Zamknięty wątek
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Uczciwy handel

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    22.03.2012
    Posty
    20
    Serwer
    Słoneczny Gród

    Uczciwy handel

    Witam

    Mam problem ze sformułowaniem - uczciwy handel - użytym w regulaminie gry.
    Rozumiem że ma to zapobiegać multikontom grajacym na jednego gracza - jednak ja grając w gildii i grupie znajomych o nieco nizszych lewelach przesyłam im towary w proporcji - 400 sztuk za 1 rybkę żeby przyspieszyć ich rozwój a tym samym stworzyć szybko silną i zrównoważoną gildię.
    Jeden ze znajomych zwrócił mi uwagę że możemy zostć za to zbanowani???

    Jak mogę zapobiec zbanowaniu i jednocześnie w sposób dowolny korzystać z moich zasobów??
    Ja wyprodukowałem - a raczej moje ludziki - jednak jako ich kierownik to Ja chcę decydować co z tymi towarami zrobić od sprzedaży poprzez wykorzystanie do oddania za darmo włącznie

    Pozdrawiam
    Johny65

  2. #2
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    28.03.2012
    Posty
    19
    Serwer
    Czarci Gaj
    To jest zawsze problem bo tutaj mamy do czynienia ze strasznie szerokim pojęciem. Przykład przytoczony przez Ciebie jest jak najbardziej trafny. Można też zapytać, jak będzie rozpatrywana sytuacja jak np. dwie osoby grają na jednym kompie (to samo IP) i na przykład wymieniają się akurat potrzebnymi surowcami lub np grają na dwóch kompach bo jest ruter.
    Sam bym sobie poczytał wypowiedź kogoś z "góry" suportu.
    Widząc co się dzieje na np. allegro i mając świadomość "mnożących się" cwaniaczków, mnie też zżera ciekawość.

  3. #3
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    22.03.2012
    Posty
    20
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Małe uzupełnienie - mówiąc o "sprzedaży" miałem oczywiście na myśli handel w obrębie i zgodnie z zasadami gry przy pomocy środków płatniczych obowiązujących w grze
    J

  4. #4
    Falcoon
    Przez push zazwyczaj rozumie się "nieuczciwy" handel którego beneficjentem jest konto z wyższym poziomem.
    Tu w zasadach nie ma nic na temat poziomu, ale podejrzewam że idea jest ta sama. Nikt Ci nic nie zrobi za darmowe transporty surowców do słabiej rozwiniętych znajomych. Problemy mogą się pojawić, jak koledzy nagle zdecydują się oddać Ci te wszystkie surowce

  5. #5
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    02.04.2012
    Posty
    7
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez Falcoon Zobacz posta
    Przez push zazwyczaj rozumie się "nieuczciwy" handel którego beneficjentem jest konto z wyższym poziomem.
    Tu w zasadach nie ma nic na temat poziomu, ale podejrzewam że idea jest ta sama. Nikt Ci nic nie zrobi za darmowe transporty surowców do słabiej rozwiniętych znajomych. Problemy mogą się pojawić, jak koledzy nagle zdecydują się oddać Ci te wszystkie surowce
    A dlaczego to miałby być problemem? Jeżeli cała gildia zrzucałaby się dla kogoś na ultra drogi budynek(na danym poziomie rozwoju), a później by partycypowali w możliwościach jakie on daje? De facto - push, jak mówisz, a w praktyce pragmatyczne podejście. Tylko co na to "góra" ?:P
    Mój blog ekspercki na którym piszę o wszystkim co mnie interesuje
    Mój blog seo na którym piszę o IT, ebiznesie, SEO, social media marketingi itp.
    Mój blog RPG, na którym wrzucam raporty z sesji, scenariusze i sporo materiałów o mojej autorce

  6. #6
    Falcoon
    Wszystko jest względne.
    "Administracja zastrzega sobie prawo do określenia, czy dana współpraca jest sprawiedliwa czy nie."
    Jak będziesz w stanie się odpowiednio wytłumaczyć (np budową budynku), to może administracja spojrzy na taki transfer surowców przychylnym okiem. A może nie
    Na pewno bezpieczniej uzyskać zgodę przed faktem, niż tłumaczyć się po.

  7. #7
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    02.04.2012
    Posty
    7
    Serwer
    Nowy Świat
    Hehe, co racja to racja. Ale, jeżeli coś nie jest zabronione, tzn że jest dozwolone, prawda ?
    Mój blog ekspercki na którym piszę o wszystkim co mnie interesuje
    Mój blog seo na którym piszę o IT, ebiznesie, SEO, social media marketingi itp.
    Mój blog RPG, na którym wrzucam raporty z sesji, scenariusze i sporo materiałów o mojej autorce

  8. #8
    Falcoon
    Chyba błędne wnioski wyciągasz z tego co mówię.
    W myśl zasad takie działanie jest zabronione.
    Cała reszta to moje domysły i interpretacja.

  9. #9
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    02.04.2012
    Posty
    7
    Serwer
    Nowy Świat
    No właśnie, w 100% też nie jestem pewien. Oficjalna interpretacja by się przydała
    Mój blog ekspercki na którym piszę o wszystkim co mnie interesuje
    Mój blog seo na którym piszę o IT, ebiznesie, SEO, social media marketingi itp.
    Mój blog RPG, na którym wrzucam raporty z sesji, scenariusze i sporo materiałów o mojej autorce

  10. #10
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    22.03.2012
    Posty
    20
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Oficjalne stanowisko Admina - lepiej tego nie robić - wiem bo zapytałem.
    Pozdrawiam
    J

Zamknięty wątek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.