Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Wykryte braki i zauważone błędy gry.

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    13.02.2012
    Posty
    2
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Wykryte braki i zauważone błędy gry.

    Witam!

    Błędy:

    1. Często występująca błędna ilość pozwoleń na budowę.
    Wygląda to tak, że wpierw ma się -1 pozwoleń, a potem 0 pozwoleń, kiedy powinno się mieć +1.
    Zawsze dotyczy to ostatniego pozwolenia na budowę.
    (np. kiedy zdobyło się +10 za zabójstwo przywódcy bandytów i zbudowało 9 budynków)
    Pomimo prób ponownego logowania się i restartu gry, problem pozostaje.
    Jest to uciążliwe, bo brak jednego pozwolenia jest odczuwalny.

    2. Błąd w kolejce zleceń budowy.
    Jeśli zostaje +1 pozwolenie na budowę, a jakiś budynek czeka w kolejce na wybudowanie (i gra już uwzględniła zużycie na ten cel pozwolenia), to nie ma możliwości dodania do kolejki ostatniego budynku. Błąd ten występuje jedynie w przypadku ostatniego pozwolenia na budowę.
    Ostatni budynek możemy wybudować, jeśli kolejka budowania jest pusta.

    3. Widmo ikon.
    Po zużyciu wyprodukowanego lub zdobytego przedmiotu (czy to na Domu Włodyki, lub danym budynku), czasem w Menu Gwiazdy pozostają szare widma ikon tych przedmiotów. To samo dotyczy też kolejki budowania, gdzie od czasu do czasu pozostaje nieaktywna, szara ikona.
    Problem znika po prze-logowaniu.
    (problem był spowodowany dużymi lagami i po ulepszeniu serwerów praktycznie zniknął)

    Braki:

    1. Brak informacji o kosztach jednostek militarnych, jeśli nie ma się odpowiedniego levelu.
    (taka informacja pomogłaby w planowaniu wprowadzania nowych technologii)
    2. Brak informacji o ulepszaniu budynków (np. o ile zwiększy się pojemność magazynów, po ulepszeniu Domu Włodyki na lev 2, itp, itd)
    3. Zbyt długi czas na akceptacje/odrzucenie oferty handlowej.
    (aktualny system stwarza możliwość blokady towaru na wiele godzin)
    4. Brak informacji o czasie trwania tymczasowej, ulepszonej produkcji budynków.
    (np. po użyciu półmiska z rybami, itp.)
    5. Brak animacji walki w czasie rzeczywistym z obozami bandytów, itp. (zamiast powtórek)
    6. Brak możliwości łączenia/rozdzielania produktów w Menu Gwiazdy.
    (np. klawiszem SHIFT)
    7. Brak możliwości przerwania ulepszeń budynków.
    8. Brak możliwości przerwania i kolejkowania procesu produkcji w Magazynie Prowiantu.
    9. Brak zakładki Wiadomości Wysłane. (żeby wiedzieć komu i jakie wysłało się oferty handlowe)
    10. Brak menu zestawienia produkcji, gdzie można by było zobaczyć ilość danych budynków i bilans produkcyjny, czyli produkcja względem zużycia. W tego typu grze to niezbędna opcja.

    To na razie tyle.
    Będę dodawał do tego topiku pozostałe wykryte wady gry.
    Zachęcam Was wszystkich do znajdywania niedociągnięć gry i publikowania tego poniżej.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Goryen ; 09.03.2012 o 17:59

  2. #2
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Podgladu walki w czasie rzeczywistym nie ma dlatego, ze w wiekszosci przypadkow ze wzgledu na mechanike walki podglad trwalby 3 sekundy i nic by z niego nie wynikalo.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  3. #3
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    13.02.2012
    Posty
    2
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Sparkz racja.
    To w takim razie, po co ten pasek zdrowia danego obozu podczas bitwy, który na dodatek dość wolno schodzi w dół.:P
    Równie dobrze zamiast tego, mogłoby wyskakiwać okienko z przebiegiem bitwy, tak jak to ma miejsce w powtórce.
    Wiadomo, że w praktyce takie obliczenie potyczki trwa ułamki sekund, ale nie o to w tym chodzi.
    Ostatnio edytowane przez Goryen ; 08.03.2012 o 20:21

  4. #4
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    09.03.2012
    Posty
    8
    Serwer
    Kolonia
    Albo chociaż zrobić jeszcze pasek stanu zdrowia ale naszego aby było widać kto wygrywa a kto przegrywa...

  5. #5
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    12.02.2012
    Posty
    4
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Przydała by się opcja że gdy jesteśmy offline i zapada się kopalnia to po zalogowaniu się jesteśmy informowani która to kopalnia się zapadała.Wydaje mi się że na wyższych poziomach było by to dość przydatne. Sam momentami po zalogowaniu się rano mam momentami problem ze zlokalizowaniem które to kopalnie mi się zapadły.

  6. #6
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    19.02.2012
    Posty
    26
    Serwer
    Nowy Świat
    hmm... chciałem i napisałem nawet długiego posta , w którym wyraziłem swoje zdziwienie, że juz tak długo piszę i nic sie nie wywaliło , ale , nie udało mi sie go niestety wysłać , teraz napiszę w notatniku i spróbuję wkleić : może wstrzele się w ten czas, kiedy działa :d
    Ostatnio edytowane przez arturek1964 ; 10.03.2012 o 16:38

  7. #7
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    19.02.2012
    Posty
    26
    Serwer
    Nowy Świat
    Hmmm, powiedziałbym na wstępie , że zepsute nazwisko(Settlers), dyshonor i porażka , ale to pewnie za mało by było . W UbiS i BB pewnie jest specjalna instrukcja " jak nie wiesz co powiedzieć mów - BETA "
    Długo, długo, trzeba się logować do naszej gry, ktoś chyba nie z tej epoki zaprojektował ten silnik/schemat logowania. Najpierw strona główna czas oczekiwania 15-30 sekund, potem możemy się zalogować do ?? , no możemy , czas 30-60 sekund i wybieramy -graj- oczywiście i po jakichś 60-120 sekundach mamy przepiękne okienko z napisem wersja BETA i paskiem "postępu" ( przykro mi ale tu musiałem użyć cudzysłowa ) i po trwającym "postępie" dalszych 30-60 sekund otwiera nam się okienko "uruchamianie kolejki logowania" , na początku nie wierzyłem , ale to prawda , potem zaś info "jesteś 1 z 1 oczekujących" przybliżony czas ??? ktoś chyba zapomniał dwie linijki kodu napisać , a już niedługą chwilkę potem, możemy wybrać upragnione OK i po najwyżej 180 sekundach, warstwa po warstwie wczyta nam się nasza wyspa, cudnie nie ?? Czy ktoś może był na zakupach i zapomniał co to serwer, odnoszę wrażenie że gra zlokalizowana jest na jakichś kilku historycznych XT-usiach którym w dodatku brakuje prądu , jak już przebrniemy przez wszystkie kolejki logowania ( na każdego XT oddzielnie ) to za 5-6 minut ucieszy nas komunikat "Proszę wybrać OK" żeby odnowić połączenie z serwerem - kto by się nie cieszył ??. Jesteście niewątpliwym liderem na rynku gier online , jeśli chodzi o znikające surowce, budynki, zakolejkowane budowy, oraz pozwolenia na budowę, te ostatnie często po 2-3 dniach wracają ( policzyłem tydzień temu że mam 100 budynków wymagających pozwolenia a wykorzystałem 115 pozwoleń i nie straciłem ich na kopalniach - tego pilnuję ) , ale to pikuś prawda, szczególnie jak masz tylko 1-no pozwolenie, nawet kiedyś rozmyślałem, o co chodzi w tych serwisowych komunikatach , "usuwanie niepotrzebnych informacji - oczyszczanie baz danych" no to już wiem gdzie są moje surowce, budynki i pozwolenia na budowę, bingo , bo już myslałem że w kosmos poleciały, pozdrowienia dla serwisantów XT-usiów, to trzeba mieć ja..ja, że tak powiem .Spotykam się często ze stwierdzeniem , głównie graczy, że to wersja BETA więc nie wszytsko musi być ok , no i tu niestety, nie zgodzę sie z nimi , ponieważ nasze (graczy) pieniądze wydawane na tzw ulepszenia itp , są całkiem realne - nie wirtualne , i ponieważ to My płacimy wam za testowanie wersji BETA ,a nie odwrotnie, to zwyczajnie wszystko powinno działać i byc ok, niezależnie od tego, co napisane jest w regulaminie, zasadach itp, początkujący prawnik wygrałby z wami w sądzie spór o należyte wykonywanie usług, za nasze prawdziwe pieniądze, chcemy mieć prawdziwe usługi tzn wszystko musi działać i żadna BETA tu nie ma nic do rzeczy, w razie wątpliwości, odsyłam do Kodeksu Cywilnego i zobowiązań Kontrachenta i Konsumenta. ii Uwielbiam ten tekst " Żaden obszar nie może byc uruchomiony. Prosimy o kontakt z naszym centrum Obsługi Klienta. " macie takie centrum ??? , jakoś w to nie wierzę, ale nie próbowałem , no bo jak , może jakiś link byłby pomocny ??. Myślę też, że powinniście Panie i Panowie z UbiS i BB docenić fakt , że ( tak donoszą media ) 1,5 mln userów testuje waszą wersje BETA płacąc wam za to prawdziwe pieniądze , inne firmy oferujące gry online, wydały majątek na testy, no ale tam wszystko działa , subtelna różnica prawda ?. Ja oczywiście gram , bo uwielbiam settlersów ( tych prawdziwych kupionych w sklepie ) , z uwagą śledzę wasze pomysły i dokonania na polu gier online, ale nie bije braw, jak na razie, jak zaznaczyłem na wstępie. Myślę że średnio za 20-30 lat możecie się znaleźć w górnej strefie stanów średnich, jeśli chodzi o rynek gier online, albo gdzieś w tej okolicy. Hmm.... gdybym miał na własnośc settlers online .pl zarabiałbym jakieś
    100.000 euro dziennie a tyle mniej więcej kosztuje porządny serwer. Tymczasem sobie gram , bo ktoż nie kocha settlersów, ale w tej odsłonie , zepsuliście Panie i Panowie dobre Nazwisko, czego wam nie pogratuluję. Mam więcej przemysleń dotyczących settlers online ale w tym celu założę oddzielny wątek na forum , chyba że dostnę bana. Zastanawiającym sie nad w/w sekundami, wyjaśnię że mam dobry komp z górnej półeczki, i dobre łącze 100mb na kabelku. No i do miłego zbudowania np. mennicy cudny wręcz kryształowy interes , ale o tym w oddzielnym wątku - zapraszam niebawem do - Z pamiętnika Osadnika . tymczasem pozdrawiam GRACZ.

  8. #8
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    10.03.2012
    Posty
    2
    Serwer
    Kolonia
    Witam.
    Dobrze by było, by pniaki po ścięciu drzew, znikały po jakimś czasie, tak jak to było w pierwszym wydaniu "The Settlers" na AMIGA. W ten sposób zyskujemy teren pod budowę, lub leśnik ma szansę posadzić nowe drzewko. W tej stareńkiej wersji było widać jak ono rośnie. Również więcej zależało od grającego, jego strategii i taktyki.
    Rozumiem, że chcecie duuużo na tym biznesie zarobić, ale nie bądźcie zachłanni. Testuję tą zabawę od wczoraj i widzę, że twórcy tej zabawki, mają przed sobą długą i bardzo wyboistą drogę, by osiągnąć przyzwoity poziom, o dobrym nie wspomnę. Uważam, że pierwsza wersja jest najlepsza. Na owe czasy spełniała wymogi, gry z najwyższej półki. Gdyby ludzie z Blue Byte mogli zrobić coś podobnego, zyskaliby na tym wszyscy. Być może w BB są jeszcze ci "starzy" fachowcy.
    Pozdrawiam i trzymam kciuki za Wasze powodzenie - WoGa

  9. #9
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    3
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Zgadzam się niemal ze wszystkimi brakami w grze wymienionymi przez autora.
    Najbardziej brakuje mi w tym momencie dokładnych informacji o ulepszeniach budynków. Dom władyki - "zwiększa pojemność magazynu" O ILE? Dom - "zwiększa populację" O ILE? Budynki produkcyjne - "zwiększa produkcję o jeden cykl" OK o ile chodzi o podniesienie do poziomu 2 to wiadomo, że jeśli na 1 wytwarzał 1 to na 2 będzie wytwarzał 2 ale co na poziomie 3? Zwiększa produkcję o jeden cykl względem ilości bazowej czy względem ilości z 2 poziomu?

    Co do ofert handlowych to już napisałem w innym temacie. Czekanie na łaskawą akceptację lub odrzucenie oferty którą samemu się wystawiło to kompletna bzdura i często zamrożone surowce czasem na 8 godzin! Pilnie potrzebne zmiany.

    Z pozostałych punktów najbardziej jeszcze brakuje tego ostatniego czyli jakiegoś podglądu całej produkcji. Przecież takie coś jest oczywistą koniecznością w grze ekonomicznej! Znalazłem tutaj na forum osobne narzędzia do obliczania produkcji ale coś takiego powinno być integralną częścią gry. Tak więc pilnie potrzebne okno gdzie zobaczymy wszystkie nasze budynki produkcyjne i kopalnie, ich ilość i poziomy oraz produkcję w danym czasie.

  10. #10
    Osadnik
    Dołączył
    09.03.2012
    Posty
    37
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez arturek1964 Zobacz posta
    Długo, długo, trzeba się logować do naszej gry, ktoś chyba nie z tej epoki zaprojektował ten silnik/schemat logowania. Najpierw strona główna czas oczekiwania 15-30 sekund, potem możemy się zalogować do ?? , no możemy , czas 30-60 sekund i wybieramy -graj- oczywiście i po jakichś 60-120 sekundach mamy przepiękne okienko z napisem wersja BETA i paskiem "postępu" ( przykro mi ale tu musiałem użyć cudzysłowa ) i po trwającym "postępie" dalszych 30-60 sekund otwiera nam się okienko "uruchamianie kolejki logowania" , na początku nie wierzyłem , ale to prawda , potem zaś info "jesteś 1 z 1 oczekujących" przybliżony czas ??? ktoś chyba zapomniał dwie linijki kodu napisać , a już niedługą chwilkę potem, możemy wybrać upragnione OK i po najwyżej 180 sekundach, warstwa po warstwie wczyta nam się nasza wyspa, cudnie nie ??
    Szczerze? Mi od momentu zalogowania do wczytania całej mapy schodzi w najgorszym wypadku minuta (a zwykle się w pół minuty mieszczę). Nie bardzo wiem o co ten harmider, ale podejrzewam, że może być to problem zarówno słabego łącza, jak i kiepskiego kompa (cała gra jest we Flashu, który wbrew pozorom zżera sporo pamięci operacyjnej oraz RAMu - u mnie to ponad 340MB!).. warto też wspomnieć, że same ustawienia oraz wersja wtyczki są nie bez znaczenia.
    Cytat Zamieszczone przez arturek1964 Zobacz posta
    Spotykam się często ze stwierdzeniem , głównie graczy, że to wersja BETA więc nie wszytsko musi być ok , no i tu niestety, nie zgodzę sie z nimi , ponieważ nasze (graczy) pieniądze wydawane na tzw ulepszenia itp , są całkiem realne - nie wirtualne , i ponieważ to My płacimy wam za testowanie wersji BETA ,a nie odwrotnie, to zwyczajnie wszystko powinno działać i byc ok, niezależnie od tego, co napisane jest w regulaminie, zasadach itp
    Nie rozumiem za bardzo logiki. Tzn. rozumiem, ale dla mnie jest ciut naciągana. Od samego początku jesteś na każdym kroku informowany, że to wersja rozwojowa i może działać niepoprawnie. To czy wydasz na nią kasę, czy nie to już Twój problem. Chcesz - proszę bardzo. Nie chcesz.. cóż - graj dalej. Jak Ci w piekarni powiedzą, że chleb jest niedopieczony, ale mogą Ci go takiego sprzedać to po kupnie też będziesz płakać, że jest niedopieczony? Pomyślunku.
    Cytat Zamieszczone przez arturek1964 Zobacz posta
    początkujący prawnik wygrałby z wami w sądzie spór o należyte wykonywanie usług, za nasze prawdziwe pieniądze, chcemy mieć prawdziwe usługi tzn wszystko musi działać i żadna BETA tu nie ma nic do rzeczy, w razie wątpliwości, odsyłam do Kodeksu Cywilnego i zobowiązań Kontrachenta i Konsumenta.
    No i co wskórasz? Zostałeś kilkukrotnie ostrzeżony. Zgodziłeś się na regulamin o tym taktujący (czytałeś go.. prawda początkujący prawniku? =)). Ba! Nawet i przymusu ani grania, ani płacenia za granie nie ma _żadnego_. Równie dobrze możesz to traktować jak datek na wspomaganie rozwoju. Brzmi jak brzmi, ale taka prawda.
    Cytat Zamieszczone przez arturek1964 Zobacz posta
    inne firmy oferujące gry online, wydały majątek na testy, no ale tam wszystko działa
    Zarzucisz jakimiś nazwami 'firm'? Które to firmy płaciły za bety (mówię tu oczywiście o tym konkretnym gatunku - gry www, które rządzą się innymi prawami niż gry aplikacyjne) i które to są pozbawione wad?
    Cytat Zamieszczone przez arturek1964 Zobacz posta
    wyjaśnię że mam dobry komp z górnej półeczki, i dobre łącze 100mb na kabelku.
    Ja mam z kolei kompa z średnio-niskiej półki i aż całe 2Mb/1Mb.. problemów (poza zdarzającym się w godzinach szczytu lekkim lagiem oraz rozłączaniem po pół godzinie bezczynności) nie uświadczam.

    W zasadzie z wszystkimi postulatami autora tematu się zgadzam. Może poza animacją pola walki - to wbrew pozorom byłoby czaso- i pracochłonne, więc gdzieś tam przy okazji owszem, ale to raczej bajer z cyklu 'miło by było, ale się obędzie'.

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.