Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Przygoda - Okradać bogatych - generał 200 R/Ż/K/WŁ - nowe trasy generała

  1. #1
    Osadnik
    Dołączył
    26.04.2012
    Posty
    33
    Serwer
    Kolonia

    Przygoda - Okradać bogatych - generał 200 R/Ż/K/WŁ - nowe trasy generała

    Na wstępie pragnę zaznaczyć ze posiłkowałem się poradnikiem Hoovera do tej przygody i wojsko będzie brane stamtąd. Jednak umieściłem nowe ustawienia pod nowe trasy generała. G1-G8 - umieszczenia garnizonów, same numerki - obozy które niszczymy. Mapę zrobiłem sam.
    Oznaczenia:
    R - Rekrut
    K - Konnica
    Ż - Żołnierz
    WŁ - Wyborny Łucznik




    Przebieg przygody(obrazki z dokładnym umiejscowieniem generałów są niżej):

    ~~G1~~ - ustawiamy maksymalnie jak się da na lewo
    UWAGA: obozy 1 i 2 można pominąć i zacząć od obozu numer 3 przygode, thx thek
    1 (pułapka): (40 SW) [1R + 39Ż (1R)]
    2 (pułapka): (100 SW) [5R + 100Ż (5R)]
    3 (obóz): (30 R(d) + 40 Ł(d)) [200K (0)]
    4 (pułapka): (40 SW) [1R + 39Ż (1R)]
    5 (przywódca): (1 SR + 20 EŻ(d) + 20 Ku(d) + 20 P(d)) [97R + 103Ż (97R)]

    ~~G2~~ - ustawiamy w miejscu wcześniejszego obozu nr 5.
    UWAGA: Atakujemy dalsze wieże, wtedy wcześniejsze przejmą naszego generała i zniszczymy dwie za jednym zamachem.
    6 (pułapka): (200SW) [15R + 180Ż (15R)]
    7 (wieża): (15 WŁ(d)) [100K (0)]
    8 (wieża): (15 WŁ(d)) [100K (0)]
    9 (przywódca): (1 WB + 50 K(d) + 50 WŁ(d) + 50 Ż(d)) [1 fala: 175R / 2 fala: 17R + 183Ż (192R)]

    ~~G3~~ - ustawiamy tak, by zaatakował obóz od północy
    10 (przywódca): (65 R(d) + 85 Ł(d)) [25R + 1Ż + 174K (25R)]

    ~~G4~~ - ustawiamy maksymalnie na wschód
    11 (pułapka) (150SW) [12R + 150Ż (10R)]
    12 (obóz): (60 O(d) + 20 WŁ(d)) [34R + 1Ż + 165K (34R)]
    13 (obóz): (40 O(d) + 40 WŁ(d)) [19R 7Ż 174K (19R)]
    14 (przywódca): (1 SR + 40 O(d) + 40 K(d)) [99R + 101Ż (99R)]

    ~~G5~~ - występują tam dwie wieże, które niszczymy tą samą armią w 2 atakach
    15 (wieża): (30 WŁ(d)) [100K (0)] x2

    ~~G6~~ - ważne by generał przeszedł między skałami przy północnej części gór
    16 (przywódca): (85 R(d) + 65 Ł(d)) [38R + 1Ż + 126K + 35WŁ (38R)]

    ~~G7~~ - ustawiamy maks na północny-zachód, by nie zahaczyć o pułapkę
    17 (obóz): (40 O(d) + 40 WŁ(d)) [17R + 1Ż +182K (17R)]
    18 (obóz): (20 O(d) + 60 WŁ(d)) [2R + 1Ż + 197K (2R)]
    19 (przywódca): (1 SR + 40 O(d) + 40 WŁ(d)) [140R + 60Ż (139R)]

    ~~G8~~ - ustawiamy po zachodniej części gór przy przesmyku
    20 (pułapka): (160SW) [12R + 150Ż (11R)]
    21 (wieża): (30 WŁ(d)) [100K (0)] x2
    22 (przywódca): (1 SR + 30 K(d) + 40 WŁ(d) + 30 Ż(d)) [137R + 63Ż (137R)]
    23 (przywódca): (1 SR + 50 WŁ(d) + 50 Ż(d)) [1 fala:173R / 2 fala: 28R + 172Ż (201R)]

    Razem:
    [~1045R + 200K + 200Ż + 35WŁ (~1045R)(~1045R)



    Dokładne umiejscowienia generałów:

    G1


    G2


    G3


    G4


    G5


    G6


    G7


    G8

    Drop:


    Podziękowania dla Hoover'a za wcześniejszy poradnik, którego tu użyłem
    Ostatnio edytowane przez Dzej_Ti ; 06.02.2013 o 08:34

  2. #2
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    04.04.2012
    Posty
    17
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Pytanie... Po co to było? Większość zaznaczonych przez Ciebie pułapek jest omijana i nawet nie trzeba ich atakować. Przykład:
    G1: ustawiając najbardziej w lewo nie zahaczamy WCALE o obozy i pułapki oznaczone jako 1 i 2. Robimy tylko 3, 4, 5
    G2: brak zmian
    G3: tu też brak zmian
    G4: ten obóz robi się z reguły ostatni, czyli jako G7. Ale podchodząc do niego od lewej strony, a nie od dołu, a poza tym 11 można pominąć.
    G5: ten obóz nie istnieje w optymalnym podejściu, gdyż atak na wszystkie 4 wieże wychodzi z G8
    G6: ten obóz powinien być bity jako 4, czyli de facto jest G4
    G7: patrz punkt wyżej... to G5
    G8: to G6... obóz 20 jest omijany, pierwszy przeprowadzamy pozorowany atak na 23. Wtedy przechodzi przez wszystkie cztery wieże po kolei, przy czym po pokonaniu dwóch wież (21) idzie do centrum obozu, po czym wpada w zasięg wieży trzeciej i zawraca by walnąć wieże na pozycji 15. Po pokonaniu czwartej od razu dajemy ODWRÓT. Inaczej zaatakuje ten obóz i stracisz konie. Jeśli ma się lagi, uważać trzeba tutaj.

    Jak by nie spojrzeć, bicie niepotrzebnych obozów i pułapek (1, 2, 11, 20), a do tego można zahaczyć o nie wskazane tutaj (idąc z pokazanego tu G5 na 15, można się natknąć po drodze pułapki, zależy jak się człowiek ustawi). Robiłem po zmianach tę przygodę parę razy (generał 200) i to co opisałem jest bezpieczniejsze, poza miejscem z 4 wieżami, gdzie przy zalagowaniu można stracić konnicę. Masz więc mniej przenoszenia się z obozami.

  3. #3
    Osadnik
    Dołączył
    26.04.2012
    Posty
    33
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez thek Zobacz posta
    Jak by nie spojrzeć, bicie niepotrzebnych obozów i pułapek (1, 2, 11, 20), a do tego można zahaczyć o nie wskazane tutaj (idąc z pokazanego tu G5 na 15, można się natknąć po drodze pułapki, zależy jak się człowiek ustawi). Robiłem po zmianach tę przygodę parę razy (generał 200) i to co opisałem jest bezpieczniejsze, poza miejscem z 4 wieżami, gdzie przy zalagowaniu można stracić konnicę. Masz więc mniej przenoszenia się z obozami.
    Jeżeli ustawisz obóz tak jak pokazałem, nie natkniesz się na pułapkę. Wolę poświęcić pare rekrutów na pułapkę 20, niż przez lag czy rozłączenie stracić konnych. 1 i 2 może i da się ominąć, sprawdzę to poprawię.

    Cytat Zamieszczone przez thek Zobacz posta
    G4: ten obóz robi się z reguły ostatni, czyli jako G7. Ale podchodząc do niego od lewej strony, a nie od dołu, a poza tym 11 można pominąć
    Dobrze, w innych robi się jako ostatni, ok. Jakbyś nie zauważył ja zaadaptowałem tu poradnik Hoovera i dostosowałem jedynie do nowego poruszania się. Nikt nie każe ci robić tej przygody według tego poradnika. Może komuś się przyda.


    @Edit
    Fakt 1 i 2 można ominąć ustawiając obozy maksymalnie na lewo jak w obrazkach z umieszczeniem garnizonów, poprawiam
    Ostatnio edytowane przez Dzej_Ti ; 12.08.2012 o 23:16

  4. #4
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    04.04.2012
    Posty
    17
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Warto zwrócić uwagę, że modyfikacje w przygodzie potrafią zmienić poradnik na tyle, że warto czasem wyjść poza "zaadaptuję poradnik xxx do zmian". Przykładem jest właśnie sytuacja z obozami 1 i 2.

    Wracając jednak do samego poradnika, to chciałbym poznać sens ataku na 20, który jest kompletnie poza drogą gdziekolwiek i na cokolwiek. Atakując z G8 na 21 nie idzie się przez 20. Z G5 na 15 też nie haczą o nią. Z G8 na 22 i 23 też o 20 nikt nie łupnie. Jaki jest więc cel ataku tam?

  5. #5
    Osadnik
    Dołączył
    26.04.2012
    Posty
    33
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez thek Zobacz posta
    Wracając jednak do samego poradnika, to chciałbym poznać sens ataku na 20, który jest kompletnie poza drogą gdziekolwiek i na cokolwiek. Atakując z G8 na 21 nie idzie się przez 20. Z G5 na 15 też nie haczą o nią. Z G8 na 22 i 23 też o 20 nikt nie łupnie. Jaki jest więc cel ataku tam?
    Jeżeli nie atakujesz bezpośrednio wieże, to pułapka 20 Cie przejmie. Wolę ją zniszczyć i spokojnie rozwalić wieże niż przez laga stracić konnice. Już to pisałem wyżej.
    Atakując g2 mogę sobie równocześnie zniszczyć drugą setką koni z g5 dwie pozostałe wieże - oszczędzam czas. I to samo tyczy się G4. Robiąc G2/G6 mogę równolegle je robić.
    Cóż jak dla niektórych to zbyt skomplikowane atakować z lewej i z prawej równocześnie, a strata dodatkowych 20R tak ich boli, niech robią innymi poradnikami.

  6. #6
    Osadnik Awatar Kajko2012
    Dołączył
    11.02.2012
    Posty
    34
    Serwer
    Nowa Ziemia
    do thek
    20 - pułapka- trzeba zniszczyć jeżeli akatujesz bezpośrednio wieże inaczej przejmie generała.
    Niszczenie wież z pozycji G5 jest bardzo wygodne i skraca czas.
    Jeżeli rozwalisz wieże z poz G5, to z poz G8 możesz wysłać atak na obóz 22 w celu zniszczenia wież. W momencie kiedy generał atakuje drugą wieże wysyłasz właściwy atak na obóz 22, który go niszczy nim Konie zaatakuja obóz (nie trzeba dawać odwrotu).
    do Dzej_Ti o pułapke 11 nigdy nie zachaczyłem więc nie wiem po co ją niszczysz, generała lokujesz max na prawo albo ustawiasz generała powyżej niszczonych obozów.
    Ja ta przygode robie z wykorzystaniem poradnika wg Poznańczyk.

  7. #7
    Osadnik
    Dołączył
    26.04.2012
    Posty
    33
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez Kajko2012 Zobacz posta
    d
    do Dzej_Ti o pułapke 11 nigdy nie zachaczyłem więc nie wiem po co ją niszczysz, generała lokujesz max na prawo albo ustawiasz generała powyżej niszczonych obozów.
    Nie wiem czy wiesz, ale nie zawsze da się go maks w prawo ustawić i wtedy zahacza. Ja tam miałem w 80% przypadków. Po prostu nie zawsze wyświetla możliwość postawienia na prawo od tego pomnika. Dlatego wolałem zrobić wersje z zniszczeniem pułapki, by nie było wtopy

  8. #8
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    04.04.2012
    Posty
    17
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Dzej_Ti: Atak z kilku stron nie jest żadnym problemem. Normą na przygodzie jest dla mnie jednoczesne przemieszczanie i walka 4 generałami. Wspomniałeś o równoległości? Bez G5, wprost z G8 mogę to samo osiągnąć bez blokowania konnicy, która i tak jest konieczna do walki na G6 i G7, a nie widzę sensu brania dodatkowej około 100 konnicy by sobie zrobić atak równoległy. Lepiej zabrać 100 więcej rekrutów. Ataki na wieże są długotrwałe. Szybciej wyjdzie atak pozorowany na 23 z użyciem 100 konnicy na zwykłym generale. Po uderzeniu na 2 wieżę atak od razu na 22, bo wieże 3 i 4 (atakowane z G5 u Ciebie) nie mają zasięgu przejmującego tu. W chwili gdy kończy się dobijanie 3 wieży posyłamy od razu na 23, po kolei, generałów z obu fal. Można też puścić jednego i czekać na wynik walki by szybko przeliczyć bardziej optymalną drugą falę, ale to już duże ryzyko i możemy nie zdążyć z atakiem drugim, mimo bardzo długiej walki na 4 wieży.

    Kajko2012: Jeszcze nie atakowałem bezpośrednio wież, bo moim zdaniem to bezcelowe, skoro można od razu, jednym pozorowanym atakiem na 23, "zdjąć" wszystkie 4.

    Powiedzcie więc co bardziej skraca czas: blokowanie 100 konnicy na G5 i czekanie na G6 i G7 (ewentualnie zabranie 100 konnicy więcej) czy atak na G8, jak napisałem, symultaniczny kilkoma generałami?

  9. #9
    Osadnik
    Dołączył
    26.04.2012
    Posty
    33
    Serwer
    Kolonia
    Thek,a kto Ci broni użyć tych 100 konnicy jak atakujesz biały zamek? Tam konnych nie trzeba. To wszystko co piszesz znajduje się w innym poradniku. Atakuj według niego, a nie rób na siłę z tego taki sam jak tamten. Niektórzy wolą to robić tak jak u Hoovera(wystarczy wejść i zobaczyć ilość ludzi piszących dalej tam) i to jest dla nich alternatywa. To, że Tobie coś się nie podoba nie oznacza, że jest bez sensu. Niepotrzebnie wprowadzasz zamęt. Jedyna rzecz do poprawy to był ten początek, zamieściłem notkę, zaznaczyłem, że ty to napisałeś. I jest ok, na tym można skończyć.

  10. #10
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    04.04.2012
    Posty
    17
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Nikt nie broni i nie zamierzam tu wprowadzać zamętu... Problem z tą konnicą jest jednak taki, że gdy jest atak na Biały Zamek, to można w tym czasie konnicą już atakować z G3 albo G6, a najczęściej na obu obozach czekają u mnie Szłomy, więc w czasie ataku na Biały zamek padają oba będące tam obozy 10 i 16. W ten sposób jest konnica "zablokowana" i nie ma już możliwości (posiadając tylko 200 konnicy) na atak z G5, który jest bardzo długi. Walki na wieżach są kilkukrotnie dłuższe niż normalne ataki, a trzeba jeszcze doliczyć czas przejścia generała. Jeśli więc pisano tu o krótszym czasie przebywania w przygodzie warto na to zwrócić uwagę.

    Wasza możliwość - po ataku na 7 i 8 następuje atak na 9, a w tym czasie z G5 idzie atak na 15. W tym czasie wszystkie ataki "stoją", bo konnica jest zablokowana atakiem z G5.
    Moja - w czasie ataku na 9, leci atak z G3 na 10 i jak tylko generał wróci idzie już kolejny z G6 na 16 po czym można od razu przestawiać G6 na G7

    Mogę zaproponować oczywiście podejście, gdzie po ataku na 16 i w czasie przenoszenia się na G7 następuje atak na 15, choć zapewne i tak trzeba będzie czekać.

    I wcale nie idę zgodnie z tamtym, bo dopasowuję się do posiadania w danej chwili armii. Z racji posiadania już jednak Elitarnych Żołnierzy, z nieco przebudowanymi składami. W momencie gdy w przygodzie są jednak 2 osoby lub duża ilość generałów można po podbiciu obozu 5 wyprowadzić jednoczesny atak na wiele pozycji i pokusić wtedy o wzięcie dodatkowej 100 konnicy, co jeszcze mocniej całą przygodę przyspieszy. Zresztą można atakować biały jako jeden z ostatnich, gdyż kolejność ataków gdy jest już 5 podbita jest dość dowolna i tak naprawdę zależna od naszych preferencji.

    EDIT: Oczywiście można też dodać, że 100 konnicy i tak jest tam na wyrost. Symulator pokazuje brak strat już od 88 konnicy, więc wcale pełnej setki nie trzeba brać do ataku.
    Ostatnio edytowane przez thek ; 15.08.2012 o 21:09

Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.