Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Eksport danych z gry albo webAPI?

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    01.03.2012
    Posty
    9
    Serwer
    Nowy Świat

    Eksport danych z gry albo webAPI?

    Jak wiocha się rozrasta to, aż prosi się o otwarcie Excela i policzenie ile się tak naprawdę czego produkuje i ile surowców będzie potrzebnych do produkcji
    od tego już tylko krok od przeanalizowania handlu i mamy tabelę opłacalności względem produkcji itp itd.... (już widziałem coś podobnego na forum)

    problem w tym, że takie narzędzie wymaga ręcznego wpisywania każdej danej, a liczenie ile się ma budynków każdego poziomu jest przynajmniej frustrujące. Obecnie nie da się wyeksportować do jakiegoś CVS/XLS'a prostych informacji
    ile ma się poszczególnych budynków
    ile ma się ludzi/i miejsca itp....

    przydał by się możliwość takiego eksportowania A wybieranie tabelarycznych zestawień z bazy zbyt skomplikowane nie jest.....

    -----------------------------------------------
    Marzeniem byłoby WebAPI
    gdzie każdy średniej maści programista w oparciu o klucz i dokumentacje mógłby pobierać informacje za pomocą bezpośrednich zapytań do serwera
    aby uchronić grę przed automatyzacją można dać tylko eksport danych z serwera. Aby wykorzystać takie dane trzeba i tak się zalogować i coś kliknąć

    Dałoby to możliwość nieograniczonego rozwoju gry bez obciążania zasobów ludzkich developera....
    fajne API ma kokos.pl (oczywiście to nie gra ale zasada jest taka sama)

    swoją drogą marzy mi się programik który liczy ile zasobów mam i symuluje kiedy się skończą i jaki wynik produkcji z tego będzie
    z auto odświeżaniem co 5min.....
    wtedy można sobie kupić surowce i iść spokojnie spać a teraz ... cóż zrównoważona wiocha FEEEE...

  2. #2
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    30.01.2012
    Posty
    18
    Serwer
    Nowa Ziemia
    nie wolno zapominac ze API w kazdej grze uprzyjmenia i uatrakcyjnia ja poprzez narzedzia zewn. napsiane przez pasjonoatow
    to bylby ogromny plus dla administracji i developerow gry
    sam bym sie pewnie pokusil o jakis przyjemny kalkulator albo serwis profilowy gdzie mozna sie pochwalic swoja wiocha bez wklepywania z palca wszystkich budek (majac ich kilakdziesiat zarzadzanie tym jest tragiczne)

  3. #3
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    13.02.2012
    Posty
    1
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Popieram w całej rozciągłości :-)

  4. #4
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    01.03.2012
    Posty
    9
    Serwer
    Nowy Świat
    jak widać programistów jest garstka więc pewno nas nie posłuchają i pomysł przepadnie

  5. #5

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.