Zamknięty wątek
Strona 7 z 13 PierwszyPierwszy ... 5 6 7 8 9 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 122

Wątek: Weteran zakup

  1. #61
    Odkrywca Awatar Piwonia
    Dołączył
    18.02.2012
    Posty
    1,802
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Ale widzę że spore zakupy porobili na innych serwerach. Na Nowej Ziemi to raczej ciężko. Ja po trzech całych dniach spędzonych na handlu liczę że dzisiaj uzbieram na generała.

  2. #62
    Odkrywca Awatar Fourola
    Dołączył
    24.02.2012
    Posty
    635
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Dondarrion Zobacz posta
    Panowie/Panie proszę nie rozśmieszajcie mnie.... Normalnie ceny są tak samo wysokie jak wszędzie,
    22: 53 handel :
    - 10 jajek 400 golda
    - 15 jajek 400 mieczy z żelaza
    - 20 jajek 400 koni
    - 3 jajka 400 żelaza
    Oto przykładowe ceny na ten moment.
    Bredzisz.

    Według Ciebie:
    10 pisanek - 400 złota
    1 pisanka - 40 złota

    20 pisanek - 400 koni
    800 złota - 400 koni

    Tak, oczywiście.

  3. #63
    Odkrywca Awatar spyderek
    Dołączył
    07.02.2012
    Posty
    877
    Serwer
    Nowa Ziemia
    może u nich konie drogie, w końcu nowy serwer i każdy ich potrzebuje sporo do podbicia wyspy :P

    nie to co u nas 3-4 jajka za 400 koni

  4. #64
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    17.03.2012
    Posty
    29
    Serwer
    Czarci Gaj
    Eh ludziska tylko narzekacie - w Czarcim Gaju, też się da
    Dzisiaj kończę już zabawę w jajka - teraz tylko jeśli trafię okazję kupię - ja już swoje zakupy zrobiłem

    Mam generała, odkrywcę, 3 młyny i królika

    Dla tych co narzekają najbardziej, kilka rad po roboczym weekendzie
    - żeby zacząć zabawę z handlem wcześniej trzeba się zatroszczyć o ekonomię wioski
    --- odpowiedni stosunek drwali do leśników bo wyciachane drzewa (jak u większości) to całkowity brak, także innych surowców;
    --- buffy wg mojej teorii nie powinny ratować produkcji, a tylko zwiększać jej jakość - czyli ustawiajcie tak produkcję żeby działała sprawnie bez buffów.
    - na czas handlu zrezygnowałem z rozbudowy wioski i walk - dzięki temu miałem więcej towaru na wymiany - jedyne do czego się ograniczyłem to odbudowa kopalni i uzupełnienie złóż - oczywiście produkcja buffów ale nie do przesady

    Metoda handlu:
    - podstawowa sprawa to często odświeżane okienko handlu (wiem, że sporo osób tego nie robi bo sam otrzymywałem oferty zakupu nawet 2 - 3 godziny po upłynięciu czasu wystawionej przeze mnie oferty) - dzięki temu możecie obserwować ceny i wystawiać własne oferty delikatnie niżej;
    - dla niewtajemniczonych po odświeżeniu okienka handlu uderz myszką w słowo "oferta" w tym okienku - dzięki temu oferty poukładają się wg towarów - tak można łatwiej i szybciej szukać, a co więcej łatwo jest porównywać ceny różnych oferentów;
    - te nazwijmy to "sposoby" pozwoliły mi kilka razy trafić okazyjne oferty (przykładowo dzisiaj tak kupiłem 80 jajek za 100 mieczyków z brązu bo byłem pierwszym oferentem zaraz po złożeniu oferty)

    Czym handlujemy:
    - rano i wieczorem dobrze sprzedają się bale drzewa i węgiel bo większość niestety nie dba o dobrze ustawioną produkcję (wykosiła wszystko co zielone) i szuka towarów na przetrwanie nocy lub dnia
    - za dnia, szczególnie wczesnym popołudniem nie ma co zawracać sobie głowy handlem za jajka - pojawiają się osoby, które chyba mają ogromne ciśnienie i mocno dumpingują ceny jajek (ja w tym czasie towar wymieniałem na złoto - późnym popołudniem wymiana złota na jajka - raczej dobrze na tym wychodziłem)
    - praktycznie cały dzień dość dobrze sprzedają się narzędzia (młotki) oczywiście w granicach rozsądku cenowego.

    No i życzę udanych zakupów - jeszcze jest ponad tydzień czasu

  5. #65
    Odkrywca Awatar spyderek
    Dołączył
    07.02.2012
    Posty
    877
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez zbychlew Zobacz posta
    Eh ludziska tylko narzekacie - w Czarcim Gaju, też się da
    a kto narzeka że macie trudno?, to raczej nowoziemianie płaczą że macie aż za łatwo :P
    Cytat Zamieszczone przez zbychlew Zobacz posta
    (przykładowo dzisiaj tak kupiłem 80 jajek za 100 mieczyków z brązu bo byłem pierwszym oferentem zaraz po złożeniu oferty)
    ROTFL u nas za 80 jajek to 10k mieczy brązowych kupisz jak nie więcej

    Cytat Zamieszczone przez zbychlew Zobacz posta
    Czym handlujemy:

    - za dnia, szczególnie wczesnym popołudniem nie ma co zawracać sobie głowy handlem za jajka - pojawiają się osoby, które chyba mają ogromne ciśnienie i mocno dumpingują ceny jajek (ja w tym czasie towar wymieniałem na złoto - późnym popołudniem wymiana złota na jajka - raczej dobrze na tym wychodziłem)

    No i życzę udanych zakupów - jeszcze jest ponad tydzień czasu

    tu rację masz i wszędzie tę zasadę da się zastosować

  6. #66
    Początkujący Odkrywca Awatar cornflakes
    Dołączył
    19.02.2012
    Posty
    414
    Serwer
    Nowa Ziemia
    ceny mają ogromną rozbieżność ;p można sprzedaż 400 zboża za 8 jajek , a kupić za 2. Można sprzedać 200 mieczy żelaznych za 20 jajek, ale już mało kto da nawet 60 monet za 200 tych samych mieczy bywają też czasem kosmiczne okazje..

  7. #67
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    18.02.2012
    Posty
    25
    Serwer
    Nowy Świat
    Na nowym świecie też nie za ciekawie: 100 jajek = 400 monet = 5000 marmuru/desek liściastych

  8. #68
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    10.03.2012
    Posty
    25
    Serwer
    Kolonia
    ja na genka i odrywce zbieralem 3dni te jajka
    fakt ze troche oczyscilem magazyn ale pomyslalem ze lepiej to zrobic jak najszybciej poki ceny jajek nie byly takie wysokie jak teraz

  9. #69
    Odkrywca Awatar Piwonia
    Dołączył
    18.02.2012
    Posty
    1,802
    Serwer
    Nowa Ziemia
    No mnie ostatecznie handel zajął 4 dni. Tak jak FELAS wyszłam z założenia że z czasem pisanek może być coraz mniej na rynku i ceny wzrosną. Może jedynie pod sam koniec ludzie zaczną wyprzedawać resztki pisanek, no ale to duże ryzyko tak czekać.

  10. #70
    Osadnik
    Dołączył
    07.03.2012
    Posty
    32
    Serwer
    Kolonia
    Koniec zbierania jajek mam juz Doswiadczonego odkrywce i Weterana...bylo ciezko zdobyc tyle jaj ale sie oplacalo PZDR

Zamknięty wątek
Strona 7 z 13 PierwszyPierwszy ... 5 6 7 8 9 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.