Zamknięty wątek
Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: Oszukiwanie na handlu

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    30.01.2012
    Posty
    8
    Serwer
    Nowy Świat

    Oszukiwanie na handlu

    Witam, piszę tego posta, ponieważ wczoraj zauważyliśmy z kilkoma osobami z gildii, że są osoby które znacząco oszukują na handlu licząc na twoją chwilę nieuwagi i ich perfidność.

    Cały proceder wygląda tak:
    -dana osoba wyszukuje sobie twoją ofertę na handlu, dodaje Cie do znajomych po czym wysyła bardzo podobną ofertę ale "z odwróconymi" towarami np.:
    Ja wystawiam na handlu 200desek liściastych za 100 golda, dostaję ileś tam zwykłych ofert i wśród nich jest oferta która brzmi następująco - "Oferta 100desek liściastych Koszt 200golda" czyli moja oferta ale na odwrót, na szczęście ja już wiedziałem że ta osoba oszukuje więc dziś rano się na to nie złapałem, ale wczoraj kilka osób niechcący wpadło tak. Przy takiej ilości ofert jakie się przewijają w moim przypadku, nie raz ciężko jest wyłapać takiego "cwaniaka".

    Tym razem na tace idzie gość o nicku CZEJEN.
    Właśnie przed chwilą znów kogoś ode mnie z gildii chciał oszukać. Podobno koleś się jeszcze chwali że tak oszukując umie dziennie ponad 1,5k monet zarobić...

    Screen jako potwierdzenie:
    Kod:
    http://imageshack.us/photo/my-images/408/scamg.jpg/
    Podsumowując:
    - uważajcie na to kogo dodajecie
    - sprawdźcie sobie kogo macie w friend liście
    - można by stworzyć black listę takich osób

    TEN POST NIE MA ZACHĘCAĆ DO TAKIEGO PROCEDERU, TYLKO PRZESTRZEC PRZED STRATĄ DROGOCENNEGO GOLDA, OSOBY KTÓRE OSZUKUJĄ W JAKIKOLWIEK SPOSÓB SĄ DLA MNIE ZEREM.

  2. #2

  3. #3
    Odkrywca Awatar zylaja
    Dołączył
    27.01.2012
    Posty
    667
    Serwer
    Nowa Ziemia
    tak to jest jak sie dodaje do znajomych wszystkich ktorzy wysla zaproszenie.

  4. #4
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    01.02.2012
    Posty
    15
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez zylaja Zobacz posta
    tak to jest jak sie dodaje do znajomych wszystkich ktorzy wysla zaproszenie.
    Dokładnie,poza tym ciężko tu mówić o jakimkolwiek oszustwie. Po drugie jeśli tak bardzo denerwują cię oferty odwrotne ,tzn. że twoja pierwotna oferta jest mocno nieopłacalna ( nawet jeśli przykład z deskami jest nieprawdziwy to jeśli twoja oferta byłaby rozsądna to raczej o tym poście nie byłoby mowy ) co za tym idziesz sam żerujesz na niewiedzy nowych graczy czy ich chwili nieuwagi.
    Ostatnio edytowane przez Samuel9 ; 12.03.2012 o 16:21

  5. #5
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    30.01.2012
    Posty
    8
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez Samuel9 Zobacz posta
    Dokładnie,poza tym ciężko tu mówić o jakimkolwiek oszustwie. Po drugie jeśli tak bardzo denerwują cię oferty odwrotne ,tzn. że twoja pierwotna oferta jest mocno nieopłacalna ( nawet jeśli przykład z deskami jest nieprawdziwy to jeśli twoja oferta byłaby rozsądna to raczej o tym poście nie byłoby mowy ) co za tym idziesz sam żerujesz na niewiedzy nowych graczy czy ich chwili nieuwagi.
    Czy ja wiem, sprzedaje 200desek za 80g, a dostaje ofertę 200g za 80desek ... Czy ja wiem, jeśli mam być prawidłowy to posłużę się cytatem z kodeksu prawnego:
    "W ujęciu art. 286 § 1 KK oszustwem jest motywowane celem korzyści majątkowej doprowadzenie innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przez wprowadzenie jej w błąd albo wyzyskanie błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranej czynności."
    Zaakceptowałem specjalnie go aby zobaczyć czy to prawda co pisali ludzie z gildii, po za tym mój POST ma przestrzegać przed takimi osobami,, ponieważ wiem że kilka osób się na to nabrało, sam staram się uważać które oferty akceptuje, ale nieraz robię to hurtowo i wtedy strata boli.

  6. #6
    Odkrywca Awatar zylaja
    Dołączył
    27.01.2012
    Posty
    667
    Serwer
    Nowa Ziemia
    "W ujęciu art. 286 § 1 KK oszustwem jest motywowane celem korzyści majątkowej doprowadzenie innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przez wprowadzenie jej w błąd albo wyzyskanie błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranej czynności."
    tyle ze ten art. nie ma zastosowanie co do gry. dlatego ze jak ktos w taki sposob oszuka to nie ma zadnej korzysci majatkowej

  7. #7
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    30.01.2012
    Posty
    8
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez zylaja Zobacz posta
    tyle ze ten art. nie ma zastosowanie co do gry. dlatego ze jak ktos w taki sposob oszuka to nie ma zadnej korzysci majatkowej
    Możemy odbijać sobie tak piłeczkę w nieskończoność. Napisałem tego posta nie po to aby użerać się z osobami które przywalą się do każdego szczególiku, tylko po to aby przestrzec przed takimi sytuacjami, jeśli tak nie jest, to prosiłbym moda o usunięcie całego tematu i przepraszam, że chciałem niektórym pomóc.

  8. #8
    Odkrywca Awatar zylaja
    Dołączył
    27.01.2012
    Posty
    667
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez aryS Zobacz posta
    Możemy odbijać sobie tak piłeczkę w nieskończoność. Napisałem tego posta nie po to aby użerać się z osobami które przywalą się do każdego szczególiku, tylko po to aby przestrzec przed takimi sytuacjami, jeśli tak nie jest, to prosiłbym moda o usunięcie całego tematu i przepraszam, że chciałem niektórym pomóc.
    nie chodzi mi o odbijanie pileczki. tylko o to ze jedynym rowiazaniem problemu jest uwazne wybieranie znajomych i przygladanie sie ofertom ktore dostajemy.

  9. #9
    Osadnik Awatar Bluznierca
    Dołączył
    01.03.2012
    Posty
    235
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez zylaja Zobacz posta
    tak to jest jak sie dodaje do znajomych wszystkich ktorzy wysla zaproszenie.
    Dokladnie...
    Nie swietuje w swieta z tego samego powodu z ktorego nie swietuje w dzien premiery "Gwiezdnych Wojen". Choc w tych drugich jest wiecej prawdy.

  10. #10
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    01.03.2012
    Posty
    6
    Serwer
    Nowy Świat
    ^^
    nie używaj słowa oszukuje człowieku bo ja wysyłam CZYTELNĄ OFERTĘ i nie oszukuje nikogo. Skoro ludzi są ślepi i klikają bez zastanowienia, a za razem przyjmują oferty przyjaciół od randomów to nie mój problem a ich.

    Swoją drogą zastanawiałem się kiedy ktoś w koncu o mnie napisze.
    A druga sprawa.
    Nagłośnienie tego tematu spowoduje wzrost takich propozycji jak moje tak że polecam podwoić czujność.
    Pozdrawiam

Zamknięty wątek
Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.