Strona 1 z 9 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 89

Wątek: [Poradnik] Podbijanie stref naszej wyspy.

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    16
    Serwer
    Nowa Ziemia

    [Poradnik] Podbijanie stref naszej wyspy.

    Witam, postaram się zamieścić poradnik jak najszybciej i najlepiej zdobyć wszystkie strefy naszej wyspy. Post będzie update'owany wraz z moimi podbojami.


    Strefy mapy:


    Aby przejść do konkretnej strefy mapy w grze wystarczy wcisnąć odpowiadający jej numer na klawiaturze.

    Wyjaśnienie oznaczeń:

    R - Rekrut
    Ł - Łucznik
    O - Ochotnik
    KN - Konny
    WŁ - Wyborny Łucznik
    Ż - Żołnierz
    K - Kusznik
    EŻ - Elitarny Żołnierz
    P - Puszkarz

    Przykład: [100R + 75Ł (49R)]
    Oznacza to zostało wysłane 100 Rekrutów + 75 Łuczników, natomiast maksymalna strata 49 Rekrutów.

    Przykład: [1: 100KN 2: 200R 3: 130R 70Ł (350R)]
    W tym przypadku 1:/2:/3: mówi nam o wysłaniu trzech garnizonów. General w przypadku pierwszego jak i drugiego garnizonu zginął.


    Strefa 1 oraz 4 zostaje nam oddana bez żadnej walki, dlatego przejdę do strefy numer 2.


    STREFA 2



    Zdobycie tej strefy jest bardzo proste i wymaga małej ilości jednostek. Zaczynamy od obozu oznaczonego numerem jeden:
    1. Obóz bandytów (Łatwy) (6 Łotrzyk) - [10R (3R)]

    Łup:
    Możliwy inny łup: 50 narzędzi.

    Następnie przechodzimy do:
    2. Przywódca bandytów (12 Łotrzyk) - [25R (6R)]

    Łup:


    P.S.

    Przydatne linki:
    Symulator Bitew 1
    Symulator bitew 2
    Ostatnio edytowane przez MasterOfDisaster ; 21.01.2012 o 21:20

  2. #2
    Początkujący Osadnik Awatar Wzol
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    9
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Pytanie podstawowe, czy robiąc poradnik krok po kroku nie zabijamy gry? Gdzie podziała się frajda, skoro nic zaskakującego mnie nie czeka, bo wszystko zostanie tu opisane ? Nie jest trudno oceniać, w jakiej kolejności najlepiej atakować obozy prawda ? A więc dla kogo robisz ten poradnik ?

  3. #3
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    16
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Wzol Zobacz posta
    Pytanie podstawowe, czy robiąc poradnik krok po kroku nie zabijamy gry? Gdzie podziała się frajda, skoro nic zaskakującego mnie nie czeka, bo wszystko zostanie tu opisane ?
    Zabijamy gre? Czy znasz gre w której nie ma poradników? Poradnik jest po to aby pomóc, ułatwić. Same zdobycie całej wyspy jest malutką częścią tej gry. A osoby które chcą same sobie radzić nie muszą czytać tego.

    Cytat Zamieszczone przez Wzol Zobacz posta
    Nie jest trudno oceniać, w jakiej kolejności najlepiej atakować obozy prawda ?
    Pierwsze strefy są proste ale później jest kilka opcji które pozwolą na szybsze zdobycie strefy omijając obozy i zaoszczędzając przez to wiele jednostek i czasu.

    Cytat Zamieszczone przez Wzol Zobacz posta
    A więc dla kogo robisz ten poradnik ?
    Dla kogo ? No na pewno nie dla Ciebie :/ i z pewnością jest wiele osób które chętnie z tego skorzystają.

    P.S.
    jeśli macie jakies inne pomysły aby łatwiej zdobyć strefe to piszcie!

  4. #4
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    16
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Czas zabrać się za sektor 5. Na razie rozpisze jak będę atakował i co omine.

    SEKTOR 5


    Mapa sektoru 5



    Najszybsza droga i najmniejsze straty:

    1. Obóz bandytów (Łatwy) (10 Łotrzyk) - [17R (5R)]
    Łup:
    Możliwy inny łup: 50 węgla.

    2. Obóz bandytów (Łatwy) (15 Łotrzyk) - [31R (7R)]
    Łup:
    Możliwy inny łup: 50 łuków.

    3. Obóz bandytów (Łatwy) (18 Łotrzyk) - [34R (9R)]
    Łup:
    Możliwy inny łup: 100 Drewna z drzewa iglastego.

    4. Obóz bandytów (Łatwy) (25 Łotrzyk) - [48R (12R)]
    Łup:

    5. Obóz bandytów (Łatwy) (15 Łotrzyk + 20 Miotacz kamieni) - [53R (23R)]
    Łup:

    WAŻNE: Aby zaatakować obóz 6 musimy wysłać garnizon na obóz 7 ponieważ gdy tak nie zrobimy prawdopodobnie zahaczymy o obóz X4 ( TEN MOTYW JEST ZACZERPNIETY Z ANG PORADNIKA !!!!) i tak, będziemy walczyć z obozem 6, po wygraniu garnizon będzie chciał dalej iść na obóz 7 ale my w tym czasie klikamy na obóz naszego garnizonu i go wycofujemy!!!!!

    6. Obóz bandytów (Łatwy) (20 Łotrzyk + 20 Miotacz kamieni) - [60R (27R)]
    Łup:

    7. Przywódca bandytów (30 Łotrzyk + 20 Miotacz kamieni) - [84R (32R)]
    Łup:

    Omijane obozy:
    X1. Obóz bandytów (Łatwy) (3 Łotrzyk)
    X2. Obóz bandytów (Łatwy) (10 Łotrzyk)
    X3. Obóz bandytów (Łatwy) (20 Łotrzyk)
    X4. Obóz bandytów (Łatwy) (20 Łotrzyk + 10 Miotacz kamieni)

    Warto dodać, że doświadczenie za ominięte obozy zostanie nam przyznane po pokonaniu Przywódcy bandytów w tym sektorze.
    Ostatnio edytowane przez MasterOfDisaster ; 24.01.2012 o 00:38

  5. #5
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    5
    Serwer
    Nowa Ziemia
    A jak z łupami? Mam namyśli czy też są przyznawane za pominięte obozy. I fajnie by było, jakbyś użył bardziej widocznych kolorów
    Ostatnio edytowane przez Lech ; 21.01.2012 o 22:40

  6. #6
    Osadnik
    Dołączył
    21.01.2012
    Posty
    47
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Widzę, że jedziesz dokładnie tak samo jak na poradniku w wersji UK, ale (za co ogromny plus) zamiast go tylko tłumaczyć to przekazujesz też swoje doświadczenia. Przy okazji mam pytanie odnośnie sektora 5 i obozu #3 - stoi on trochę na uboczu i czy jego atakowanie jest konieczne? Możliwe, że jego strefa wpływu przechwyci wojska idące do obozu #4 i stąd potrzeba jego zniszczenia, ale co gdyby przestawić garnizon w inne miejsce? Np. gdzieś pod obozem #1?

  7. #7
    Osadnik Awatar CorvusCorax
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    31
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Super pomysł! Gwoli ścisłości chciałbym Cię jedynie prosić o to, żebyś podał źródło, jeśli posiłkujesz się innym poradnikiem w tworzeniu tego. Raz, że oryginalnemu autorowi się to należy. Dwa, nawet jeśli tamten poradnik też był Twojego autorstwa to zapewne zawiera też garść cennych uwag w postach innych użytkowników, które pewnie bardziej dociekliwi i znający język użytkownicy chętnie by przeczytali - a może nawet pomogli w tłumaczeniu.

    Żeby nie był ten mój post bezproduktywny, dodaję linka do HD mapy wyspy (z zaznaczonymi przy okazji punktami, w których umieszczone są poszczególne surowce):
    http://www.online-siedeln.de/index.php?page=Resourcemap

  8. #8
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    16
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez GThoro Zobacz posta
    Widzę, że jedziesz dokładnie tak samo jak na poradniku w wersji UK, ale (za co ogromny plus) zamiast go tylko tłumaczyć to przekazujesz też swoje doświadczenia. Przy okazji mam pytanie odnośnie sektora 5 i obozu #3 - stoi on trochę na uboczu i czy jego atakowanie jest konieczne? Możliwe, że jego strefa wpływu przechwyci wojska idące do obozu #4 i stąd potrzeba jego zniszczenia, ale co gdyby przestawić garnizon w inne miejsce? Np. gdzieś pod obozem #1?
    korzystałem z tego poradnika na UK, chociaż próbuje tez innych sposobów. Zastanawiałem się nad tym zeby przenieść bo faktycznie jesli z tego miejsca wyslesz na oboz 4 to wejdziesz w 3 centralnie. Przestawie zaraz w lewo garnizon bo wlasnie teraz ten oboz musze rozwalić i dam znać.

    Edite: jesli przeniose to zachacze o X3:/ obozu 3 nie musze rozwalić wtedy, to fakt. ALE lepiej rozwalić oboz 3 jest tam mniej jednostek.

    CorvusCorax... jedyna rzeczą którą mam z tamtego poradnika to mapa sektorów a no i styl ukazywania ile jednostek ile garnizonów był prosto i dobrze pokazany to tez wziąłem!. A obliczenie ile jednostek trzeba wysłać zeby zabić przeciwnika w pierwszej rundzie nie jest trudne no i straty masz z symulatora również. Jeśli masz uwagi jakieś to moge dopisać a uwagi na tamtym serwerze mnie nie interesują nawet ich nie czytałem :/.



    Mapa z surowcami jest już podana w innym wątku

  9. #9
    Osadnik Awatar CorvusCorax
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    31
    Serwer
    Nowa Ziemia
    No jeśli tak się ma sprawa to ja nie mam żadnych zastrzeżeń i kłaniam się w pas, mociumpanie..
    Kroi się pierwszy autorski tutek PL w takim razie.

    +1 rep

  10. #10
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    16
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez CorvusCorax Zobacz posta
    No jeśli tak się ma sprawa to ja nie mam żadnych zastrzeżeń i kłaniam się w pas, mociumpanie..
    Kroi się pierwszy autorski tutek PL w takim razie.

    +1 rep
    heheh ale mnie rozbawiles...

Strona 1 z 9 1 2 3 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.