Zamknięty wątek
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Sposób pozyskiwania węgla.

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    19.04.2012
    Posty
    1
    Serwer
    Czarci Gaj

    Sposób pozyskiwania węgla.

    Witam. Mam pytanie. Czy kopalnie wegla sa oplacalniejsze od chat smolarzy? Cierpie na brak pozwolen na budowe, i zastanawiam sie, czy oplacalne jest ulepszanie chat smolarzy i chat drwali, czy lepiej dac sobie spokoj i poczekac na kopalnie wegla, w ktorych na wytworzenie wegla schodzi mniej pozwolen.

  2. #2
    Odkrywca Awatar spyderek
    Dołączył
    07.02.2012
    Posty
    877
    Serwer
    Nowa Ziemia
    kopalni węgla możesz mieć tylko 6 (chyba dobrze liczę) paru smolarzy nie zaszkodzi.

  3. #3
    Osadnik
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    32
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Ja tam wolę smolarzy, bo nie trzeba wtedy nic odnawiać. Ale jak masz mało pozwoleń, to chyba pozostają ci kopalnie.

  4. #4
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    ja polecam mieć to i to, bo węgiel to surowiec który zużywany jest w dość sporych ilościach, zwłaszcza jak chcesz mieć mieczników stal i piece do złota

  5. #5
    Osadnik
    Dołączył
    28.03.2012
    Posty
    32
    Serwer
    Czarci Gaj
    kopalnia węgla na 1 lvl wydobywa 1 węgla na 1:30 minuty
    smolarz na 1 lvl tworzy 1 węgla na 3:00 minuty.
    więc masz niedobór węgla a mało pozowleń lepiej postawic 1 kopalnie niż 2 smolarzy. Jedyny minus to taki ze kopalnie węgla musisz codziennie - co 2 dni stawiac od nowa. Chyba ze masz odłożone jajka i kupić teraz kilka doładowań węgla do kopalni

  6. #6
    robert_k81
    Wungiel to złoto, na początku zapotrzebowanie jest średnie, więc nie ma co przeginać z ich ilością,
    ale potem gdy wejdą piece do żelaza, stali i złota wraz z miecznikami, nie uciekniesz od niego.
    U mnie na serwerze w handlu jeszcze tani, ale sądzę że to się bardzo szybko zmieni gdy tylko więcej graczy rozwinie gospodarki na 3lvl i się kapnie co i jak.

    W tym momencie posiadam 6 smolarzy na 3lvl i 6 kopalń węgla a mimo to ogromne niedobory (jak odpalę wszystkie piece i mieczników to tylko na 1 dobę bez buffowania brakuje mi grubo ponad 2000 szt węgla, dokładnie nie liczyłem).
    Tak czy siak na 100% muszę ich podnieść na 4lvl to raz, bo od tego nieustannego buffowania już mnie trafia, a dwa w planach jest jeszcze budowa kolejnych dwóch z ekipami drwali i leśników, do obsługi miecznika z brązu (mam 2 a przydałby się trzeci)

    Fajna stronka z rozpiską m.in. zapotrzebowania poszczególnych budynków: http://www.siedlertools.de/wiki/Stahlwaffenschmiede
    Ostatnio edytowane przez robert_k81 ; 25.04.2012 o 20:42

  7. #7
    Osadnik
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    32
    Serwer
    Słoneczny Gród
    To i ja policzyłem swoich wunglorzy.
    Mam 8 smolarzy na 3lvl, 2 kopalnie na 1lvl, 1 manufaktura na 4lvl bufowaną ile wlezie.
    Starcza to na 6 pieców miedzi 3lvl, 2 mieczników brązowych 3lvl, 2 piece żelaza 3lvl, 1 piec do stali 2lvl, 1 miecznik stal 2lvl. Na miecznika żelaźnego brakło towaru, więc jest wyłączony.

  8. #8
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    ludzie sie skapna, ze na dluzsza mete nie oplaca sie produkowac mieczy z zelaza i stali, to i zapotrzebowanie spadnie ..
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  9. #9
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    07.04.2012
    Posty
    3
    Serwer
    Słoneczny Gród
    a ja mam pytanie o ilość kopalni: 6? to jak to jest? ja mam 3 i więcej postawić nie mogę, bo geolog po przeszukaniu 4 złoża dostaje komunikat, że posiadam maksymalną liczbę złóż węgla ;/ a kopalnia węgla może stać tylko na złożu - dobrze rozumiem?
    dodam, że jestem na 23 lvl, więc może te 6 kopalń będę mogła mieć po podbiciu następnych terenów?
    niestety, niedobór węgla jest utrapieniem...

  10. #10
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    01.04.2012
    Posty
    7
    Serwer
    Słoneczny Gród
    czy rzeczywiście nie opłaca się na dłuższą skalę produkować mieczy ze stali? mam wątpliwości, bo od jakiegoś czasu (mam 26lvl) cierpię na brak osadników - wogóle się zastanawiam nad zastąpienie całego wojska żołnierzami bo akurat produkcja mieczy daje mi tyle mieczów ile osadników ile przybywa.

    żeby nie było zupełnie offtopowo to mój sposób na braki węgla (mogę teraz mieć tylko 3 kopalnie węgla, a otworzyłem już produkcję mieczy stalowych więc mi go ciągle brakuje.
    stawiam kopalnię zaraz ją upuję na 2 lvl (koszt to tylko 300 narzędzi) i bufuję stale, dzięki temu kopania produkuje tyle co 4 kopalnie i dodatkowo mamokoło 5k węgla z kopalni zamiast 2900
    Ostatnio edytowane przez Alek2004 ; 26.04.2012 o 13:39

Zamknięty wątek
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.