Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Proszę, nie skazujcie tej gry na porażkę

  1. #11
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    10.02.2012
    Posty
    5
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Co do punktu 2) gra byłaby zbyt prosta. Wskaźnik poziomu surowców to zbyt duże ułatwienie, to by nudziło i upodabniało do innych gier. Sprowadziłoby to do klik, klik, klik. A tu jest ciekawie. Co do samej reklamy "kup mnie" to jak najbardziej za kryształy itd. W końcu sporo pracy kosztowało to programistów niech na czymś zarobią.
    Co do 3) w pierwszych poziomach nie ma możliwości produkcji żywności. Chętnie bym widział jakieś uatrakcyjnienie nawiązujące tu do settlersów, czyli jedzenie obowiązkowe do kopali (problemem tu jest kamień).
    Obecny system jest dla mnie ciekawy. Tak jakby ludki miały podstawową żywność a dostarcza się im ekstra.
    Co do 4) ok tylko drogi powinny wtedy kosztować (np. 1kawałek=1kamień) nie za drogo to urozmaiciłoby grę. Na pewnym poziomie opalałoby się budować drogi, im dalej tym budynki droższe = szybsza produkcja mile widziana.

    Strasznie zebrałeś to do kupy wszystko razem. Patrząc jak wiele tu jest tematów te pomysły jakby zginęły w natłoku wszystkiego

  2. #12
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    2
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Jak dla mnie to jeden z najistotniejszych wątków. Jak dla mnie kupowanie klejnotów to głupota. Już widzę jak producenci będą coraz to lepsze bonusy dokładać do gry za kupione klejnoty. Jak dla mnie gra ma olbrzymi potencjał. Pamiętajmy również że to gra strategiczno-ekonomiczna więc bardzo ważna jest równowaga rynkowa. W świecie rzeczywistym nie dzieje się tak że zasoby spadają z nieba. Osobiście uważam że powinny być dwie wersje gry jedna za free, a druga w abonamencie. Abonament sprawi że część niedojrzałych graczy się nie zaloguje i nie trzeba będzie słuchać ich bełkotu (myślę że wiele osób się ze mną zgodzi). Taka strategia MMO była by nowością na rynku, a w dodatku produkowana przez firmę z potencjałem. Pozdrawiam!

  3. #13
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    2
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Nikt nie dodać swojego zdania w tym wątku? Może ktoś ma inne spojrzenie na to chętnie się zapoznam.

  4. #14
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    24.02.2012
    Posty
    12
    Serwer
    Nowy Świat
    Dotknęliście tematu, który od zawsze chyba towarzyszy grom MMO z mini-transakcjami. Nie to, żebym się czepiał kogoś osobiście, ale w ile gier bym nie grał, w każdej był ten sam płacz i lament, że wydający kasę (lub ją posiadający) mają lepiej. Bzdura. Po prostu pieniążki zazwyczaj pozwalają szybciej do czegoś dojść, ale w 99% przypadków to nic nie znaczy. Nie raz spotkałem się z przykładem kozaka, który niewiadomo ile wydał PLN na grę. Ja po pewnym czasie nie wydając nic, potrafiłem zostawić go daleko w tyle. Prawda jest taka, że jak było napisane wcześniej, 90% rzeczy jest kompletnie nieprzydatnych i wydając na grę 50 PLN zyska się tyle samo co wydając 1000 PLN, tyle że tydzień szybciej. Osobiście wolę gry FtP, niż na abonament bo suma summarum cierpliwością i pomyśleniem osiąga się to samo albo i więcej.

    Inna sprawa to urażona duma - on ma, ja nie mam - ale w ten obszar nie chcę wchodzić

    Następne, przecież za gry z serii Settlers też trzeba płacić, żeby sobie pograć. Tak było od 1 aż do teraz i nic się nie zmieni. Czemu? Bo gry to biznes na którym się zarabia a nie daje graczom dla przyjemności. Zamiast cieszyć się możliwością grania za darmo i rywalizowania z tysiącami graczy, zawsze tylko płacz i lament.
    Dodatkowo z moich obserwacji wynika, że 90% graczy to ludzie w wieku 20+, których do gry przyciągneło logo BlueByte i sentyment do 1 czy 2. Nie wmówicie mi, że w tym wieku nie znajdziecie parę groszy na przyjemność w postaci gry (Nie sugeruję się tu chatem, bo tylko nieliczni tam tak naprawdę piszą, co tylko pokazuje ile osób gra w tą grę)

    Tyle ode mnie. Grajcie i cieszcie się grą zamiast narzekać jak to wam ciężko, tu nikt was nie zjedzie jak wam się skończy okres ochronny Ave
    Ostatnio edytowane przez Turus ; 04.03.2012 o 23:15

  5. #15
    Babelek
    Obydwaj macie racje . Napisalem pare postow na temat tej gry i troche poczytalem innych, Nie ktore propozycje zmian i pomyslow sa swietne . Jak tworcy tej gry to zrobia to bedzie fajna gra. Moim zdaniem trzeba to wszystko uatrakcyjnic bo gra staje sie juz na etapie beta nudna i czekanie i patrzenie na domeczki to juz nie gra.Wprowadzenie dziennych lub tygodniowych misji i zadan do wykonania w zamian za fajne zyski ,to jedna z dobrych propozycji.A wydawanie kasy na cos czego nie masz naprawde to nie ma sensu .Gry to tylko zabawa, traktowac jako rozrywka.

  6. #16
    Początkujący Osadnik Awatar Normandia
    Dołączył
    28.02.2012
    Posty
    18
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Nie rozumiem w ogóle problemu gram w gry on-line od ładnych kilku lat i jeszcze nie spotkałem się z czymś takim jak zupełnie darmowa gra. W każdej grze znajdziecie jakiś sklepik za specjalna walutę dostępną za realną kasę. W wiele gier da się jednak grać nie wydając złotówki i wydaje mi się że settlers on-line jest właśnie taką grą. To prywatna sprawa każdego gracza czy zarobione pieniądze, lub kieszonkowe wydaje na paczkę papierosów, kromkę zimnego piwa czy na grę internetową, jak kogoś stać to czemu nie. Pamiętajcie że utrzymanie serwerów kosztuje bo za prąd też muszą przecież płacić nie mówiąc już o pensjach dla programistów. Gra musi się z czegoś utrzymywać i po to są właśnie wszystkie "mikro opłaty", które przecież nie są obowiązkowe....

  7. #17
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    05.03.2012
    Posty
    1
    Serwer
    Słoneczny Gród
    11-20zl to nie mikro oplata pozatym te pare kamieni za ta cene starczy na budowe 5-6 wiekszych budynkow lub lekkie przyspieszenie budowy. Mam lvl 16 i juz mnie nudzi takie dlugie czekanie. Wole cos dynamiczniejszego dlatego za dlugo chyba w ta gre nie pogram. Wersje stacjonarne byly fajniejsze. Za 20zl gram w WoWa przez 2 miesiace a tu za 20zl gra mi sie skonczy w pare klikniecie w nedzne kamyczki. Jesli byla by mozliwosc kupienia za 20zl konta do gry bez ograniczen to inna sprawa.

  8. #18
    Odkrywca Awatar zylaja
    Dołączył
    27.01.2012
    Posty
    667
    Serwer
    Nowa Ziemia
    jesli wolisz cos dynamiczniejszego to zdecydowanie gry przez przegladarke nie dla Ciebie. jedni wola grac kilka godzin dziennie inni wola wejsc do gry na 30 min dziennie.

    w wowie tez bogaci maja latwiej

  9. #19
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    29.02.2012
    Posty
    7
    Serwer
    Nowy Świat
    ja osobiście nie gram dla nabijania leveli, więc nie jest to da mnie takie bulwersujące. Przynajmniej jeśli tak na to patrzeć. Mogę się zgodzić, że w fazie beta sklep powinien być zamknięty albo bardzo ograniczony (za przykład można wziąć gigantów i prekursorów z branży typu Ogame). Nie zmienisz jednak faktu, że zarobić trzeba a duże koncerny chcą dużo zarobić jak najmniejszym kosztem. To też mnie nie bulwersuje. Jak ktoś jest dobrym strategiem, a chciałby nieco sobie dopomóc na początku gry, gdy to jeszcze ma sens, może sobie kupić kryształów za 20 zł. Wystarczy, żeby nabrać rozsądnego rozpędu, a potem to już człowiek samowystarczalny.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.