiem, że da się to zrobić. Wystarczy dla takiego gracza zrobić osobną grupę i przypisać jej uprawnienia. Te forum ma taką możliwość. Nie musiało by być ich wielu, nie każdy ma chęci za free poprawiać wydajność działu forum

    Pozdrawiam również

  3. #43
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    HOOVER'a poradniki są bardzo ogarnięte, wytłumaczone co i jak atakować, wszystko git. Jedynie co to można dodawać wersje do dostępnych nowych jednostek, aktualnie większość opiera sie na żołnierzach i wybornych łucznikach, ale juz widać ze kusze staja się coraz bardziej powszechne, a w przyszłości i miecze damscenskien i armaty zapewne pójdą w ruch.

  4. #44
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    14.03.2012
    Posty
    17
    Serwer
    Czarci Gaj
    wielkie graty dla was wszystkich ,poświęcacie swój czas,dzięki wam nie musiałem sam ślęczeć nad mapkami i przeskakiwać na kilku symulatorach dla ostatecznego sprawdzenia możliwego wyniku starcia ,ktoś pisał że przez gotowe rozwiązania przy pvp korzystającym będzie gorzej ....żarty,kiedy będzie potrzeba każdy kto jest do tego predysponowany będzie dobrym strategiem inni nie -proste!
    a po co teraz przy identycznych parametrach mapy każdy ma tracić czas na ciągłe przeliczenia i planowania ?
    jeszcze raz wielkie graty i czekamy na inne rozkminione przygody

  5. #45
    Osadnik
    Dołączył
    21.02.2012
    Posty
    32
    Serwer
    Nowy Świat
    Powiem szczerze, że miałam zamiar zabrać sie za poradniki i robić właśnie obrazkowe, ale wysiadłam. Odkąd mam generała 250 przeliczam sporo, bo Sid mało ma na niego a niemieckie albo mają tonę bloków, których nie robię po kilku wtopach albo są dla mnie kompletnie nieczytelne albo z kuszami.
    W paincie jest to koszmarna robota, żadnych programów graficznych nie znam i nie wiem, jakbym miała się do tego zabrać, jedyne co wydaje mi się proste to przeklejenie nowej tabelki ze spisem wojsk z excela (ikonki można sciągnąć na stronie głównej).
    Może znalazłby się ktoś, kto przeliczone przygody nanosiłby na mapę - wtedy robota byłaby rozłożona na 2 osoby.

    Co do skrótów: ponieważ pierwsze poradniki, których używałam, to Sida, jestem przyzwyczajona do skrótów angielskich na tyle, że używam ich w swoich notatkach. Ale jeśli mapa jest na grafice, to ma małe znaczenie, bo są ikonki po prostu.

    Zapomniałam wcześniej dodać, jakiej informacji mi brakuje przy przygodach wieloosobowych - ile expa jest za dany obóz z wliczeniem obozów, które pomijamy, ale dostajemy za nie przecież ekspa z bossem. Proste podzielenie się liczbą obozów mało daje tak naprawdę, jeśli chcemy mniej więcej równo podzielić ekspa.

  6. #46
    Poznańczyk
    Poradniki Sid'a są fajne bo obrazkowe, opcji na 250jednostek brakuje ponieważ Sid przestał grać i nie kontynuuje już tworzenia poradników, Killste's robi na 250. Jeżeli robi się daną przygodę pierwszy raz to na mapę trzeba patrzeć, ale jeżeli ktoś robi już, któryś raz z rzędu tą samą przygodę to chyba już wie co atakować.

    Nie powiem podział expa był by dobry, ale ja osobiście jestem przeciwnikiem tego rozwiązania, niech osoba która robi przygodę też się trochę wykażę i sama sobie obliczy podział expa, w symulatorze po najechaniu na daną jednostkę wszystko jest napisane. Nie ma tam procentów ani ułamków, tylko proste liczby, więc 7latek dał by rade z obliczeniem.

  7. #47
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    12.02.2012
    Posty
    19
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Ja również sobie bardzo chwalę poradniki HOOVER'a (wyraźne, przejrzyste) i fajnie by było, aby wszystkie zostały porozwijane do Weterana. Dzięki HOOVER

  8. #48
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    14.03.2012
    Posty
    17
    Serwer
    Czarci Gaj
    HOOVER; wspominasz, że często korzystasz z innych poradników. Jeśli to dla Ciebie nie problem, to na samym końcu każdego poradnika, który przygotowujesz lub opracowujesz w konkretnym poście możesz takowy podlinkować, gdy straty są mniejsze niż w tym proponowanym na forum.

  9. #49
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    14
    Serwer
    Słoneczny Gród
    HOOVER jak dla mnie inni mogą się tylko od Ciebie uczyć. Twoje poradnik się najbardziej przejrzyste i konkretne. Co do spraw technicznych uważam że w żadnym poradniku nie powinny być wklejane nagrody poszczególnych graczy, to nic więcej jak spam nie mający związku z tematem, szczególnie że pełen wykaz nagród z podziałem na sloty jest dostępny na początku wątku. Można do poradnika dodać również lnk do kalkulatora na którym była liczona przygoda.

  10. #50
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    21.01.2012
    Posty
    361
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Dzięki za słowa otuchy w chwilach gdy ich potrzeba
    Linki do kalkulatorów i poradników znajdziecie w mojej sygnaturze.

    Mały test jak to wygląda na forum


    niezbyt, ale będę kombinował.
    Kto chce zrobić poradnik obrazkowy, ale nie chce się wyliczać, może korzystać z danych z moich poradników.
    Ostatnio edytowane przez HOOVER ; 08.05.2012 o 18:37

Zamknięty wątek
Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3 4 5 6 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.