Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Ulepszenie HANDLU - Propozycja

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    29.02.2012
    Posty
    4
    Serwer
    Nowy Świat

    Ulepszenie HANDLU - Propozycja

    Cześć
    Na wstępie pragnę podziękować każdemu kto wyrazi swoją opinie.
    Problem , a właściwie pomysł dotyczy usprawnienia handlu. Otóż z tego "żyję" i dzięki niemu w zdecydowanej większości rozwijam swoją osadę.



    Pomysł: Gdyby była możliwość wprowadzenia dwóch ofert handlowych zamiast jednej(tak jak jest dotychczas)

    Dlaczego dwie a nie jedna ? Podaję powód:
    -chcemy coś sprzedawać i skupować w jednym czasieNa chwile obecną niemożliwe

    Plusy:
    -więcej towarów na rynku
    -większe zainteresowanie handlem

    Minusy:
    -większe korzyści z handlu

    Wnioski: ktoś z Was być może napisze że można co 10 min zmienić formę , a co w przypadku gdy przez 10 minut nie sprzedam wszystkiego?
    I co gorsza powiedzmy zajmie mi to 1h . Właśnie wtedy równocześnie przez tę 1h nie mogę wystawić oferty kupna.Być może także podacie rozwiązanie aby wołać na czacie handlowym , ale sami doskonale wiecie że tam mało kto zagląda a i samo dogadanie się czasem zabiera sporo czasu.


    Podsumowując przez istniejące ograniczenia 1 oferta/ 10 min jest przestój w handlu.

  2. #2
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    system handlu ma ponoc byc niedlugo przebudowany, poczekaj na jakies szczegolowe informacje od devow.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  3. #3
    Początkujący Osadnik Awatar Nook
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    10
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Mogę się pod tym podpisać. Możliwość złożenia jednej oferty to trochę mało. Do tego co napisałeś dodałbym możliwość wystawienia 5 ofert za niewielką ilość diamentów ale za to na określony czas, powiedzmy że na tydzień.

  4. #4
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    A wg mnie nie potrzeba więcej jak jedna ofertę na 10min, obecnie większość ofert są typu "szukam frajera co mi da za bezcen monety" pomyśl jak by można było ich więcej to by już by był kompletny chaos

  5. #5
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    03.03.2012
    Posty
    7
    Serwer
    Słoneczny Gród
    a dla mnie wysatwienie oferty rowna sie z zablokowaniem mozliwosci zerwania umowy jezeli wystawiam oferte np 10 drewna za 100 marmury < mialem juz 2 takie i po chwili komunikat ze umowa nie doszla do skutku lub pw z trescia daj wiecej to ci sprzedam> taki hndel powinien byc automatyczny czyli wystawilem towar za jakas cene i na pewien czas ne moge z nim nic zrobic jak komus cena odpowiada to kupuje

  6. #6
    Xinderus
    wysatwienie oferty rowna sie z zablokowaniem mozliwosci zerwania umowy
    Cytat Zamieszczone przez set2g Zobacz posta
    A wg mnie nie potrzeba więcej jak jedna ofertę na 10min, obecnie większość ofert są typu "szukam frajera co mi da za bezcen monety" pomyśl jak by można było ich więcej to by już by był kompletny chaos
    jak by ludzie takich ofert nie przyjmowali nikomu by sie nie chcialo co 10 min klikac ofetry na ktora nikt nie odpowiada.

    dlaczego limit 400? limit powinien byc taki ile moze byc max pojemnosc magazynu ofc max do wystawienia to tyle ile sie ma w magazynie
    wystawiajac oferte surowiec schodzi z magazynu i czeka tyle ile trwa oferta np 30 min jak ktos zaakceptuje od razu jest wymiana ( bez czekania na potwierdzenie sprzedajacego) bo skoro wystawil oferte to po to zeby sie wymienic ( masło maślane)
    czas oferty mija, oferta nie zaakceptowana towar wraca do magazynu( tak jest chyba w wiekszosci gier i jest git)
    2 oferty w jednym czasie moze troche dłuższy czas. powinno zwiekszyc zainteresowanie handlem

  7. #7
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    03.03.2012
    Posty
    7
    Serwer
    Słoneczny Gród
    uwazam ze ilosc ofert jest OK, handel ma ci pomoc w rozwoju a nie byc twoja codzienna gielda. poza tym, pomysl, jesli nie mozesz czegos sprzedac przez godzine, to znaczy ze twoja cena jest stanowczo za duza, przyklad czesty. Sprzedam 50 ryb za 100 mieczy... ludzie, to sa smieci, przez ktore zagladam w te zakladke tylko w ostatecznosci. jezeli bedziecie tak robic, ze chcecie sprzedac g.. za zloto to sie nie dziwcie ze godzinami czekacie. Ilosc ofert jest OK, dopoki nie zostanie wprowadzony realny przelicznik cenowy, czyli np 1 wiadro wody (II lvl warte 3 min i robi sie samo z jakimstam limitem wydobycia) z pewnoscia nie bedzie warte 1 deski lisciastej (III lvl robiacego sie w sumie 15 min i wymagajacego trzech budynkow), czyli wyeliminuje 90% kretynskich ofert.

  8. #8
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    29.02.2012
    Posty
    4
    Serwer
    Nowy Świat
    Odpowiadając na Twoją sugestie co do tego że sprzedanie mojego towaru zajmuje mi godzinę. Otóż sprzedaje na chwilę obecną ponad 3k surowców po 100 szt.
    Idąc dalej moje ceny są z reguły najniższe na rynku więc bez obaw Dziennie robię około kilkaset transakcji .

    Dlaczego handel nie miałby być "moją giełdą" jak to nazwałeś ?
    Jedni wojują inni mają głowę do interesów, zaś kolejni zajmują się gospodarką .
    Sprawiedliwie jest gdy wszystkie te formy działalności mogą przynieść takie same korzyści.

  9. #9
    Początkujący Osadnik Awatar FINIU
    Dołączył
    27.02.2012
    Posty
    20
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez KingShinsoo Zobacz posta
    (..)
    Dlaczego handel nie miałby być "moją giełdą" jak to nazwałeś ?
    Jedni wojują inni mają głowę do interesów, zaś kolejni zajmują się gospodarką .
    Sprawiedliwie jest gdy wszystkie te formy działalności mogą przynieść takie same korzyści.
    Zgadzam się z tobą. Jedni zarabiają na wojaczce inni na handlu (choć to pierwsze jest niestety nieuniknione). Moim zdaniem opcja handlu powinna być naprawdę rozbudowana. Nie tylko segregacja poszczególnych surowców, ale i statystyki handlowe. Jak wykresy popytu i podaży... :-)

  10. #10
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    27.01.2012
    Posty
    2
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Ja bym był również za ulepszeniem przejrzystości ofert obecnie są w ogóle nie są uporządkowane panuje straszny chaos.Przydała by się możliwość filtru towarów które obecnie nas interesują.

    Co do ilości ofert to proponowałbym też by była możliwość ustalania ile dokładnie towaru wystawiamy.(np.mam 1000 mieczy a chce sprzedać 400 po 100, to wystawiam 4x100 i więcej ofert mnie nie interesuje. zapobiegło by to spamowaniu ofert i odrzucaniu kolejnych. można by to od razu zautomatyzować ze jeśli ktoś już akceptuje takową to automatycznie surowce są wysyłane.Bardzo by to wszystko usprawniło handel.

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.