Zamknięty wątek
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Przerwa Techniczma

  1. #1
    Osadnik
    Dołączył
    27.01.2012
    Posty
    43
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Przerwa Techniczma

    Co z produkcją w czasie przerwy technicznej? Czy gra dalej "działa" tak jakbym się nie logował, czy wszystko jest zatrzymywane i hibernowane w stanie tuż przed przerwa?

  2. #2
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    01.02.2012
    Posty
    6
    Serwer
    Nowy Świat
    Podłączam się pod wyżej wymienione pytanie, też mnie to ciekawy bardzo. Czas stanął w miejscu czy leci sobie w tle i magazyny się zapełniają ;-)

  3. #3
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    5
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Tydzień temu 'szło' do przodu

  4. #4
    Odkrywca Awatar zylaja
    Dołączył
    27.01.2012
    Posty
    667
    Serwer
    Nowa Ziemia
    caly ranek zadaje sobie to pytanie do lustra :P


    czyli odkrywcom bedzie malał czas do ukonczenia szukania skarbu?

  5. #5
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    24.01.2012
    Posty
    1
    Serwer
    Nowa Ziemia
    dziala wszystko normalnie, chyba ze skoncza sie zloza/pola itd;]

  6. #6
    Osadnik
    Dołączył
    27.01.2012
    Posty
    43
    Serwer
    Nowa Ziemia
    hmm ciekawa sprawa w sumie, chociaż dla administratorów nie będzie dobrego rozwiązanie tego sporu. No bo jak zastopują to źle, a jak nie zastopują to też źle:ja np miałem pewne plany ns poranek w związku z settlersami

  7. #7
    Osadnik Awatar CorvusCorax
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    31
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Wielki_Szu Zobacz posta
    hmm ciekawa sprawa w sumie, chociaż dla administratorów nie będzie dobrego rozwiązanie tego sporu. No bo jak zastopują to źle, a jak nie zastopują to też źle:ja np miałem pewne plany ns poranek w związku z settlersami
    Sprawa jest wydaje mi się prosta - serwer za pomocą formuły oblicza ile czego się wyczerpie/wyprodukuje/znajdzie w czasie tych X minut (godzin?) kiedy jest wyłączony i wprowadza zaktualizowane na tej podstawie dane w momencie ponownego włączenia. Informacja o przerwie serwisowej nie bez powodu pojawia się na głównej stronie dużo wcześniej (poza tym przerwa taka zazwyczaj jest zawsze w tych samych godzinach co tydzień), żeby nasze plany na taki poranek przerwę uwzględniały (dobudowanie pól/studni itp).

    Jedyną moją sugestią (biorącą przykład z innych MMO, w które grałem) było by, aby przerwa odbywała się w godzinach najmniejszej aktywności graczy w naszej strefie czasowej (czyli między 4:00 a 6:00 CET), bo jest zapewne wiele osób, lubiących sobie zajrzeć do gry przy okazji porannej kawy żeby ustawić produkcję na resztę dnia. Z drugiej jednak strony - nie mam jakoś sumienia wymuszać od ekipy Blue Byte do brania nocnej szychty tylko po to, żebym mógł wyprodukować kanapki.. ^^

  8. #8
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    29.01.2012
    Posty
    2
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Dodajmy że te kanapki miałyby być do porannej kawy

    Faktycznie przerwy techniczne powinny odbywać się w nocy, nikt praktycznie nie gra to i serwery nie zostają zasypane zapytaniami do gry (taki mały DdoS? )

  9. #9
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    20
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Ja tam bym na nich wymuszał A druga sprawa, to jedyna browserówka w której rpzerwy techniczne są takie długie (4h co tydzień?). Mam nadzieję, że to tylko z okazji bety.

  10. #10
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    30.01.2012
    Posty
    6
    Serwer
    Nowa Ziemia
    do działu technicznego czy te przerwy mogły by być w godzinach nocnych tak jak to się odbywa na innych serwerach gier a nie tak jak to się odbywa tu co tydzień pozdro i proszę o rozpatrzenie mojej prośby

Zamknięty wątek
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.