Zamknięty wątek
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Odpalanie gry na Androidzie

  1. #1
    Początkujący Osadnik Awatar Normandia
    Dołączył
    28.02.2012
    Posty
    18
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Odpalanie gry na Androidzie

    Czy ktoś mógł by powiedzieć mi jak odpalić settlersów na androidzie, mój niestety ma z tym problemy. Android jest po aktualizacji, systemowa przeglądarka nie odpala w ogóle, przeglądarka od operatora sieci poddaje się na ekranie logowania, natomiast mozilla wysyła komunikat o braku flash playera, który mam zainstalowany i zaktualizowany do ostatniej wersji, jeśli ma ktoś jakiś pomysł to był bym wdzięczny za pomoc

  2. #2
    Początkujący Osadnik Awatar Mojojojek
    Dołączył
    13.03.2012
    Posty
    12
    Serwer
    Czarci Gaj
    Może android nie obsługuje wtyczki flash?

    Życie jest pełne nienawiści...
    Trzeba najpierw poznać nienawiść aby potem poznać dobro
    .

  3. #3
    Osadnik Awatar mnlf
    Dołączył
    28.02.2012
    Posty
    82
    Serwer
    Nowy Świat
    Musisz przerobić w jakimś hexedytorze wtyczkę flasza aby udawała, że masz najnowszą wersję 11 - wtedy jest szansa ze pójdzie (ale niezbyt stabilnie).

    Niestety adobe porzuciło rozwój flasza na procesory ARM a settlers jest uparte i domaga się najnowszej wersji flasza która jest dostępna obecnie jedynie na procesory x86.

    Tak poza tym, ta gra wymaga ponad pół GB wolnej pamięci więc jeśli twoja zabawka nie ma tyle to nie masz co kombinować.

  4. #4
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    15
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Pewnie najlepiej byłoby zainstalować Androida 4.0 - wiem, że na nim działa bez żadnych problemów. Tylko musisz mieć mocny telefon.

  5. #5
    Osadnik
    Dołączył
    09.03.2012
    Posty
    37
    Serwer
    Kolonia
    @mnlf: u mnie (winzgroza, chrome) zasysa ok. 300MB RAMu.

    @Normandia: Poza powyższymi poradami raczej odradzam próby jeśli masz mniej niż 1GB RAMu na kompie albo mniej niż 1Ghz.. niestety Flash to stara technologia i straszliwie pamięcio i obliczeniożerna.. =/ jeśli już to najlepiej powyłączać co się da (inne zakładki, odtwarzacz muzyki itd).

  6. #6
    Początkujący Osadnik Awatar Normandia
    Dołączył
    28.02.2012
    Posty
    18
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Androida mam 4.2 czy jakoś tak to się nazywa flash jest w wersji 11 niestety tel ma wewnętrznej pamięci tylko 256 MB za to karta jest 8 GB, ale jeśli takie z tym są problemy to chyba dam sobie spokój. Dzięki za odpowiedź

  7. #7
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    01.03.2012
    Posty
    14
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Ram nie ma nic wspólnego z pamięcią telefonu na której zapisujesz utworki, gierki itp. Jeśli nie rozróżniasz (a wcale takiego obowiązku nie masz) to niestety jedyną opcją jest odpuszczenie sobie tematu.

  8. #8
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    17
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Masz Androida 4.2 i tylko 256 MB ramu w telefonie? Niemożliwe pochwal sie co to za wynalazek

  9. #9
    Osadnik Awatar mnlf
    Dołączył
    28.02.2012
    Posty
    82
    Serwer
    Nowy Świat
    @Sagisu U mnie sam flaszplugin allokuje dla siebie 431MB, wykorzystuje w tej chwili 312MB (ale to się zmienia) + 23MB pamięci dzielonej, do tego jeszcze chrome zużywa 140MB reserved (virtual 279MB)
    W sumie daje to 475MB faktycznie wykorzystywanej fizycznej pamięci (w pierwszej chwili popatrzyłem na kolumnę virtual, czyli to co allokuje a nie to co faktycznie zużywa dlatego wyszło mi sporo ponad pół giga)

    Da się trochę oszczędzić odpalając to pod operą (opera dla siebie zużywa tylko 68MB, flasz tak samo jak w chromie więc w sumie jest 72MB oszczędności - więc może by na komputerze z 0,5GB jakoś poszło).

    Procesor nie musi być wcale silny, gra ile procesora nie dostanie tyle zabiera grzejąc go przy tym straszliwie (na stacjonarnym procesor idzie cały czas na max 3GHz o ile się flaszowi nice nie obniży, procesor zwalnia sobie o połowę a różnicy w działaniu gry nie widać), zabrałem mu na próbę 80% czasu innym procesem o wyższym nice (czyli właściwie dostawał tylko 600MHz) trochę straciło na płynności animacji ale nadal dało się grać.

Zamknięty wątek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.