Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Wąskie pole pszenicy oraz Studnia bez dna

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    13.03.2012
    Posty
    23
    Serwer
    Czarci Gaj

    Wąskie pole pszenicy oraz Studnia bez dna

    Proponuję zmniejszyć wymagany poziom do 39 dla Wąskiego pola pszenicy oraz 40 dla Studni bez dna. Swoje spostrzeżenie motywuję tym, iż materiały wymagane do budowy powyższych "budowli" są już dostępne normalnie od 20/26 poziomu dla granitu oraz 31 poziomu dla desek z drewna egzotycznego. Osiągnięcie 50 czy nawet 49 poziomu bez PVP jest po prostu nierealne. Poza tym nie można kupić tych budowli za klejnoty więc jaki jest sens oferować budowle, których nikt nigdy nie postawi? Rozumiem jakby to jeszcze były jakieś istotne i strategiczne budowle, ale nie odpowiedzialne za podstawowe surowce.

  2. #2
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    19.02.2012
    Posty
    28
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Popieram ten pomysł

  3. #3
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez LiuKhongSun Zobacz posta
    Osiągnięcie 50 czy nawet 49 poziomu bez PVP jest po prostu nierealne. Poza tym nie można kupić tych budowli za klejnoty więc jaki jest sens oferować budowle, których nikt nigdy nie postawi?
    Czemu nierealne i co ma do tego pvp ?

    Poza tym polowy budowli mistrzowskich nikt nigdy nie postawi, bo stosunek przydatnosci do kosztow (szczegolnie w granicie ktorego na wyzszych levelach non stop brakuje) jest bliski zeru.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  4. #4
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    13.03.2012
    Posty
    23
    Serwer
    Czarci Gaj
    Sparkz: PVP > dodatkowe PD poza przygodami to chyba logiczne choć jak widzę nie do końca .

    Prosta kalkulacja przyjmując, że ogarniasz grę i jesteś w stanie dziennie stuknąć średnio 15k PD na przygodach:

    49lvl > 2.941k PD > 196 dni
    50lvl > 3.746k PD > 249 dni

    Są to optymistyczne wyliczenia dla osób, które mają potężną gospodarkę. No i oczywiście biorąc pod uwagę dostateczną ilość opłacalnych przygód, które dana osoba posiada i jest w stanie na bieżąco sobie je zapewnić. Dodatkowo owe wyliczenia bardziej nastawione są na robienie przygód pod kątem jedynie PD a nie dropa i PD. W przypadku gdybyś robił całe przygody od początku do końca to średnia byłaby zdecydowanie niższa.

    Wyliczenia dla przeciętnego gracza, który gra sobie na spokojnie czy też nawet próbuje coś osiągnąć, ale potencjał ma średni tj. 5k PD dziennie:

    49lvl > 588 dni
    50lvl > 749 dni

    Teraz już wiesz czemu nierealne? Teoretycznie przyjmując wszystko jest do zrobienia z tymże ja mam na myśli praktyczne podejście do gry tj. chęci, czas no i przede wszystkim wytrwałość czego wszystkim życzę .

    Budynki mistrzowskie można potraktować jako elitarną opcję dla osób, które wykazały obrotność choć tak jak mówisz niewiele znajdzie się osób, które je postawią. Z tymże jak można zauważyć temat nie dotyczy wszystkich budynków mistrzowskich a jedynie Wąskiego Pola Pszenicy oraz Studni Bez Dna, które moim zdaniem powinny być dostępne od niższego poziomu bo nie dają ani przewagi strategicznej ani żadnych bonusów. Koszt jest adekwatny do tych 2 opcji więc i tak z pewnością zbyt wiele osób nie korzystałoby z tych rozwiązań. Chodzi raczej o bezsensowność wymagań odnośnie poziomu.

  5. #5
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Niby skad wykombinowales, ze za walki miedzy graczami bedzie exp, i dodatkowo na jakiej podstawie zakladasz, ze bedzie to wydajniejsza metoda zdobywania expa niz przygody ?

    Odnosnie pol i studni: zakladajac, ze ktos nie ma kompletu silosow ani mlynow wodnych, bedzie stawial dziennie kolo 30-40 studni i pol razem wzietych, a to jesli chodzi o koszt w surowcach przekracza srednie dzienne mozliwosci zdobycia tych surowcow nie tylko ludzi na levelach ktore proponowales, ale takze na sporo wyzszych. Nie widze zatem uzasadnienia aby zmniejszac wymagany level, skoro nikt nie bedzie w stanie na tym skorzystac.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  6. #6
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    21.01.2012
    Posty
    8
    Serwer
    Nowa Ziemia
    sparkz przypomnij który masz level ? Bo zapomniałem

  7. #7
    Odkrywca Awatar zylaja
    Dołączył
    27.01.2012
    Posty
    667
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Sarred Zobacz posta
    sparkz przypomnij który masz level ? Bo zapomniałem
    lvl nie jest odzwierciedleniem tego czy masz pojecie o grze czy nie :P

  8. #8
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Sarred Zobacz posta
    sparkz przypomnij który masz level ? Bo zapomniałem
    za niski zeby mnie bylo stac na te budyneczki ;p
    Ostatnio edytowane przez sparkz ; 10.04.2012 o 13:31
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  9. #9
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    21.01.2012
    Posty
    8
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Wierz mi jak sparkz powie ci swój lvl to będzie to odzwierciedlenie pojęcia o grze . Jestem w stanie zaryzykować zdania ze jeden z nielicznych graczy który ma b.duże pojecie o tej grze.

  10. #10
    Odkrywca Awatar zylaja
    Dołączył
    27.01.2012
    Posty
    667
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Sarred Zobacz posta
    Wierz mi jak sparkz powie ci swój lvl to będzie to odzwierciedlenie pojęcia o grze .
    wiem jaki sparkz ma lvl i gdyby kazdy mial takie pojecie o grze na takim lvlu to dzial pomoc bylby pusty :P

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.