Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Proszę, nie skazujcie tej gry na porażkę

  1. #1
    Osadnik Awatar Gardios
    Dołączył
    08.02.2012
    Posty
    182
    Serwer
    Nowy Świat

    Proszę, nie skazujcie tej gry na porażkę

    Dlaczego wprowadzony jest system kupowania tych klejnotów? Rozumiem, chcecie zarobić, wiadomo. Tylko że dlaczego w taki sposób? W takim systemie jak jest teraz to grą będą rządzić ci, co mają dużo kasy w realu. Siła w grze nie będzie zależała od umiejętnosci tylko od grubosci portfela. Przecież teraz gra kompletnie nie ma sensu. Po co mam grać jeśli sąsiad może wydać 1000 zł, rozwinąć się dzieki temu 100 razy szybciej ode mnie i zmiażdżyć mnie w krótkim czasie?

    Można to rozegrać inaczej. Np. stały abonament jak w WOWie, zamiast systemu mikrotransakcji jaki macie tutaj. Wtedy nie będzie tak, że sąsiad wyda 10x tyle co ja i będzie 10x lepszy. Po prostu obaj wydamy np. te kilkadziesiąt złotych za abonament na dłuższy okres gry i szanse będą równe Ktoś może powiedzieć, że i tak przez allegro bogaty może sobie kupić - no ale spójrzcie np. na LOLa. Tam nawet tak autorzy grę skonstruowali że nawet kupując przez allegro wiele bonusow, bez umiejętności bossem w grze nie będziesz. A powodzi im się dobrze bo w swoim oficjalnym sklepie mają przydatne ulepszenia które nie ingerują w rozgrywkę ale ją uprzyjemniają (np. nowe ciekawe wyglądy), na ktore jest ogromny popyt (a sama gra jest darmowa)

    Moim zdaniem z takim system sklepu gra jest z góry skazana na porażkę, gracze będą, ale nie masowo. Ludzie nie będą chcieli grać bo po co jak wbije sobie jakiś bogaty dzieciak kupi miliard klejnotów i już miażdzy wszystkich wokol (jak np. w Erepie)

  2. #2
    Osadnik
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    59
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Jakim sposobem ktoś może cię zmiażdżyć jak tu pvp nie ma?

  3. #3
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Jeśli grasz w tą grę tyle, na ile wygląda, to nie mozesz kompletnie mieć pojęcia jaką przewagę dają klejnoty (a raczej jakiej nie dają).

    90% tego co jest dostępne w sklepie jest kompletnie bezużyteczne z punktu widzenia opłacalności.

  4. #4
    Osadnik Awatar Gardios
    Dołączył
    08.02.2012
    Posty
    182
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez Cyga Zobacz posta
    Jakim sposobem ktoś może cię zmiażdżyć jak tu pvp nie ma?
    ale chyba są rankingi, rywalizacja itp?... nie łap mnie za słówka

    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    Jeśli grasz w tą grę tyle, na ile wygląda, to nie mozesz kompletnie mieć pojęcia jaką przewagę dają klejnoty (a raczej jakiej nie dają).

    90% tego co jest dostępne w sklepie jest kompletnie bezużyteczne z punktu widzenia opłacalności.
    Super, właśnie widzę, szybsze budowanie, szybsze odkrywanie, poza tym można za nie kupić surowce...
    Aha: wspomniałeś o opłacalności. Właśnie m.in. o tym wspominałem. Myślisz, że jakiś bogaty dzieciak z kieszonkowym 5000 PLN będzie zwracał uwagę na opłacalność?

    Tak czy siak w obecnej formule nie sądzę, żebym tu grał (i wiele innych osób których nie stać wpakowanie masy kasy w grę)

  5. #5
    Osadnik
    Dołączył
    04.02.2012
    Posty
    30
    Serwer
    Nowy Świat
    Myślę że jakiś dzieciak z kieszonkowym 5000zł nie będzie w to grał :s
    Wszystko możesz osiągnąć dzięki cierpliwości. Co prawda nie zajmiesz pierwszego miejsca, ale z tego co wnioskuję po Twoim poście, to i tak klejnoty niewiele by Ci pomogły Sam trochę pomyśl i przelicz sobie na ile takie kupowanie jest opłacalne i ile zyska. Podajesz argument, że surowce są do kupienia - LoL, chyba z samouczka jeszcze nie wyszedłeś, skoro myślisz że to daje jakąś większą przewagę.

  6. #6
    Osadnik Awatar Gardios
    Dołączył
    08.02.2012
    Posty
    182
    Serwer
    Nowy Świat
    Masz rację, nie wyszedłem z samouczka jeszcze. Wypisuję tylko moje pierwsze wrażenia. Zbulwersowałem się bo widziałem i znam parę innych gier w które NIE DA się grać, bo bogate dzieci rozwalają wszystko i wszystkich

    Pogram trochę i dojdę do wniosku czy masz rację (oby). Chociaż mimo to nadal uważam, że taki system sklepu psuje rozgrywkę

  7. #7
    Osadnik Awatar dip24
    Dołączył
    26.01.2012
    Posty
    67
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Po pierwsze w obecnej sytuacji rywalizacja gry jest tylko domyślnie między graczami jakich sobie znajdziesz do rywalizowania...
    Po drugo nie zauważyłeś chyba że gra jest w fazie bety i cały czas się rozwija a ty porównujesz ją do gier MMO to jest gra na przeglądarkę i całkowicie inny gatunek...
    Po trzecio jest dostępny serwer testowy gdzie odrazu dostajesz 40k lub nawet 50k keljnotów wejdź sobie zagraj zobaczysz na jak długo wystarczają... , do tego klejnoty nie dają tak monstrualnej przewagi bo są drogie...
    Po czwarto jeżeli miałby być wprowadzony abonament na grę z pewnością przybyłoby graczy <brawo> ....
    Po piąto od kiedy to Polska to taki bogaty kraj że tyle osób dostaje kieszonkowe 5000zł no chyba że liczysz na stare pieniądze xD A to że tam parę osób będzie miała taką przewagę to raczej nikomu nie będzie przeszkadzało chyba że tak strasznie Cię to rani to już obwiniaj los

  8. #8
    Osadnik Awatar Gardios
    Dołączył
    08.02.2012
    Posty
    182
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez dip24 Zobacz posta
    Po pierwsze w obecnej sytuacji rywalizacja gry jest tylko domyślnie między graczami jakich sobie znajdziesz do rywalizowania...
    Po drugo nie zauważyłeś chyba że gra jest w fazie bety i cały czas się rozwija a ty porównujesz ją do gier MMO to jest gra na przeglądarkę i całkowicie inny gatunek...
    Po trzecio jest dostępny serwer testowy gdzie odrazu dostajesz 40k lub nawet 50k keljnotów wejdź sobie zagraj zobaczysz na jak długo wystarczają... , do tego klejnoty nie dają tak monstrualnej przewagi bo są drogie...
    Po czwarto jeżeli miałby być wprowadzony abonament na grę z pewnością przybyłoby graczy <brawo> ....
    Po piąto od kiedy to Polska to taki bogaty kraj że tyle osób dostaje kieszonkowe 5000zł no chyba że liczysz na stare pieniądze xD A to że tam parę osób będzie miała taką przewagę to raczej nikomu nie będzie przeszkadzało chyba że tak strasznie Cię to rani to już obwiniaj los
    1) Wystarczy
    2) Wiesz o czym mówisz w ogóle? MMO może być przeglądarkowa, polecam zajrzeć do wiki
    3) OK sprawdze, mam nadzieję, że masz rację
    4) Jak nie abonament, ok, to coś innego, np. jak w LOLu - czyli rzeczy nie ingerujące w grę ale ją uprzyjemniające (wyjasnilem wczesniej)
    5) Zdziwiłbyś się, sam widziałem i to nie raz nie dwa i nie trzy

  9. #9
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Gardios Zobacz posta
    Super, właśnie widzę, szybsze budowanie, szybsze odkrywanie, poza tym można za nie kupić surowce...
    Aha: wspomniałeś o opłacalności. Właśnie m.in. o tym wspominałem. Myślisz, że jakiś bogaty dzieciak z kieszonkowym 5000 PLN będzie zwracał uwagę na opłacalność?
    Szybsze budowanie - prosta sprawa. Budynki z reguly buduja sie max 20 minut, a stawia sie je tylko w poczatkowej fazie gry, bo potem brakuje i miejsca i licencji. Nawet jesli kupisz licencje to specyfika gry jest taka, ze i tak nie bedziesz sie w sposob ciagly budowac.

    Szybsze odkrywanie nikomu na nic nie jest potrzebne, bo mapa ma 9 sektorow i bardzo szybko nie ma juz co odkrywac.

    Szybszy general nie daje prawie nic, bo mozliwosci robienia przygod sa ograniczone produkcja wojska, a nie szybkosca transportu.

    Do tego mamy jeszcze setke dekoracji, budynki w rodzaju mlynow wodnych/ silosow na ktore mozna wydac dziesiatki tysiecy diamentow, a mozna rownie dobrze nie wydac ani grosza i uzyskac podobny efekt.

    Oplacalnosc wyglada tak, ze mozna nie wydac nic i spokojnie udrzec 50 level, mozna wydac 100 zlotych i dobic do tego levelu 10% szybciej, wydac 5000 zlotych dobijajac do tego samego momentu 15% szybciej i wydac 50000 zlotych zyskujac na tym kolejne 5%, ze wzgledu na to ze kupic mozna praktycznie wszystko, ale dokladnie to samo mozna zerowym nakladem wysilku wyprodukowac, a pewne ograniczenia i tak obowiazuja kazdego gracza.

  10. #10
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    31.01.2012
    Posty
    3
    Serwer
    Nowy Świat
    Problem widzę w kupowaniu surowców/pozwoleń za kryształy.

    Proponuje

    1. Jeżeli to musi zostać to najlepiej w ograniczonej formie, np 1 paczuszka surowca na dzień i max 20 kupionych pozwoleń (jako przewaga kupujących) ?

    - zwiększyć nacisk na przedmioty które nie pomagają w rozbudowie/produkcji ale polepszają efekt wizualny, np. gra Tropico gdzie po zbudowaniu swojego miasta siedziało się po kilka h żeby stawiać w odpowiednio wizualnych miejscach kwiatki/drzewa/krzaki/drogi/Fontany/pomniki

    - pozostawić kryształy za logowanie, tak żeby po długim czasie wyrównać się z tym co kupili pozwolenia na starcie.

    2. Dodanie jakiegoś przelicznika produkcji ? np klikając w drewno wyskakuje okienko o produkcji surowców z wszystkich tartaków na cykl.

    - jeżeli kliknę w cokolwiek związanego z surowcem wyskakuje mi sklepik "kup mnie", to nieźle może zrazić osoby do tej gry, tak jak Gardiosa.

    3. Wprowadzenie ekonomi ? Jak na razie wszystko służy tylko jednemu celowi – powiększanie wojska.

    - moglibyście się pokusić o prowadzenie np. jedzenia (ale nie jako buffa) tylko surowca który by zużywał się tak samo jak inne w zależności od ilości naszych mieszkańców / ich pracy, powiedzmy
    100% = pełne zadowolenie mieszkańców z jedzenia
    50% = brak różnorodności w jedzeniu
    20% = głodni ale żyją
    0% = ginie co jakiś czas

    - rozrywka ? budynek o określonym obszarze oddziaływania dodający po parę monet ?

    4. Drogi które odpowiednio zbudowane podnoszą tempo zanoszenia surowców do magazynu o np. 5% - 10% ? Dodanie dodatkowego czasu produkcji dom – miejsce pracy ?

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.