Strona 1 z 9 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 87

Wątek: [Poradnik] gospodarka przestrzenią

  1. #1
    Osadnik
    Dołączył
    27.01.2012
    Posty
    43
    Serwer
    Nowa Ziemia

    [Poradnik] gospodarka przestrzenią

    Zauważyłem(patrząc po terenach znajomych) że mało kto przykłada uwagę do rozplanowania osad. Znam takich którzy mają po 1 magazynie na strefę i budują praktycznie na oślep.

    Sam jako początkujący gracz, nie znający dokładnie mechaniki gry, taktyk itd itp budowałem kierując się doświadczeniem zdobytym z cyklu gier Settlers.

    Gdy doszedłem do 17 poziomu, coś mi zaczęło nie grać tak jak powinno, budowałem coraz więcej budynków a efektywność cały czas pozostawiała całkiem sporo do życzenia. Całe szczęście opamiętałem się w miarę szybko i postanowiłem zasięgnąć rady u bardziej doświadczonych, starszych graczy. Na czacie mało kto mi pomógł, a że znajomi to też w sumie newbie, tak samo jak ja zacząłem szukać po forach.

    No i znalazłem takie o to cudo: http://forum.thesettlersonline.com/t...ding-Placement

    Poradnik stworzony przez gracza Sagesmurf, pokazujący jak najlepiej rozplanować osadę.

    Jeżeli znajdzie się taka potrzeba(choć używany tam język nie jest na jakimś tam super poziomie) z uwagi na młodszych graczy i tych nie znających angielskiego mog to przetłumaczyć, ale jeszcze nie dziś... sesja

    edit:






    kilka zdjęć przedstawiających moją osadę. Jedyne co na stałe jest to "zagłębie" chlebkowe, leśnicze i mieczowo-ślusarskie. Cała reszta cały czas jest zmieniana, a dokładniej ta największa pod władyką jest cały czas w fazie zabudowy, co widać po dodanych rybakach czy studniach, których tam w późniejszym czasie nie będzie(umieszczone tam ze względów: studnie-bo było miejsce, rybacy bo mnie trzymają pozwolenia i musiałem ich umieścić w sposób najbardziej optymalny). Zagłębie chlebkowe oraz ta największa strefa była pomysłem gracza GennosukeFujiki.
    Ostatnio edytowane przez Wielki_Szu ; 04.02.2012 o 23:26

  2. #2
    Osadnik
    Dołączył
    22.01.2012
    Posty
    35
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Oj tak, mam w znajomych kilka osób i w zasadzie każdy stawia budynki całkowicie bez sensu. Zaraz po samouczku doszedłem do wniosku, że najbardziej opłaca się budować magazyn i wokół budynki, wiele myślenia to nie wymagało

    Widziałem poradnik już wczoraj, okazało się, że z grubsza robię wszystko dobrze, chociaż nie dbam aż tak o szczegóły.

    Przeglądnąć i stosować!

  3. #3
    Osadnik
    Dołączył
    27.01.2012
    Posty
    43
    Serwer
    Nowa Ziemia
    no to że wokół magazynu jest logiczne, ale to jak stawiać wokół magazynu już trochę przemyślenia wymaga też korzystałem z magazynu ale różnica w efektywnośi moich rozwiązań i tych jest przerażająca
    na początku tego tak nie poczujesz ale jak zaczniesz ulepszać budynki to już inna bajka

  4. #4
    Osadnik
    Dołączył
    22.01.2012
    Posty
    35
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Chodzi mi przykładowo o rozmieszczenie gospodarstw, autor liczy czasy idealne, przy których towar jest od razu przetwarzany dalej. Można je postawić bliżej magazynu, wtedy nie wpłynie to na szybkość pracy młyna i piekarni (o ile są dobrze rozmieszczone, np. według tego poradnika), a zboże będzie produkowane w lekkiej nadwyżce. Czyli nie wpłynie to w żaden sposób na końcową produkcję chleba, a nam magazyn będzie się stopniowo (co prawda bardzo powoli, ale jednak) napełniał

  5. #5
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    04.02.2012
    Posty
    13
    Serwer
    Nowy Świat
    Ale to spolszczenie do filmików to było by pomocne.
    Gra the settlers mi się bardzo spodobała, aż zamierzam kupić wersie na PC.
    Jak dla zielonego gracza jak ja , to dużo mi to wszystko pomogło
    Czekam na dalsze wskazóweczki FISHER ))
    Ps. lepiej zakupić 6 czy 7 wersjie the settlers ?

  6. #6
    Osadnik Awatar CorvusCorax
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    31
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Hahaha No i w końcu mnie ktoś ubiegł... Wiedziałem żeby się pospieszyć z tym zamiast ciągle grać!

    Jestem w trakcie pisania/tłumaczenia/ilustrowania poradnika o najbardziej ergonomicznym i optymalnym rozmieszczeniu budynków - ale nie na podstawie filmików Sagesmurfa tylko DSO Wiki i własnych kombinacji. Co tam! Nie zmarnuje się! Najwyżej później poprosimy MODów, żeby połączyli jakoś tematy...

  7. #7
    Osadnik
    Dołączył
    27.01.2012
    Posty
    43
    Serwer
    Nowa Ziemia
    @CorvusCorax w sumie to można by nad tym popracować razem może znajdziemy najlepsze rozwiązanie w całej grze i będzie tak genialne że aż nikomu nie powiemy?

  8. #8
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    04.02.2012
    Posty
    13
    Serwer
    Nowy Świat
    No to na Ciebie CorvusCorax też liczę
    Ułatwi mi to grę, bo nie chcielibyście zobaczyć moiej pierwszej osady -_-
    Niby podbilem jakoś 2 obszary, ten najłatwiejszy i ten zaraz obok niego.
    Patrząć na moją osadę , a porównując do tego jak powinna wyglądać to wielki wstyd ;D

  9. #9
    Osadnik
    Dołączył
    27.01.2012
    Posty
    43
    Serwer
    Nowa Ziemia
    @Tajowiec nie przejmuj się ja straciłem 3 dni zmieniając rozłożenie mojej wioski dlatego tylko 19 poziom

  10. #10
    Osadnik
    Dołączył
    22.01.2012
    Posty
    35
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Też straciłem trochę na przebudowie, ale warto to zrobić jak najszybciej, później koszty są dużo większe (budynków na pierwszym poziomie nie szkoda)

    @Tajowiec, zainteresuj się The Settlers II: 10-lecie.

Strona 1 z 9 1 2 3 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.